כסף

מטבע:  יורו (אירו). 
המרת כספים:
 
לפני שאתם יוצאים מהארץ כדאי לדאוג לכסף בינלאומי בין אם זה יורו, דולרים או המחאות נוסעים. משרדי החלפת כסף פועלים בתחנת הרכבת המרכזית ובנמל התעופה שבעה ימים בשבוע. מעבר לכך ניתן להחליף כסף בבנקים או אצל חלפנים מורשים, או למשוך כספים מכספומטים הפרושים ברחבי העיר. במקרה כזה כדאי למשוך סכומים גדולים בכל פעם עקב העמלות הגבוהות. 
כרטיסי אשראי:
השימוש בכרטיסי אשראי בינלאומיים מקובל ונפוץ בבריסל. רובם המוחלט של בתי העסק, המסעדות ובתי המלון מקבלים כרטיסי אשראי אך עלולים לבקש מכם תעודה מזהה. רצוי להשתמש בעיקר בכרטיסי "ויזה" ו"מסטר קארד", כרטיס "אמריקאן אקספרס" נפוץ מעט פחות, ו"דיינרס" עוד פחות ממנו. 
בנקים:
רוב הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' בין 15:30-9:00.
חלק מהבנקים פתוחים בימי שבת בבוקר. 
החזר מע"מ:
שיעור המע"מ הסטנדרטי בבלגיה הוא 21%. תושבים שאינם שייכים לאיחוד האירופי יכולים לקבל החזר מע"מ על כל חשבונית הגבוהה מ- 125.01 יורו בקנייה אחת. בעת הקנייה בקשו קבלה מפורטת המציינת את סכום המע"מ.
חנויות המציגות לוגו של פטור ממס קניות ינפיקו לכם צ'ק על סך הסכום לו אתם זכאים בהצגת דרכונכם. 
עם עזיבת בלגיה פקידי המכס יחתימו את החשבוניות והצ'קים שבידיכם.את ההחזר הכספי המגיע לכם תוכלו לתבוע בדלפק פטור קניות באירופה Europe Tax-Free Shopping Desk הממוקם באולם היציאה בנמל התעופה הבינלאומי בבריסל. לחלופין, אפשר לשלוח את הטפסים בדואר ולקבל את ההחזר הביתה כעבור כמה שבועות.
לפרטים נוספים בקרו באתר "גלובל ריפנד" http://www.global-blue.com/
תשר:
בבריסל התשלום עבור הארוחות כולל בדרך כלל את דמי השירות, ולכן הוספת תשר תלויה ברצונכם הטוב ובמידת הנאתכם מהארוחה. עם זאת, כדי לא לגרום לאי-נעימות כדאי לוודא עם קבלת החשבון אם השירות כלול בו. לנהגי מוניות נהוג להשאיר 10% או פשוט לעגל את הסכום כלפי מעלה. 
 
 
 
 
אירועים קרובים
חוף הים האורבני של בריסל
זו השנה העשירית בה עיריית בריסל יוצרת חוף ים של ממש...
שטיח הפרחים של בריסל
שטיח הפרחים המסורתי מונח השנה בבריסל, זו מסורת המתקיימת...
 
טיפים
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
בבריסל כולם מכירים את הילד המשתין אבל יש גם ילדה משתינה - באחד הרחובות...
מופע המים באפטלינג מתקיים כל יום בשעה 18:15!