מדריך אשדוד (Ashdod)

במשך אלפי שנים התקיימה לחופי הים התיכון עיר נמל משגשגת ששימשה נקודה אסטרטגית על דרך הים הקדומה - הדרך הראשית שעברה בתחומי ישראל וחיברה בין אימפריות האיזור.
לאורך התקופות השונות בהיסטוריה המקומית שימשה אשדוד, מהערים העתיקות ביותר בארץ, כמרכז סחר ותרבות שוקק חיים, ובתקופה הפלישתית אף היתה החשובה ביותר מבין חמש ערי הממלכה.
מלבד שרידים ארכיאולוגיים מרשימים המעידים על עברה העשיר, המטרופולין המודרנית, שהחלה את דרכה כעיירת עולים קטנה, מציעה כיום למבקרים בה מגוון רחב של אטרקציות ונקודות עניין הפזורות בכל חלקיה. לאחר שהצליחה לשבור שיאים ולהגיע להישיגים מרשימים כמעט בכל תחום אפשרי - בריאות, תרבות, ספורט, חינוך, תחבורה, איך הסביבה ועוד - החלה אשדוד לממש את הפוטנציאל הגלום בה גם בתחום התיירות, עם פרוייקטים מרשימים המביאים לידי ביטוי את משאבי הטבע הייחודים בהם התברכה.
בזכות התכנון הקפדני שקדם להקמת אשדוד, הנמל ואיזורי התעשייה הגדולים מופרדים לחלוטין משטחי המגורים ומהאיזורים המתויירים, כך שלמרות היותה שער כלכלי חשוב למדינת ישראל העיר מצליחה להקנות למבקרים בה תחושת שלווה ופסטורליות של עיר חוף.
הוסיפו על כך את רצועת החוף הארוכה המרופדת בחולות זהב, את דיונת החול היחידה מושגה בישראל, את שמורות הטבע שבהן מיני בעלי חיים וצמחים נדירים, את אתרי המורשת החשובים, את המוזיאונים המרתקים, את הפארקים הירוקים, את מאות פסלי האומנות שמעטרים כל פינה בעיר, מבחר מרכזי קניות ושווקים ססגוניים, מגוון אפשרויות בילוי לכל המשפחה, שלל אירועים רב-תרבותיים והיצע קולינארי שלא מבייש את בירות אירופה - ותקבלו תמהיל מדויק לחופשה מושלמת.
 
 

מלונות מומלצים באשדוד