כסף

מטבע: באט (Baht)

המרה: אף על פי שבמקומות מסוימים בתאילנד יקבלו את הדולרים שלכם, עדיף לא לקחת סיכון, ולהמיר אותם במטבע מקומי עוד בנמל התעופה. אפשר להמיר את הכסף גם במלון, ולזכור שבכל פינה בבנגקוק יש חלפנים ששעריהם זהים לאלה שבנמל התעופה, כך שאין צורך להיות מוטרדים באשר להחלפת כסף באזורים המתוירים. 
 
כרטיסי אשראי: כספומטים נפוצים למדי בבנגקוק. זכרו כי לרוב קיימת גם עמלת המרה משקלים לדולרים ומדולרים לבאט, מה שמייקר את משיכת הכסף. במידת הצורך, אפשר למשוך כסף בבנקים גם באמצעות פקיד הבנק. למרות זאת, מומלץ שלא להסתמך רק על כרטיס אשראי לצורך התנהלות פיננסית וכדאי להביאו רק למקרי חירום, לתשלום עבור טיסות לא מתוכננות וכדומה.
 
המחאות נוסעים: חברות ויזה, תומס קוק ואמריקן אקספרס מוּכּרות ומקובלות, וניתן להמיר את המחאותיהן למזומן בבנקים או בסוכנויות קטנות להחלפת כספים. שם תוכלו לקבל את שערי החליפין הטובים ביותר, ולכן אין טעם לחפש (וגם סביר שלא תמצאו) אלטרנטיבות בשוק השחור. מומלץ להחליף בכל פעם כ- 50 עד 100 דולר, ולבקש שטרות קטנים (כדי שהמוֹכרים בחנויות לא יסתבכו עם העודף). אל תשכחו את הדרכון לצורך ההמרה.
 
בנקים: הבנקים בתאילנד פתוחים בדרך כלל בימים ב'-ו' בשעות 15:30-9:30. בימים א' ושבת הבנקים סגורים. 
 
החזר מע"מ: תוכלו לקבל החזר מע"מ באחד מנמלי התעופה שבעיר, בתנאי ששהיתם בתאילנד פחות מ- 180 יום במהלך השנה האחרונה, רכשתם מוצרים מחנויות המאפשרות קבלת החזר (VAT Refund for Tourists) ולא עברו 60 יום מתאריך הרכישה.
 
לקבלת ההחזר, עליכם למלא במעמד הרכישה טופס החזר מע"מ ולצרף אליו את הקבלה. בנמל התעופה תתבקשו להציג את הטפסים והקבלות, ולעתים אף לפתוח את המוצרים ולהראותם לנציגי המכס. זו הסיבה שעבור מוצרי מזון, תרופות ומוצרים אחרים שבהם כבר השתמשתם, לא תוכלו לקבל החזר מס.
 
 
 
טיפים
1) על מנת לשדרג כל חדר במלון - כתבו שאתם בירח דבש. תקבלו שדרוג חדר,...
נהגים רבים בבנגקוק אינם מכירים את שמו הלועזי של קניון MBK וחשוב לציין בפניהם...
מכל רחוב גדול בבנגקוק ובתאילנד בכלל יוצאות סמטאות קטנות. כל סמטה נקראת...