תחבורה

לבריסל מערכת תחבורה ציבורית מפותחת ונוחה. כרטיסים משולבים מוצעים למכירה בקיוסקים ובמכונות הנמצאות בתוך אמצעי התחבורה השונים, לכן יש להצטייד במטבעות. חברת STIB מחזיקה ברוב אמצעי התחבורה הציבוריים של העיר: רכבת תחתית, חשמליות ואוטובוסים, הכרטיסים נקראים Jump Tickets משום שהם מאפשרים מעבר חופשי בין אמצעי התחבורה השונים. פרטים נוספים באתר התחבורה הציבורית www.stib.be .
 
רכבת תחתית: המטרו (M) הוא אמצעי תחבורה אמין, יעיל וזול. כמו בחלק מערי אירופה, אחרי השעה 21:00, מנהרות הרכבת הופכות להיות מחסה לתמהונים וחסרי בית שעלולים להטריד את העוברים והשבים. אמנם הקרונות עצמם מעט מיושנים ובלויים, אך עדיפים על נסיעה במונית היקרה בהרבה. מחיר נסיעה בכיוון אחד 1.80 יורו. מכונות הכרטיסים מקבלות אך ורק מטבעות. המטרו פעיל כל השבוע בין השעות 1:00-5:00, בקווים 1, 2, 5, 6 (חלקם מתחילים ב-6:00 ומסתיימים ב-0:30). יש להיזהר מכייסים בתחנות ובזמן הנסיעה. הרבה מתחנות המטרו עוצבו ועוטרו על ידי אמנים מקומיים כך שחלקן שוות עצירה רק לשם התרשמות.
 
חשמלית: לטראם ארבעה קווים מרכזיים – 44, 81, 92, 94 - שחוצים את העיר לאורכה ולרוחבה. תחנות ההתחלה והסיום סמוכות לתחנות הרכבת התחתית כך שנוח להגיע ליעדים הרצויים בלי לאבד את הדרך במעבר ביניהן. עלות הנסיעה זהה לנסיעה ברכבת התחתית.
 
אוטובוס: לאמצעי תחבורה זה המבחר הגדול ביותר של קווים. הקו שחולף על פני מוקדי העניין העיקריים של בריסל הוא קו 71 שמתחיל ב- Place de Brouckere, עובר בתחנה המרכזית , כיכר רויאל, Chaussee d'Ixelles (אזור טוב לקניות), La Maison de la Radio (בר הופעות) ולאחר מכן עוצר גם  ב-Ixelles Ponds (האגמים הקטנים), עד לתחנה הסופית בקמפוס האוניברסיטה. בכל אחת מהתחנות המרכזיות ניתן לרדת למטרו ולהמשיך ליעד אחר דרך הכרטיס המשולב.  העיר מפעילה רשת קווי לילה בסופי השבוע, בין השעות 3:00-0:15 הנקראת Noctis, כך שלא צריך לדאוג אם מחמיצים את הרכבת האחרונה למלון ולא נשאר מזומן למונית.
 
מונית: תחנות מוניות אפשר למצוא ליד מוקדי היסטוריה ותרבות, אזורי בילויים, מלונות ושדרות ראשיות. מחירה של נסיעה במונית פרטית יקר יותר בצורה משמעותית מזה של נסיעה בתחבורה הציבורית. בשנים האחרונות נוספו קווי מוניות שירות שפעילים בעיקר בלילה בין השעות 5:00-23:00 ומחיר נסיעה בהם נע בין 8-5 יורו. מוניות אלו ממוקמות באזור תחנות התחבורה הציבורית.
 
 
אירועים קרובים
חוף הים האורבני של בריסל
זו השנה העשירית בה עיריית בריסל יוצרת חוף ים של ממש...
שטיח הפרחים של בריסל
שטיח הפרחים המסורתי מונח השנה בבריסל, זו מסורת המתקיימת...
 
טיפים
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
בבריסל כולם מכירים את הילד המשתין אבל יש גם ילדה משתינה - באחד הרחובות...
מופע המים באפטלינג מתקיים כל יום בשעה 18:15!