שאלות ותשובות

הרשמה ומנוי לאתר
האם מנוי לאתר עולה כסף?
ישנם שני סוגי מנוי לאתר. האחד, המנוי הרגיל, אינו בתשלום, והשני, מנוי פרימיום, הוא בתשלום, בהתאם למשך זמן המנוי. ההבדל בין המנויים הוא בגישה המוענקת לכלים השונים באתר. בנוסף, מנויים בתשלום מקבלים אפליקציה סלולרית חדשנית(ליעד אחד, שניים או ארבעה יעדים, בהתאם למשך המנוי שעושים).

מה מקבלים מנויים?
ישנם שני סוגי מנוי לאתר, מנוי רגיל (בחינם) ומנוי פרימיום (בתשלום). מנויי פרימיום מקבלים אפליקציה סלולרית למכשיר אחד (ליעד אחד, שניים או ארבעה יעדים, בהתאם למשך המנוי שעושים) וגישה מלאה לכל כלי התיירות שבאתר, ואילו המנויים הרגילים מקבלים גישה רק לחלק מהם. הטבלה להלן מסכמת את ההבדלים בין סוגי המנוי ואת הכלים שכל סוג מנוי נהנה מהם:

מנוי רגיל (ללא עלות) מנוי פרימיום
אפליקציית תיירות מתקדמת
הנחה בקניית ספר 10% 30%
יצירת מסלולי טיול מותאמים אישית בלחיצת כפתור
גישה למסלולי שיחור
קבלת ניוזלטר
הוספת טיפים וקריאת טיפים של משתמשים אחרים
הוספת דירוגים ותגובות
שמירת פריטים מעניינים במועדפים

כיצד עושים מנוי?
תהליך ההרשמה הינו פשוט במיוחד. לוחצים על הרשמה (מופיע בצד שמאל בסרגל העליון של האתר) וממלאים את הפרטים הנדרשים (שם, סיסמא ודוא"ל הם שדות החובה). לאחר מכן יש לבחור את סוג המנוי בו מעוניינים: מנוי רגיל או מנוי פרימיום.

יש לי קופון לפרימיום. כיצד אני משתמש בו?
כדי להשתמש בקופון, יש לבצע את תהליך ההרשמה הרגיל: לוחצים על הרשמה (צד שמאל בסרגל העליון של האתר), ממלאים את הפרטים הנדרשים (שם, סיסמא ודוא"ל הם שדות החובה) ולחיצה על המשך. במסך הבא יש לבחור את האופציה "יש לי קופון" ולהזין את קוד הקופון שברשותך. המערכת תזהה לפי הקוד שתזין את סוג ההטבה שקיבלת.

האם מנוי חודשי מתחדש אוטומטית?
המנויים אינם מתחדשים אוטומטית. ניתן להאריך את תוקפם בכל שלב באמצעות כניסה לכלים למנויים – עדכון פרטים ולחיצה על כפתור "הארך תוקף".

כלים למנויים
ביצעתי מנוי פרמיום, כיצד אני מתקין את האפליקציה שקיבלתי?
במכשיר אייפון: הורד את אפליקציית שיחור מה-App Store , בחר את היעד הרצוי, לחץ על "כניסה למנויים באתר" והתחבר באמצעות שם המשתמש והסיסמה
במכשיר אנדרואיד: הורד את אפליקציית שיחור של היעד הרצוי ב- Google Play, לחץ על "כניסה למנויים באתר" והתחבר באמצעות שם המשתמש והסיסמה.


תכננתי מסלול באמצעות מתכנן המסלולים וסימנתי מועדפים באתר. האם אני יכול לראות אותם גם באפליקציה?
כן, במידה והורדת את היעד בו נמצא המסלול שתכננת והמועדפים שסימנת. לשם כך, עליך להיכנס לאפליקציה וללחוץ על כפתור "סנכרן מסלולים ומועדפים מהאתר" שנמצא בלשונית "שימושון".


איך אני מממש את ההנחה שלי בחנות הספרים?
מנוי רגיל זכאי להנחה של 10% בחנות הספרים ומנוי פרימיום זכאי להנחה של 30%. על מנת ליהנות מההנחה, כל שעליך לעשות הוא להתחבר עם המשתמש שלך ולהיכנס לחנות. בחר בחנות את הספר (או הספרים) אותו אתה רוצה לרכוש והוסף אותו לעגלת הקניות. הספר יופיע בעגלת הקניות מצד ימין. לאחר מכן, לחץ על כפתור "לרכישה". ייפתח מסך בו מופיעים פרטי ההזמנה. שים לב כי המערכת מזהה לבד את סוג המנוי שלך ואת אחוזי ההנחה להם אתה זכאי. בסטריפ האפור (אשר מופיע ממש מתחת לסטריפ הצהוב של בעלי הקופון) מופיע המחיר הסופי לתשלום, לאחר הנחה.


למה כדאי לי לסמן מועדפים?
כדאי לסמן מועדפים בגלל שתי סיבות עיקריות. האחת, על מנת שתהא לך גישה מהירה לפריטים שמעניינים אותך. כך תוכל להדפיס את כולם ו/או להכניסם ישירות לאפליקציית שיחור על הסמארטפון שלך. השנייה, כדי שכאשר תבנה לך מסלולים באמצעות "מתכנן המסלולים", המערכת תוכל לבנות עבורך מסלולים שמתבססים, בין היתר, על הפריטים שמעניינים אותך.


האם מסלולי שיחור זהים למסלולים בספר?
בגדול כן, אולם מכיוון שהאינטרנט מאפשר עדכונים שוטפים (בניגוד לספר), המסלולים באתר מעודכנים יותר מבחינת אתרים שנסגרו או שכתובתם שונתה.


מתכנן המסלולים
תכננתי מסלול באמצעות מתכנן המסלולים. האם אני יכול לראות אותו גם באפליקציה?
כן, במידה והורדת את היעד בו נמצא המסלול שתכננת. לשם כך, עליך להיכנס לאפליקציה וללחוץ על כפתור "סנכרן מסלולים ומועדפים מהאתר" שנמצא בלשונית "שימושון".


לאיזה יעדים ניתן לייצר מסלול באמצעות מתכנן המסלולים?
ניתן לייצר מסלולים לכל אחד מיעדי הערים המופיעים באתר.


למה אפשר לתכנן מסלול רק ל-5 ימים?
היעדים המופיעים כרגע באתר הם יעדים עירוניים, אשר ביקור ממוצע בהם הוא 5-4 ימים. בעתיד, כאשר נוסיף לאתר יעדים נוספים שהם אזוריים או מדינתיים (כדוגמת היער השחור או צפון איטליה), נאפשר תכנון מסלולים לפרק זמן ארוך יותר.


איך אני יכול להבטיח שמתכנן המסלולים יכלול אתר מסוים שחשוב לי להגיע אליו?
על מנת שאתר שמופיע באתר ייכלל במסלולים, עליך לשמור אותו במועדפים שלך. בנוסף, במסך בחירת העדפותיך בעת בניית מסלול, יש לסמן ב"שילוב מועדפים" העדפה גבוהה. מומלץ לבחור את הקטגוריה אליה משתייך הפריט (אתרים, מוזיאונים, ילדים, קניות, ספורט) ברמת עניין גבוהה.


השתמשתי במתכנן המסלולים והוא כלל כמה אתרים שלא מעניין אותי להגיע אליהם – מה לעשות?
באפשרותך למחוק מהמסלול פריטים שאינם מעניינים אותך על ידי לחיצה על ה-X שמופיע ליד כל פריט ברשימת הפריטים שבצד ימין של המסך. לאחר מכן, המערכת תחשב מחדש את המסלול ללא הפריטים שהוסרו על ידך. בשלב זה, לא ניתן להוסיף באופן ידני פריטים נוספים למסלול שנוצר.


מה קורה עם המסלולים שתכננתי לאחר שפג תוקפו של המנוי?
אחרי שפג תוקף מנוי הפרימיום, אתה נשאר מנוי לאתר כמנוי רגיל. המסלולים שתכננת נשמרים עבורך ותוכל לראות אותם (תחת מתכנן המסלולים), אולם לא תוכל לערוך אותם וכן לא תוכל ליצור מסלולים נוספים. לשם ביצוע פעולות אלו, עליך להירשם שוב כמנוי פרימיום.


אפליקציית שיחור
מה כוללת האפליקציה?
האפליקציה כוללת את כל מאגר המידע המופיע באתר (אתרי חובה, מסעדות, חנויות, אטרקציות, אירועים וכיוצ"ב), ובנוסף לכך היא כוללת בין 2 ל-5 מסלולים יומיים (בהתאם ליעד). האפליקציה מבוססת מיקום, וניתן לראות את כל האתרים, וכן את מיקום המשתמש, על פני מפה אינטראקטיבית. ניתן לשמור פריטים במועדפים, לראות את הפריטים שמסביבך וכיוצ"ב. האפליקציה פועלת במצב off-line ולכן אינה דורשת גלישה באינטרנט (למעט לצורך הורדת האפליקציה). לצד אלה, מנוי פרימיום יכולים לבצע סינכרון של האפליקציה עם המנוי שלהם באתר. באופן זה מסלולים שיצרת באמצעות מתכנן המסלולים ומועדפים שסימנת ייטענו על האפליקציה.


יש לי קופון לאפליקציה – איך אני משתמש בו?
על מנת לממש את הקופון יש להירשם תחילה לאתר האינטרנט של שיחור. בעמוד השני של ההרשמה יש להזין את הקופון שקיבלת. לאחר סיום ההרשמה יש להוריד את האפליקציה בהתאם לסוג מכשירך: במכשיר אייפון: הורד את אפליקציית שיחור מה-App Store , בחר את היעד הרצוי, לחץ על "כניסה למנויים באתר" והתחבר באמצעות שם המשתמש והסיסמה
במכשיר אנדרואיד: הורד את אפליקציית שיחור של היעד הרצוי ב- Google Play, לחץ על "כניסה למנויים באתר" והתחבר באמצעות שם המשתמש והסיסמה.


האם שימוש באפליקציה מחייב גלישה?
לא. האפליקציה פועלת במצב off-line למעט הטעינה הראשונית של האפליקציה.


חנות
יש לי קופון לקבלת ספר מתנה/בהנחה איך אני משתמש בו?
על מנת להשתמש בקופון לקבלת ספר, יש להיכנס לחנות הספרים באתר (בסרגל העליון: רכישת מדריך – חנות הספרים), לבחור את הספר הרצוי ולהוסיפו לעגלת הקניות. הספר יופיע בעגלת הקניות מצד ימין. לאחר מכן, לחץ על כפתור "לרכישה". ייפתח מסך בו מופיעים פרטי ההזמנה ובו מופיע סטריפ צהוב בו רשום "אם יש לך קוד הנחה הקלד אותו כאן". הקלד את הקוד שברשותך ולחץ על כפתור "עדכן מחיר". לחיצה על הכפתור תעדכן את הסכום לתשלום בהתאם לסוג הקופון. להשלמת תהליך הרכישה יש להזין את הכתובת למשלוח.


תוך כמה זמן אקבל את הספר שרכשתי?
אנחנו עושים שימוש בשירותי המשלוח של דואר ישראל. הספר ייצא ממשרדי שיחור בתוך 4-0 ימי עסקים לכל היותר מיום ביצוע ההזמנה, ולאחר מכן מועד הגעת הספר אליך תלוי בשירותי דואר ישראל. בדרך כלל, המדובר ב-5-4 ימים נוספים.


האם אני יכול להתחרט לאחר רכישת מדריך באתר?
במידה והמדריך עדיין לא נשלח אליך, אנו נבטל את העסקה ונזכה את חשבונך. במידה והמדריך כבר נשלח, באפשרותך להחזירו אלינו בתוך 04 ימי עסקים ממועד קבלתו אצלך, ואנו נזכה את חשבונך. חובה להחזיר את המדריך מבלי שבוצע בו שימוש ובמצב תקין, כפי שהיה בעת שנשלח אליך.


כללי
אני טס לחו"ל ומחפש עבודה – יש לכם מה להציע?
שיחור תמיד זקוקה למידע בעל ערך מישראלים בחו"ל. אם אתה טס לתקופה ארוכה, מכיר טוב את היעד, בעל יכולת ניסוח גבוהה וראייה תיירותית, ייתכן שאתה מתאים לנו. במקרה כזה, אתה מוזמן ליצור עמנו קשר דרך צור קשר ואנו נשמח לחזור אליך.


מצאתי טעות באתר שלכם – איך זה יכול להיות?
אנחנו בשיחור עושים כל מאמץ על מנת להביא מידע עדכני ונכון לגולשינו. ואולם, למרות המאמצים שלנו ולמרות הזמן והמשאבים הרבים שאנחנו משקיעים בכך, לעתים יכולות להופיע טעויות או אי דיוקים. הדבר נובע מכך שערים הן דבר דינמי, אשר משתנה כל הזמן, ולעתים דברים משתנים לאחר שנרשמו באתר, וזאת למרות שאנו מבצעים עדכון תקופתי למידע. לפיכך, חשוב תמיד לבדוק את אתרי האינטרנט הרשמיים של האתרים והמקומות השונים באתר, וכן חשוב לעדכן אותנו במקרה של טעות.