איך להגיע

אמסטרדם היא צומת בינלאומי לתנועה אווירית, ונמל התעופה המודרני והידידותי שלה, סחיפהול, נמצא כ-15 קילומטר דרומית לעיר. בנמל פועלת לשכת תיירות המספקת מידע תיירותי, הזמנות למלונות, מפות ומידע על תחבורה ציבורית וסיורים (נמצאת בסחיפהול פלאזה, Schiphol Plaza, במפלס התחתון של הטרמינל מול אולם הנוסעים הנכנסים מספר 1). שירותי המרת כספים מצויים ליד אשנב שמירת החפצים ובתחנת הרכבת של נמל התעופה.

בהסעה:
דרך פשוטה למדי להגיע לעיר היא באמצעות הסעה מאורגנת (בתשלום) מנמל התעופה לכ-100 בתי מלון באמסטרדם. באותה הדרך אפשר גם לחזור לסחיפהול. ההסעה יוצאת מהרציף של shuttle area, שבו מפורטים כל בתי המלון המשתתפים בהסדר זה.

ברכבת:
כבר באולם ההמתנה למזוודות ניתן לרכוש כרטיסים לרכבת - הדרך היעילה והזולה ביותר להגיע לעיר. גם במפלס העליון של תחנת הרכבת שבנמל התעופה נמכרים כרטיסי נסיעה וניתן מידע על הרכבות. הרכבות הנוסעות לאמסטרדם מגיעות לתחנת RAI בדרום העיר, ל-Beethovenstraat (אמסטרדם דרום), לתחנת Sloterdijk שבמערב העיר וכן לתחנה המרכזית (Centraal Station) - מרכז מסילות הברזל של אמסטרדם (מרכז מידע לתיירים פתוח בימים ב'-ו' 20:00-8:00, בשבת, ביום א' ובערבי חג 17:00-9:00). הנסיעה אורכת 23-14 דקות.

באוטובוס:
שני קווי אוטובוס סדירים מחברים בין סחיפהול לבין מרכז העיר - 197 ו-370. האוטובוסים יוצאים מרציף 7A, מול אולם הנוסעים הנכנסים מספר 2. אם אין לכם סיבה מספיק טובה לעלות לאוטובוס - סעו ברכבת.

במונית:
הנסיעה במונית מנמל התעופה אל העיר היא כמובן הדרך היקרה ביותר, אם כי היא נוחה למדי כאשר אין פקקי תנועה. המוניות ממתינות ביציאה מהטרמינל ברציף המיוחד להן.

ברכב:
אם שכרתם רכב בנמל התעופה תגיעו לאמסטרדם בכביש המהיר האג-אמסטרדם (4A), שיוביל אתכם לכביש הטבעת של אמסטרדם (10A Amsterdam Ring). אם פניכם לדרום העיר, עלו על כביש הטבעת הדרומי (10A Zuid), ורדו ממנו ביציאה הראשונה (108-S) או השנייה (109-S). אם פניכם לאזור המוזיאונים או הליידספליין, עלו על כביש הטבעת המערבי )10A West) ורדו ביציאה הראשונה (106-S) בכיוון Oud West. אם ברצונכם להגיע לאזור תחנת הרכבת המרכזית עקבו אחר השילוט Centrum.

 
 
אירועים קרובים
יום המוזיקה הקלאסית
יום המוסיקה הקלאסית הוא אירוע שנתי לכל מי שמתעניין...
 
טיפים
למי שמגיע לאמסטרדם עם ילדים, מומלץ מאוד לנסוע ליום לפארק אפטלינג שמרוחק...
רוצים להכיר את אמסטרדם בסיור רגלי מקיף שייתן לכם טעימה מהאטרקציות המרכזיות...
מעוניינים לבקר במוזאון ואן גוך באמסטרדם וחוששים מתורים? ניתן להזמין מראש...