איך להגיע

נמל התעופה הגדול של ברלין הוא שונפלד (Schönefeld) שבדרום-מזרח העיר, שלרגל התרחבותו ייקרא באופן רשמי ברלין ברנדנבורג אינטרנשיונל (Berlin Brandenburg International ובשם מקוצר BER). בצפון-מערב העיר פועל גם נמל התעופה הקטן יותר טגל (Tegel), שהיה אמור לשמש פתרון זמני לימים שבהם העיר היתה מחולקת, ונותר כך 60 שנה עד שבשל הרחבת שונפלד החל מרחף מעליו איוּם סגירה.

נמל התעופה שונפלד - SXF
ברכבת: ליד נמל התעופה שונפלד יש תחנת רכבת עילית שבה עוברים הקווים האזוריים RB7 ו-RB14, המגיעים למרכז העיר. אפשר להגיע משונפלד למרכז ברלין גם בנסיעה בקו S9 עד תחנת אוסטְקרויץ (Ostkreuz), שבה יש לרדת ולעלות על רכבת באחד מהקווים S3, S5, S7, S75.
טיפ: בתחנת הרכבת הבין-עירונית של נמל התעופה תוכלו לרכוש כרטיס נסיעה בתחבורה הציבורית לשבוע או יותר, שישמש אתכם במהלך הביקור כולו. הכרטיסים ניתנים לרכישה במכונות הייעודיות, בדוכן הראשי של שירותי הרכבת, בדוכן המידע ובקיוסק שמול היציאה. בתחנה שבשונפלד תוכלו לקבל גם מפה של כל קווי התחבורה הציבורית בברלין ונתיביהם
באוטובוס: קווי האוטובוס 171 ו-X7 מגיעים משונפלד לתחנת הרכבת התחתית U7 בּרוּדוֹ (Rudow) שבשכונת נויקלן.
במונית: משך הנסיעה במונית משונפלד לרוב אזורי המלונות במרכז ברלין הוא כחצי שעה.
ברכב: השוכרים רכב בנמל התעופה יכולים להגיע למרכז העיר בנהיגה על הכביש המהיר (אוטובאהן) A113, ולפנות ממנו לכביש ההיקפי שסביב מרכז העיר - A100.

נמל התעופה טגל
באוטובוס: בטגל אין תחנת רכבת, אבל יש כמה אוטובוסים המגיעים ממנו לנקודות מרכזיות בעיר ובחזרה. קו האוטובוס TXL היוצא מנמל התעופה עובר דרך תחנת הרכבת המרכזית האופט-באנהוף (Hauptbahnhof), שדרות אונטר דן לינדן (Unter den Linden) ותחנת אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz), שאליה הוא מגיע בתוך 40-35 דקות; קווי האוטובוס X9 ו-109 מגיעים מטגל לתחנת הרכבת צואוֹלוֹגִישֵר גארטן (Zoologischer Garten). האחרון מבין השניים גם עובר בדרכו לשם על חלק משדרות קו'דאם (Ku'damm) – אזור מלונות מרכזי – בנסיעה האורכת כחצי שעה ואף פחות.
במונית: משך הנסיעה במונית מטגל לרוב המקומות במרכז העיר הוא כ-20 דקות.
ברכב: השוכרים רכב בטגל יכולים להגיע להגיע למרכז העיר בנהיגה על כביש A111.

טיסות זולות לברלין בגוליבר
 
 
 
טיפים
כרטיס Berlin Welcome Card מצמצם את עלויות הטיול בעיר ואפשר לרכוש אותו בדוכני...
במקום מתקיימים סיורים באנגלית בימי שבת וראשון בשעה 14:30. הסיור קשה מאד...
לא מזמן נחנך Park am Gliesdreieck בשכונת קרויצברג. הפארק ממוקם על צומת...