כסף

מטבע:  יורו

המרה:
מומלץ להגיע לאתונה עם יורו שנרכש מראש. אם בכל זאת אתם צריכים להמיר כספים ניתן לעשות זאת בנמל התעופה, בבנקים, בסניפי הדואר, במשרדי המרת כספים  Foreign Exchange Office , הנמצאים כמעט בכל פינת רחוב במרכז אתונה ובעיקר באזור כיכר סינדאגמה וברובעים פלאקה ומונסטיראקי. 
המחאות נוסעים ניתן לפדות בבנקים, בתי מלון ומשרדי המרת כספים אך קחו בחשבון שיגבו עמלה משמעותית על פדיונן. כמו כן תידרשו להציג דרכון כאמצעי זיהוי.
באופן כללי הבנקים יתנו לכם שערים טובים יותר ממשרדי המרת הכספים, אך הם גם יגבו עמלה תמורת השירות לכן כדאי לבדוק ולעשות חישוב, לעיתים משרדי המרת הכספים עדיין יספקו את העסקה המשתלמת ביותר. 

כרטיסי אשראי:
אין מחסור בכספומטים ברחובות אתונה ולכן כל עוד חשבון הבנק האישי שלכם מתפקד, לא תהיה לכם בעיית מזומנים בעיר. רב בתי העסק כמו בתי מלון, מסעדות וחנויות מקבלים את כרטיסי האשראי הבינלאומיים ללא בעיה. 
בנקים:
הבנקים פתוחים בימים ב'- ה' בין השעות 14:00-8:00 ובימי שישי בין השעות 13:00-8:00.

החזר מע"מ:
ביוון מוטל מע"מ גבוה (השלישי בגובהו באירופה) של 23% על רב המוצרים. אחוזי המע"מ משתנים בהתאם לסוג השירותים לדוגמה על מזון ותרופות ישנו מע"מ של 13% בעוד שעל בתי מלון, ספרים ועיתונים המע"מ מופחת ל-6.5% בלבד. 
תושבי מדינות מחוץ לאיחוד האירופי זכאים להחזר מע"מ (VAT) על קניות שהם עורכים בסכום העולה על 120 יורו, שנרכשו בקנייה אחת בקבלה אחת. בקשו מהמוכר בחנות לסייע לכם למלא את טפסי החזר המס (תצטרכו את דרכונכם לשם כך). את הטפסים הציגו יחד עם קבלות הרכישה ודרכונכם בדוכן VAT refund desk בנמל התעופה בצירוף כרטיס עליה למטוס המוכיח שאתם עוזבים את יוון. הדוכן ממוקם ליד משרד המרת הכספים בטרמינל הטיסות היוצאות, ישנו גם שלט של "Global Refund". במידה ובחרתם לארוז את הפריטים שרכשתם במזוודה שאתם מעלים למטוס עליכם לעבור את התהליך הזה טרם הפקדת המזוודה בצ'ק אין. 
 
תשר:
רב המסעדות באתונה כוללת דמי שירות בתוך החשבון, אך לא כולן ולכן רצוי לבדוק. במידה ודמי השירות לא נכללים בחשבון נהוג להשאיר למלצר סכום שבין 10%-15% מהסכום הכולל של הארוחה ו- 20% במידה והשירות היה טוב בצורה יוצאת דופן. במידה ודמי השירות נכללים בחשבון המלצר עדיין יצפה לתשר קטן לכן מומלץ להשאיר כמה שטרות של יורו על השולחן. 
תשר נהוג גם בשירותים ציבוריים באתונה  במקרה זה כמה מטבעות יעשו את העבודה. לעומת זאת חדרניות וסבלים בבתי מלון לא מצפים לטיפ וכך גם נהגי מוניות. עם זאת נהגי מוניות יכולים לגבות מכם סכום קטן על הטיפול בכל פריט מטען. תשלום זה אינו מוגדר כתשר, הוא חלק מהעלויות הרשמיות של הנסיעה במונית. 
 
 
 
אירועים קרובים
עלייתה של מריה הקדושה...
דורמיציון של הבתולה מריה הוא חג אורתודוקסי וקתולי גדול...
 
טיפים
זהירות - העלייה לגבעה מאד קשה עם המון המון מדרגות עד שמגיעים לרכבל. עדיף...
יש טיול מאורגן לשלושה איים הקרובים לאתונה. הטיול לא זול - 80 אירו למבוגר,...
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...