תחבורה

התחבורה הציבורית בהונג קונג מודרנית, מהירה, יעילה וזולה. ישנם אפשרויות תחבורה רבות ומומלץ מאוד לרכוש את כרטיס ה-Octopus: כרטיס אלקטרוני חכם הנטען בכסף ומכובד כמעט בכל אמצעי התחבורה הציבורית, ברוב רשתות המזון הגדולות והחנויות, במכונות השתייה, בטלפונים ציבוריים ועוד. הכרטיס מקנה הנחות שונות בתחבורה הציבורית. פרטים באתר www.octopus.com.hk. 
רכבת תחתית: הרכבת התחתית (MRT) היא אמצעי תחבורה נוח במיוחד, היא כוללת עשרה קווים המסומנים על ידי שמות וצבעים (למשל Tsuen Wan Line - הקו האדום), שקל להתמצא בהם ולעבור ביניהם. תחנות רכבת ממוקמות ליד מרבית האטרקציות המרכזיות.
אוטובוס: קווי האוטובוס מכסים את רוב חלקי הונג קונג, ושמו של היעד הסופי מופיע על חזית האוטובוס באנגלית ובסינית. בעיר פועלות מספר חברות: 
Kowloon Motor Bus, New World First Bus, ו- Citybus פועלות באי הונג קונג, קאולון והטריטוריות החדשות.
New Lantao Bus פועלת בעיקר בלאנתאו, ו- Long Win Bus מפעילה קווי אוטובוס הנוסעים אל צפון לאנתאו ואל שדה התעופה.
שימו לב - נהגי האוטובוס אינם מחזירים עודף על התשלום, לכן מומלץ להצטייד מראש בכרטיס Octopus.
מיניבוס: אוטובוסים קטנים המסיעים עד 16 נוסעים, ומתאימים בעיקר למי שדובר קנטונזית ומכיר את האזור אליו הוא נוסע, שכן הנהג עוצר בתחנות רק כאשר נוסע מבקש ממנו לעשות כן. מיניבוסים ירוקים נוסעים במסלולים קבועים מראש והתשלום עבור הנסיעה הוא במחיר המדויק או בכרטיס Octopus. מיניבוסים אדומים נוסעים במסלולים משתנים, ומחירי הנסיעה משתנים אף הם, ניתן לשלם במזומן ולקבל עודף עבור שטרות קטנים.
מעבורת: אפשר להתנייע בין קאולון והאי הונג קונג באמצעות מעבורת Star Ferry, שהשייט בהן הוא חוויה בפני עצמה. היציאה היא מרציף Tsim Sha Tsui או רציף Hung Hom  בקאולון, או מרציף Central או רציף Wan Chai באי הונג קונג. ברציף Central באי הונג קונג תמצאו גם מעבורות לאיים שמסביב, כולל לאמה ולאנתאו. המעבורות בדרך כלל מהירות וזולות יותר מהאוטובוסים והחשמליות.
מוניות: המוניות בהונג קונג מחולקות לצבעים לפי האזורים, ובכל אחת מהן מונה ורשימת תעריפים קבועה. נהגי המוניות מצוידים בדרך כלל בשיחון בסיסי לצורך תקשורת עם התיירים. יש כאן שלושה סוגים של מוניות - מוניות עירוניות אדומות הנוסעות אל כל היעדים ברחבי העיר (מלבד דרום לאנתאו), מוניות ירוקות הנוסעות רק אל הטריטוריות החדשות (ואל מספר יעדים מצומצם בתוך לאנתאו), ומוניות כחולות הנוסעות רק ברחבי לאנתאו.
חשמלית (רכבת עירונית קלה): באי הונג קונג אפשר לנוע ממקום למקום באמצעות החשמלית. חשמלית הקומתיים פועלת כאן כבר מ-1904, והנסיעה בה היא דרך מהנה להכיר את העיר. התשלום הוא 2.3 דולר וניתן לשלם במזומן (במדויק) או בכרטיס Octopus. ישנה גם רכבת קלה שפועלת באזור הטריטוריות החדשות ובתוך סין.
רכבת: מערך הרכבות הפועל בטריטוריות החדשות (ובסין) מופעל ע"י חברת KCR. 
 
 
 
 
טיפים
אין מע"מ בהונג קונג ולכן גם אין החזרי מיסים
בהונג קונג אסור לפספס את האפליקציה המדהימה של המטרו - Mtr Mobile....
סניף חב"ד המקומי נמצא ב- Macdonnell Road 7-9 Hoover Court 1st Floor, טל'...