כסף

מזומן וכרטיסי אשראי: המטבע הנהוג בספרד, כמו ברוב מדינות האיחוד האירופי, הוא היורו (Euro). באמצעות כרטיס אשראי תוכלו לשלם בבתי עסק רבים או למשוך כסף מהכספומטים הרבים שפזורים ברחבי העיר.

בנקים: כל הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' 14:00-8:30, בנקים מעטים פתוחים גם בימי שבת 13:00-8:30 (בין 15 במאי ל-15 באוקטובר כל הבנקים סגורים בשבת). בימי א' הבנקים סגורים. בנמל התעופה הבנקים פתוחים בימי שבת ובימי א' 22:00-7:00.

המרה: בשעות בהן הבנקים סגורים אפשר להחליף כסף עד שעות הערב המאוחרות בתחנות Changepoint הנמצאות במרכז העיר, בעיקר באזור הרמבלה.

החזר מע"מ: תושבי מדינות מחוץ לאיחוד האירופי זכאים להחזר מע"מ (IVA) על קניות שהם עורכים בספרד. שיעור המע"מ על מוצרי מזון, ספרים ומוצרי אופטיקה, בדרך כלל נמוך משיעור המע"מ על מוצרים אחרים. ההחזר תקף רק עבור מוצרים שתוציאו מספרד, ורק אם סכום הרכישה (בקנייה אחת) עולה על 90 יורו. בקשו מהמוכר בחנות למלא עבורכם טופסי החזר מס, ולשם כך תידרשו להציג דרכון. עם צאתכם מהמדינה, הציגו את הטפסים בדלפק המכס שבאולם הנוסעים הנכנסים בטרמינל T2-A (עשו זאת לפני שתפקידו את מזוודותיכם, משום שהמוכסים עשויים לבקש לראות את המוצרים שקניתם).

תשר: המלצרים במסעדות ובבתי קפה מקבלים שכר קבוע עבור עבודתם ואינם תלויים בכמות התשר שתשאירו. עם זאת, כל נותן שירות ישמח לקבל טיפ. בבתי הקפה ובמסעדות השאירו את המטבעות הקטנים שהוחזרו לכם כעודף. נהגי מוניות לא יצפו בהכרח לקבל טיפ, אבל מובן שישמחו אם הכסף הקטן של העודף יישאר בכיסם. אם אתם מעוניינים להשאיר טיפ גבוה יותר, אתם מוזמנים לעשות זאת.
 
 
 
טיפים
כדאי לדעת שהדוכנים בכניסה לשוק לה בוקריה מיועדים בעיקר לתיירים (ולכן הם...
מכירות סוף העונה בברצלונה נקראות רבאשס (Rebaixes) בקטלאנית ורבאחס (Rebajas)...
יש מסעדה חלבית כשרה חדשה שנפתחה ממש 5 דקות מפלאסה קטלוניה . האוכל היה...