תחבורה

בנגקוק ידועה בפקקי ענק המשפיעים על עומס התנועה, או לשם הדיוק, על חוסר התנועה, בעיר. תיירים השוכרים רכב מתקשים להתמצא ומרבים להתבלבל. עם זאת, אפשר לעקוף את הפקקים ולהגיע לרוב חלקי העיר במהירות ובזמן, באמצעות התחבורה הציבורית הטובה, הכוללת רכבת תחתית ורכבת עילית. מומלץ להיעזר במפת התחבורה הציבורית (להשיג בדוכני המידע לתיירים שבנמלי התעופה), או לסירוגין, במפות של קווי האוטובוס והרכבת (להשיג בתחנות עצמן).
 
טוק-טוק: כלי רכב הייחודי למזרח הרחוק והדרך האותנטית ביותר להסתובב בעיר. רכבי הטוק-טוק נמצאים בכל מקום, ורצוי להתמקח על תעריף הנסיעה, אחרת תשלמו ביוקר. אגב, אם אתם ממהרים, כדאי לכם לשקול לנסוע במונית-אופנוע, שכן כלי רכב זה, בניגוד לטוק-טוק, יכול להשתחל בין אלפי כלי הרכב.
שימו לב - היזהרו מנהגי טוק-טוק שמציעים לקחת אתכם ליעדכם תמורת סכום מגוחך או ללא כל תמורה, לרוב מדובר במלכודת תיירים ובניסיון לגרום לכם לרכוש בחנויות ובבתי עסק שסיכמו מראש עם הנהגים על עמלה שתתקבל עבור כל תייר המגיע לחנות. 
 
מוניות: לרוב ניתן לעצור מונית ברחוב, למעט בשעות העומס (10:00-9:00 ו- 19:00-16:00), בשעת הסגירה של הברים (2:00-1:00 בלילה), במקרה של עומס תנועה או במזג אוויר גשום. זכרו כי בחלק מהכבישים המהירים יהיה עליכם לשלם גם דמי אגרה. 
מונית היא הדרך הנוחה להתנייע בעיר. אם בחרתם במונית, עדיף שתיכנסו לאחת שמפעילה מונה. נהגי מוניות רבים (בעיקר ברחוב קאו-סאן) מסרבים להפעיל מונה, וכך יכולים לגבות יותר עבור הנסיעה.
 
אוטובוס: הרשות העירונית לתחבורה ציבורית (BMTA)) מפעילה למעלה ממאה קווים ו- 3,000 אוטובוסים, באמצעותם אפשר להגיע בקלות ממרכז העיר למקומות רבים, ביניהם צ'יינה טאון, באנגלמפו ואזורים מרוחקים. בשל סוגי וקווי האוטובוסים השונים, מומלץ להיעזר במפת תחבורה ציבורית (להשיג בכל תחנה בעיר). בבנגקוק פועלות שלוש תחנות אוטובוס עיקריות. מכל אחת מהתחנות יוצאים קווי אוטובוס לאזורים שונים במדינה: תחנת מו צ'יט (Mo Chit) היא התחנה הגדולה ביותר, וממנה נוסעים ליעדים בצפון ובצפון-מזרח ובדרום-מזרח המדינה (טל' 02-936-2852); תחנת מאי סאי תאי (Mai Sai Tai)  מספקת קווים ליעדים הנמצאים בדרום המדינה (טל' 02-434-7192); בתחנת אקמאי (Ekkamai) פועלים קווי אוטובוס המגיעים ליעדים בדרום-מזרח המדינה (טל' 02-391-2504). לתחנות הללו כדאי להגיע ברכבת העילית (Sky Train). הנסיעה אל Ekkamai אורכת כמה דקות. לתחנת Mo Chit יש לנסוע תחילה ברכבת העילית עד התחנה בעלת אותו השם, ומשם יש לקחת מונית עד לתחנת האוטובוס, המרוחקת ארבעה קילומטרים מתחנת הרכבת העילית.
קווי האוטובוס נחלקים לכמה סוגים, בהם קווים רגילים (צבעם קרם-אדום או לבן-ירוק), קווי אקספרס, קווים ממוזגים (בצבע כחול-קרם), אוטובוס רב-מפרקי (בצבעי לבן-ירוק-אדום), קווים ידידותיים לסביבה (EURO II, בצבע כתום) וקווי לילה (בצבע אדום). מחיר הנסיעה באוטובוס משתנה בהתאם לדירוג הקו ולמרחק הנסיעה. שעות פעילות הקווים, למעט קווי הלילה, הן 23:00-5:00. פרטים נוספים באתר www.bmta.co.th.
כאשר אתם עולים לאוטובוס עירוני, הרגישו בנוח להתיישב. הכרטיסן כבר יגיע אליכם ויגבה את מחיר הנסיעה בהתאם ליעד אליו אתם נוסעים. במידה שיצאתם לנסיעה מחוץ לעיר, תוכלו לרכוש כרטיס בתחנה
 
רכבת עילית (SkyTrain): הרכבת נוסעת על מסילה שגובהה כעשרה מטרים מהרחוב, ומספקת את אחת הדרכים המעניינות להתנייד בבנגקוק, ליהנות מנוף אורבני מסקרן ולחסוך את זמן ההמתנה בפקקי התנועה.
חברת BTS) Bangkok Mass Transit System Skytrain), מפעילה שני קווים בבנגקוק: מסלול סוקומוויט (Sukhumvit) יוצא מתחנת Mo Chit שבצפון העיר, וממשיך דרך רחוב סוקומוויט ועד התחנה האחרונה און נוט (On Nut) שבדרום. קו נוסף הוא סילום (Silom), שיוצא מהאצטדיון הלאומי במרכז העיר, עובר דרך רחוב סילום, חוצה את הנהר בתחנת ספאן טקסין (Saphan Thaksin, גשר טקסין) וממשיך לתחנות קרונג תונבורי(Krung Thonburi) ואחריה לתחנת וונגוויאן יאי (Wongwian Yai). 
 
מחיר הנסיעה ברכבת משתנה בהתאם למרחק. כרטיס יומי, כרטיס לשלושה ימים וכן כרטיס הכולל 30 נסיעות נמכרים במחיר אחיד ללא קשר למרחק. כרטיסים חד-פעמיים נמכרים במכונה המיועדת לכך בתחנות הרכבת השונות, באמצעות כסף מזומן (מטבעות). אפשר לפרוט שטרות באשנב הנמצא בכל תחנה (פועל כל השבוע, מ- 6:00 עד חצות; טל' 02-617-7300; www.bts.co.th ).
 
אם אתם צריכים להגיע למקום כלשהו בבנגקוק, הדרך המהירה ביותר (מלבד נסיעה באופנוע) היא לברר אם יש תחנת רכבת עילית בקרבת מקום. ממנה תוכלו תמיד להמשיך במונית או בטוק-טוק ליעדכם
 
רכבת תחתית: בבנגקוק קיימת רכבת תחתית שנפתחה בשנת 2004 ולה קו אחד, בשם הוא-לאמפונג (Hua Lamphong),  שמסלולו מתחיל בתחנת בנגסו (Bangsue) שבצפון העיר, ומסתיים בתחנת הרכבת המרכזית של בנגקוק. מסלול הנסיעה מגיע למרכזי תיירות כמו רחוב סילום, רחוב סוקומוויט ושוק סוף השבוע (צ'אטוצ'ק, Chatuchak Market). כרטיסים נמכרים במכונות האוטומטיות או באשנבים שבתחנות הרכבת (שעות הפעילות: 6:00 עד חצות; טל' 02-246-5733).
 
שכירת רכב או אופנוע: פקקים, דרכים לא מוכרות והיעדר שילוט נוח להתמצאות מהווים סיבה מספקת להימנע מכך, ולהיעזר בכל אחד מאמצעי התחבורה האחרים. אולם, אם בכל זאת החלטתם לשכור כלי רכב, תוכלו למצוא ברחבי העיר סניפים של סוכנויות בינלאומיות. קחו בחשבון, כי יש להציג רישיון בינלאומי ודרכון, וכי מחיר שכירת הרכב אינו כולל תשלום עבור ביטוח.
 
שיט: שיט בנהר צ'או פראיה מאפשר גם הוא להתחמק מהפקקים ולהגיע במהירות יחסית אל אתרי תיירות ותרבות מרכזיים, כמו ארמון המלך, וואט ארון ועוד. הסירות עוגנות ברציפים קבועים לאורך מסלול השיט. יעד המסלול משתנה בהתאם לסוג הסירה, שכולל בין השאר סירות אקספרס, סירות מונית ומעבורות. מפת תיירים הכוללת את הרציפים מהם מפליגות הסירות נמצאת בבתי המלון, בגסט-האוסים, בלשכות התיירות, בחנויות מזכרות או בחנויות ספרים. תיירים רבים יוצאים בסירה מתחנת באנגלאמפו (Banglumpoo) הסמוכה לרחוב קאו-סאן, עד לתחנת סאטורן (Saturn) ושם עולים על רכבת עילית. מחיר הנסיעה משתנה בהתאם ליעד.  
 
 
טיפים
1) על מנת לשדרג כל חדר במלון - כתבו שאתם בירח דבש. תקבלו שדרוג חדר,...
נהגים רבים בבנגקוק אינם מכירים את שמו הלועזי של קניון MBK וחשוב לציין בפניהם...
מכל רחוב גדול בבנגקוק ובתאילנד בכלל יוצאות סמטאות קטנות. כל סמטה נקראת...