כסף

מטבע: דולר הונג קונגי. המטבע מודפס ומופץ על ידי שלושה בנקים שונים, ולכן לעיתים שטרות בעלי ערך זהה יהיו בעלי מראה או צבע שונים.
המרה: מומלץ להמיר סכום גדול בתחילת הטיול, שכן מקומות מעטים בלבד יקבלו מכם מטבע זר. שער המטבע נקבע ביחס קבוע לשער הדולר האמריקאי. היחס כיום הוא של 1:7.7 לדולר האמריקאי, כלומר כל דולר אמריקאי אחד הינו שווה ערך לשבעה דולרים הונג קונגיים ושבעים סנט. שימו לב לכך שזהו השער הרשמי, ושברוב המוחלט של המלונות ובתי העסק תקבלו תמורה מעט נמוכה יותר עבור המטבע האמריקאי. 
את השער הטוב ביותר תקבלו בבנקים ובכספומטים בעיר, וכדאי לבדוק ולהשוות את השערים והעמלות השונים המוצעים בהם. כמה בנקים מומלצים הם Hang Seng Bank, Wing Lung Bank ו-HSBC. שערי ההמרה והעמלות בכספומטים עשויים להיות טובים יותר מאלו של הבנקים, אך הדבר משתנה בהתאם לשיוך של הכספומט. השערים המוצעים בבתי המלון, במשרדי החליפין ובנמל התעופה הם מהנמוכים שתוכלו לקבל, ומחלפני הרחוב מומלץ להימנע כליל, שכן הם אינם אמינים.
כרטיסי אשראי: בעיר ישנם כספומטים רבים, והם נוחים ויעילים למשיכת מזומן, במיוחד בשעות בהם הבנקים סגורים. שימו לב לכך שבנקים מסוימים גובים עמלת משיכה, בנוסף לעמלה שתשלמו לבנק שלכם בארץ. למחזיקי כרטיס מסטרקרד וויזה כספומטים זמינים רבים, ולמחזיקי כרטיס אמריקן אקספרס מעט פחות. בחלק גדול מתחנות המטרו תוכלו למצוא כספומטים של Hang Seng Bank.
מרבית החנויות הקטנות והבינוניות בעיר יציעו לכם מחירים טובים יותר אם תשלמו במזומן ובמטבע המקומי, וזאת מכיוון שהן בעצמן משלמות עמלה על עסקאות המבוצעות בכרטיסי אשראי. אם אתם מתמקחים על מחיר, בדקו האם הוא כולל את עמלה זו או לא. מירב החנויות הבינוניות והגדולות יקבלו כרטיסי אשראי בינלאומיים, אך מסעדות קטנות ומסעדות זולות לרוב יקבלו מזומן בלבד - וודאו שליד המחיר מופיעות האותיות HK המעידות על כך שהמחיר הנקוב הינו במטבע המקומי.
DCC הם ראשי התיבות של שיטת המרה חדשה המוצעת בחנויות ובמסעדות הגדולות יותר (Dynamic currency conversion). בשיטה זו ההמרה לדולר אמריקאי מתבצע על ידי בית העסק במעמד התשלום, אך הוא גובה עבור כך 3% מערך העסקה (לא זמין עדיין עבור מחזיקי כרטיס אמריקן אקספרס).
המחאות נוסעים: השימוש בהמחאות נוסעים אינו נפוץ או מומלץ בהונג קונג. מרבית החנויות לא יסכימו לקבל אותן וייתכן שתתקשו להמיר אותן בכל מקום מלבד סניפי הבנקים. 
בנקים: מרבית הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' בשעות 16:30-9:00, בשבתות בשעות 12:30-9:00. הבנקים סגורים בימי ראשון, ונוטים להיות עמוסים בשעות הצהריים.
החזר מע"מ: בהונג קונג לא נהוגים מיסי קנייה או מע"מ.
תשר: נהגי מוניות נוהגים לעגל את המחירים לדולרים שלמים, כאשר ההפרש (פחות מדולר) מהווה את התשר. אם סבל בשדה התעופה סייע לכם, השאירו לו 5-2$ לכל מזוודה, ולבל-בויס בבתי מלון השאירו תשר של 10$ לפחות. במסעדות נהוג לשלם 10% עבור השירות, ולעיתים קרובות התשר יהיה כלול מראש בחשבון שתקבלו. סכום זה עובר בדרך כלל למסעדה עצמה ולא למלצר ששירת אתכם, ולכן על שירות טוב במיוחד תוכל להוסיף עוד כמה דולרים. כאשר אתם משלמים עבור החשבון והתשר בכרטיס אשראי, עגלו את הסכום לדולרים שלמים וודאו שרשמתםHK  ליד סימן הדולר, על מנת שיחייבו אתכם לפי שער המטבע המקומי. במלונות מקובל להשאיר תשר של 20-10$ בתום הביקור, וכן מקובל לתת תשר קטן למפעילים של שירותים ציבוריים, אך במספרות ובמקומות נוספים אין צורך בכך.
 
 
 
טיפים
אין מע"מ בהונג קונג ולכן גם אין החזרי מיסים
בהונג קונג אסור לפספס את האפליקציה המדהימה של המטרו - Mtr Mobile....
סניף חב"ד המקומי נמצא ב- Macdonnell Road 7-9 Hoover Court 1st Floor, טל'...