כסף

מטבע: פורינט (HUF)
 
המרת כספים:
בהונגריה לא נהוג לקחת עמלה עבור המרת מטבע. בעצם המקום היחיד שידרוש מכם עמלה כזו הוא סניף המרת הכספים בנמל התעופה שם תקבלו שער מאד לא משתלם ולכן בניגוד למצב במקומות רבים, רצוי לבצע את המרת הכספים בעיר עצמה. שער החליפין הטוב ביותר שתמצאו יהיה בבנקים, עם זאת למשרדי המרת הכספים הפרטיים שעות פעילות גמישות יותר. היזהרו מלהחליף כספים באזורים התיירותיים. שם תקבלו שער נמוך יותר משתקבלו ברחובות פחות עמוסים, ובנוסף הסיכוי שיכייסו אתכם באזורים התיירותיים גדול. 

כרטיסי אשראי:
רוב בתי העסק המסעדות, החנויות והאטרקציות המרכזיות מקבלים כרטיסי האשראי (אמריקן אקספרס פחות מקובל) וכספומטים רבים פזורים ברחבי העיר. עם זאת קחו בחשבון שלעיתים מכונות גביית האשראי במסעדות וכו' יכולות לעשות בעיות עקב קו טלפון משובש עם הבנק, לכן כדאי שיהיה עליכם גם מזומן. 
המחאות נוסעים קשה מאד לפרוע ורק בנקים מאד מסוימים יקבלו אותן לכן רצוי להימנע מהן. 
 
בנקים:
הבנקים פתוחים בימי ב'-ו' בין השעות 17:00-8:00, אך בימי שישי רוב הבנקים סוגרים מוקדם יותר בסביבות 15:00 או ,16:00 תלוי בסניף. בימי שבת וראשון הבנקים סגורים. 
 
החזר מע"מ:
בהונגריה נהוג מע"מ של 25% (על חלק מהמוצרים נגבה רק 12% מע"מ) אשר כלול במחיר המוצר. ניתן לקבל החזר על כל רכישה מעל 50000 פורינט (HUF) בחנות אחת ובקבלה אחת. בחנות עצמה בקשו מהמוכר טפסים להחזר מע"מ וכמובן שימרו את הקבלה. 
כשאתם עוזבים את המדינה החתימו את פקידי המכס על הטפסים. את החזר המע"מ ניתן לקבל במזומן , על ידי המחאה שתישלח אליכם הביתה או על ידי זיכוי כרטיס האשראי שלכם. קחו בחשבון שזיכוי ינתן למוצרים עד שלושה חודשים מיום הקניה ועד לעזיבת המדינה. 
 
תשר:
כמעט כל בעל מקצוע בבודפשט יצפה לטיפ: נהג מונית, שוער במלון וחדרן. במסעדה נהוג להשאיר טיפ בסך של 10%-15% מהמחיר הכולל, אך שלא כמו בארץ נהוג להשאיר את הטיפ יחד עם החשבון ולא להשאירו על השולחן עם עזיבת המסעדה. פשוט אימרו למלצר לכמה עודף אתם מצפים חזרה. 
 
 
 
טיפים
חברה בשם Riverride מפעילה את האוטובוס האמפיבי. אורך הסיור כשעתיים עם מדריך....
בביקורי הקודם בבודפשט התרשמתי מהפאב הפופולארי "פור סייל".  הקירות...
מלון קורינט'יה - פשוט מדהים! לצורך התרשמות - מצב לינק לדירוג המלון...