תחבורה

אתונה היא עיר עמוסה וסואנת, לכן רצוי להתנייד בה ברגל. כשאתם נמצאים במרכז העיר רוב האטרקציות הן במרחק הליכה זו מזו. אם בכל זאת החלטתם להתנייד בתחבורה הציבורית יש לכם אופציות מגוונות של אוטובוסים, מיניבוסים, מטרו וחשמליות. מבחינת יעילות המטרו והחשמליות מומלצים יותר.
כרטיסים לאוטובוסים ולחשמליות ניתן לקנות בכל קיוסק כמו גם בתחנות האוטובוסים הגדולות  ובמשרדי התיירות, ניתן לרכוש כרטיס יומי ,שבועי  או חודשי.
 
אוטובוסים ומיניבוסים:
באתונה יש שתי תחנות אוטובוסים מרכזיות המקשרות את העיר עם שאר המדינה.
טרמינל A ב Kifissou 100- וטרמינל B ב  Liossion 260-.
בתוך העיר כדאי להתנייד במיניסבוסים.
קווים מרכזיים: קו 100, 150 ו-200 פועלים בעיקר במרכז הישן וההיסטורי של העיר ובאזורי הקניות, הם פועלים בימים ב-ה' בין השעות 17:00-6:30, פרט ליום שלישי בו שעת הסיום מתארכת לשעה 21:00. בקו 150 הנסיעה חינם. 
 
אוטובוס תיירים:
אוטובוס שעובר בכל האטרקציות החשובות בעיר , יוצא בתדירות של כל חצי שעה ומסלולו אורך כשעה וחצי, כשניתן לרדת ולעלות עליו מחדש בכל תחנה. האוטובוס פועל בין השעות 21:00-7:30. כרטיסים ניתן לרכוש באוטובוס עצמו, בתחנות האוטובוסים הגדולות ובמשרדי המידע והוא תקף ל- 24 שעות.  
 
רכבת תחתית ומטרו:
הרכבת התחתית באתונה נבנתה במיוחד לקראת המשחקים האולימפיים ונחנכה בשנת 2000, היא חדישה, יעילה, ומאד קל להתנייד איתה. המטרו פעיל בין השעות 5:00- עד חצות. כרטיסים ניתן לרכוש במכונות האוטומטיות בכל התחנות. הכרטיס תקף ל- 90 דקות.
לבדיקת מסלולים ולוחות זמנים: http://www.ametro.gr/page/
 
חשמלית:
החשמלית, כמו המטרו, נבנתה לקראת האולימפיאדה והיא נחשבת לתחבורה ידידותית ומהירה למשתמש. פועלים שלושה קווים: קו 1- המסלול הירוק, קו 2- המסלול האדום וקו 3- המסלול הכחול. שלושתם מגיעים למרכז העיר לכיכר סינטגמה.
 
מוניות:
מרכז אתונה עמוס במוניות, אך למצוא מונית ריקה מהווה אתגר של ממש. כשכבר מצאתם מונית שימו לב שהמונה עובד, ושהוא מכוון על הספרה 1 ולא על הספרה 2 שמשמעה תשלום כפול. המונה אמור להיות מכוון על 2 רק בין חצות ל 5:00 לפנות בוקר.
ניתן להזמין radio taxi מראש, בתשלום נוסף של 1.50 יורו. 
 
רכב:
התניידות ברכב באתונה יכולה להיות חוויה מעיקה. העיר פקוקה וסואנת וקשה מאד למצוא בה חניה. בנמל התעופה תוכלו לבחור בין מגוון של סוכנויות להשכרת רכב. רצוי להזמין מראש שכן לא תמיד מלאי המכוניות עונה על הביקוש.  
 
 
 
אירועים קרובים
עלייתה של מריה הקדושה...
דורמיציון של הבתולה מריה הוא חג אורתודוקסי וקתולי גדול...
 
טיפים
זהירות - העלייה לגבעה מאד קשה עם המון המון מדרגות עד שמגיעים לרכבל. עדיף...
יש טיול מאורגן לשלושה איים הקרובים לאתונה. הטיול לא זול - 80 אירו למבוגר,...
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...