כסף

מטבע: יורו (אירו), שהחליף את הגילדן ההולנדי ב-2002.

המרה: אפשר להמיר שטרות ליורו ולהמחאות נוסעים (Traveller's Cheques) בנמל התעופה, בתחנת הרכבת המרכזית, במשרדי המרת כספים, בבנקים, במשרדי American Express (פתוחים עד מאוחר, מטפלים גם בהמחאות שאינן שלהם ואינם גובים עמלה), במשרדי Thomas Cook, במשרדי Pott Change, במשרדי חלפנות הכספים GWK ואף במשרדי ה-VVV. יש להיזהר משירותים פרטיים לחלפנות כספים, שכן לעתים קרובות עמלת השירות גבוהה מאוד ובסופו של דבר סכום הכסף נמוך מזה שהיה מתקבל בבנק.

כרטיסי אשראי
: הוצאת מזומנים באמצעות כרטיס אשראי ישירות מכספומט היא הדרך הפשוטה, הנוחה והבטוחה ביותר להתנהל עם כסף בעיר. עם זאת, יש לדעת כי סכום המינימום לתשלום בכרטיס אשראי הוא לא פעם גבוה. רוב כרטיסי האשראי המוּכּרים באירופה מתקבלים בהולנד במסעדות, בחנויות, בבתי מלון, בסוכנויות להשכרת רכב, במוזיאונים וכדומה. כרטיס אמריקן אקספרס פחות מקובל.
בנקים: רוב הבנקים באמסטרדם פתוחים בימים ב'-ו' בשעות 16:00-9:00 או עד 17:00, ובימי ה' בערב פתוחים לעתים עד מאוחר, במקביל לשעות הפתיחה הארוכות בחנויות.

החזר מע"מ
: תיירים ממדינות שאינן שייכות לאיחוד האירופי, כמו ישראל, זכאים להחזר מע"מ עבור רכישת מוצרים בסכום העולה על 50 יורו בקנייה אחת. בעת הקנייה בקשו קבלה מפורטת המציינת את סכום המע"מ. ביציאה מהולנד תתבקשו להציג בפני פקידי המכס בסחיפהול את הקניות שבגינן אתם מבקשים החזר מס, ולכן דאגו לקחת אותן איתכם ולא לארוז אותן במזוודה. אחרי החתמת טופס ההחזר על ידי המכס, תוכלו לגשת איתו לאחד משלושת סניפי "גלובל ריפנד" (Global Refund) הפועלים בנמל התעופה סחיפהול (פתוח כל השבוע, 19:30-8:00) ולקבל שם את החזר המס במזומן. אם אתם ממשיכים למדינה אחרת באיחוד האירופי, תוכלו לבקש את ההחזר בכל אחד מסניפי "גלובל ריפנד" הפזורים ברחבי אירופה. לחלופין, אפשר לשלוח את הטפסים בדואר ולקבל את ההחזר הביתה כעבור כמה שבועות. פרטים על התקנות לקבלת החזר המס מצויים ברוב החנויות ובמשרדי ה-VVV.

תשר
: באמסטרדם התשלום עבור הארוחות כולל בדרך כלל את דמי השירות, ולכן הוספת תשר תלויה ברצונכם הטוב ובמידת הנאתכם מהארוחה. עם זאת, כדי לא לגרום לאי-נעימות כדאי לוודא עם קבלת החשבון אם השירות כלול בו. לנהגי המוניות נהוג לעגל את המחיר כלפי מעלה או להוסיף טיפ של עשרה אחוזים.
 
 
טיפים
למי שמגיע לאמסטרדם עם ילדים, מומלץ מאוד לנסוע ליום לפארק אפטלינג שמרוחק...
רוצים להכיר את אמסטרדם בסיור רגלי מקיף שייתן לכם טעימה מהאטרקציות המרכזיות...
מעוניינים לבקר במוזאון ואן גוך באמסטרדם וחוששים מתורים? ניתן להזמין מראש...