מסלולי טיול יומיים
מסלולי שיחור כוללים את האתרים המעניינים ביותר באזורים השונים של העיר. הם נבנו ותוכננו על ידי מומחי התיירות המקומיים שלנו ומותאמים במיוחד לתייר הישראלי. שלא כמו המסלולים האישיים, מסלולי שיחור כוללים גם רקע היסטורי ותוכן עשיר עם הסברים מפורטים.

לאורך הים

 1. מספר פריטים: 3
 2. אורך בק"מ: 0.8

 1. פארקים
  גבעת יונה
  גבעת יונה
  סוג: אתרים נוספים
  אזור: מרכז העיר
  דירוג גולשים:
  (0 גולשים דירגו)

  גבעת יונה היא נקודת תצפית יפה לכיוון הים התיכון ונמל אשדודץ על פי המסורות המוסלמיות השונות קבוער במקום הנביא יונה בן אמיתי.

  לעמוד הפריט
  • יאיר 2
 2. בית אריה קלנג
  Arie Klang House
  בית אריה קלנג
  סוג: תרבות
  אזור: מרכז העיר
  דירוג גולשים:
  (0 גולשים דירגו)

  בית אריה קלנג משלב בתוכו אמנות, תיירות וקהילה. במבנה המיוחד ניתן למצוא את בית האמנים שמשרת נאמנה את אמני אשדוד המציגים בגלריה לתערוכות מתחלפות

  לעמוד הפריט
  • א', ד' 18:00-08:00, ב', ג', ה' 20:00-08:00, ו' 13:00-09:00
  • יאיר 2
 3. אתרי דת והיסטוריה
  יד לחללי חיל הים
  יד לחללי חיל הים
  סוג: אתרים נוספים
  אזור: מרכז העיר
  דירוג גולשים:
  (0 גולשים דירגו)

  האנדרטה מנציחה את זכרת של חללי חיל הים. כיום מונחצים על גביה שמותיהם של 421 חללים. האנדרטה שוכנת בשקטח הגן הציבורי "גן אלישבע", בקרבת הנמל. האנדרטה היא רחבה מרוצפת המוקפת מעקה בטון נמוך ומעוצבת בדמותה של אנייה. בצדה הימני מבנה בטון דמוי גשר פיקוד, בצדה השמאלי תרני דגלים.

  לעמוד הפריט
  • גן אלישבע, שדרות מקס נורדאו

מלונות מומלצים באשדוד

  אירועים בעיר


  המסלול שלפניכם עובר ברובו ברובע א׳, במקום שבו הכל התחיל ושממנו, מבין החולות הלבנים, צמחה אשדוד המודרנית.
  את הנקודה הראשונה במסלול יהיה קשה להחמיץ. גבעת יונה 
  1‏
   , הנקודה הגבוהה ביותר באשדוד, קלה יחסית לזיהוי בזכות המגדלור המשובץ אדום-לבן הניצב בראשה. מלבד תצפית פנורמית יפה מגובה של 57 מטרף מדובר באתר הקדוש לשלוש הדתות הגדולות. מקור שמה נעוץ במסורת המקומיתף לפיה במקום שוכן מקום קבורתו של הנביא יונה בן אמיתי. מסורת אחרת גורסת כי כאן נפלט יונה מלועו של הלווייתן, שבלע אותו לאחר שהתחמק משליחותו לעיר נינווה. במפת מידבא, מהמפות העתיקות בעולם, שנחשפה בפסיפס כנסייה בירדן, מסומנת הגבעה כבית עם כיפה שלצדו הכתובת ביוונית ״הקדוש יונה״. אותו בית עם כיפה ניצב כאן עד לשנת 1959, ואז נחרב בנסיבות שאינן ידועות. ממצאים שנחשפו בחפירות ארכיאולוגיות של רשות העתיקות אוששו את קיומם של חיים במקום בתקופת יונה הנביא - תקופת בית ראשון.
  על הגבעה, המכונה בערבית ״א-נבי יונס״,נמצאים גם שרידי קברו של שייח׳ מוסלמי מסוף המאה השמינית. 

  לאחר התרגעות מול הנוספים היפים תוכלו לחזור לשביל הטבעתי שמקיף את הגבעה, לשוטט מעט ברחבי הגן, לסעוד במסעדת קירה שמימין ליציאה או לחזור היישר לחניון להמשיך לנקודה הבאה - בית אריה קלנג 
  2‏
    שמימינכם.
  בית האומנים החדש של אשדוד ע״ש אריה קלנג נחנך בינואר 2016 והיה למבנה הציבורי הירוק הראשון בעיר. במבנה המרשים, המשתרע על פני שטח של כמעט 2,000 מטרים רבועים שוכנים גם משריד ״איגוד ערים לאיכות הסביבה חבל יבנה״ ומשרדי ״תיירות אשדוד בע״מ״.בית אריה קלנג הוא משכן ייחודי לאומני אשדוד, הנותן במה ליצירתם ופועל בשיתוף פעולה עם אגודת אומני אשדוד. המקום משלב בין שלושה תחומים עיקריים: אמנות, תרבות וקהילה. פועלת בו גלריה לאומנות המציגה תערוכות מתחלפות של אמני העיר, וחנות ״תוצרת אשדוד״ ובה יצירות אונמות, ספרים מוצרים רבים הקשורים בעיר או שהופקו בידי תושבי העיר.

  הנקודה הבאה במסלול היא יד לחללי חיל הים 
  3‏
    , אליה ניתן להגיע ברכב או בהליכה ברגל. האנדרטה שוכנת בתחומי הגן היפה - גן אלישבע, ע״ש רעייתו המנוחה של ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל, לוי אשכול. האנדרטה הוקמה בשנת 1972 כיד זיכרון ל-47 חללי המשחתת אילת שטבעה בעקבות פגיעת טילים מול חופי סיני באוקטובר 1967. שנה לאחר הקמתה הוחלט כי תשמש כאנדרטה המרכעזית לזכרם של חללי חיל הים הישראלי, ומדי שנה נערך כאן הטקס הממלכתי להתייחדות עם זכר חללי החיל שנפלו במערכות ישראל.

  לאורך הים
  1. מוקדי עניין בסביבה:
  2. בתי מלון
  3. אתרי חובה
  4. אתרים לילדים
  5. מסעדות
  6. קניות
  7. תרבות
  8. בילויים וחיי לילה
  9. ספורט ופנאי
  10. אתרים נוספים