תחבורה

התחבורה הציבורית בבודפשט יעילה ומומלצת מאד. בעיר פועלים טראם, רכבת תחתית (מטרו) ואוטובוסים. מפות קווים ניתן למצוא בכל תחנות המכירה ובמכונות המציעות הכוונה במספר שפות. התחבורה הציבורית פועלת בדרך כלל בין השעות 23:00-4:30. כרטיסים ניתן לרכוש בקופות תחנות המטרו, באוטומטים למכירת כרטיסים, בדוכני עתונים, או בחנויות טבק.
 
מטרו:
בהתחשב בעובדה שהרכבת התחתית בבודפשט היא בין העתיקות בעולם (נחנכה בשנת 1896), היא יעילה וקלה להמצאות. פועלים בה שלושה קווים המגיעים כמעט לכל נקודה בעיר - הקו הכחול, הצהוב והאדום, שלושתם נפגשים בכיכר Deak. הקווים יוצאים בתדירות של כל חמש דקות לערך. ניתן לקנות כרטיס בודד, כרטיס יומי או לכמה ימים, כרטיסייה ועוד אפשרויות. קחו בחשבון שצריך כרטיס נוסף להחלפה בין הקוים. 
הקו הצהוב, M1, נוסע מ- Vorosmarty Square עד ל- Mexikoi ut.
הקו האדום, M2, מחבר את  שני חלקי העיר בודה ופשט ועובר מתחת לנהר הדנובה. הוא יוצא מתחנת הרכבת Deli Palyaudvar ומגיע עד ל- Ors Vezer Tere. 
הקו הכחול, M3, הוא הקו הארוך ביותר והוא יוצא מ- Ujpest וVaroskozpont ומגיע עד ל- Kobanya-Kispest.
 
אוטובוסים:
בעיר פועלים אוטובוסים כחולים של חברת BKV, טריבוליס (אוטובוס חשמלי בצבע אדום) ואוטובוסים ליליים הפועלים בין השעות 23:00 -4:00. מספרי הקווים של האוטובוסים הליילים יתחילו תמיד בספרה 9. בנוסף, פועל קו מיוחד היוצא מכיכר מוסקבה (Moszkva ter) לאתרים שונים בגבעת המצודה ובחזרה. ככלל הקווים מסומנים בצבע אדום או בשחור. הצבע האדום, המסומן גם באות E, מראה שמדובר בקו אקספרס שעוצר רק בחלק מהתחנות. האות A ליד מספר הקו מראה על מסלול מקוצר של אותו קו. 
 
חשמלית (טראם):
צבעה של החשמלית בבודפשט הוא צהוב. היא איטית מהרכבת התחתית אך מהירה יותר מהאוטובוסים. 
קווים מרכזיים:
קווים 47 ו 49 יוצאים ממרכז העיר לכיוון בודה. 
קווים 2 ו- 19 נוסעים לאורך הדנובה, קו 2 עושה זאת בצד של פשט וקו 19 בצד של בודה. 
קווים 4 ו- 6 יוצאים מכיכר מוסקבה , נוסעים לפשט והאי מארגיט וחוזרים לבודה. קחו בחשבון שיש לקנות כרטיס לפני העלייה לחשמלית (אין אפשרות לרכוש כרטיס בחשמלית עצמה).  
 
מוניות:
מומלץ לקחת מונית של חברת מוכרת , או הישר מתחנת המוניות. כך או כך רצוי לסכם על המחיר לפני תחילת הנסיעה. קחו בחשבון שבסוף הנסיעה הנהג מצפה לטיפ. 
 
השכרת רכב:
פחות מומלץ. העיר עמוסה ופקוקה ולעיתים קרובות נסגרים בה כבישים לטובת שיפוץ ושיפור. בנוסף החניה היא אתגר ומכוניות נגררות הן מראה שכיח. אם בכל זאת החלטתם להתנייד בדרך זו, משרדי השכרת רכב של החברות הגדולות נמצאים בנמל התעופה, מומלץ להזמין מראש. 
 
 
 
טיפים
חברה בשם Riverride מפעילה את האוטובוס האמפיבי. אורך הסיור כשעתיים עם מדריך....
בביקורי הקודם בבודפשט התרשמתי מהפאב הפופולארי "פור סייל".  הקירות...
מלון קורינט'יה - פשוט מדהים! לצורך התרשמות - מצב לינק לדירוג המלון...