כסף

מטבע: יורו
כרטיסי אשראי:
הוצאת מזומנים באמצעות כרטיס אשראי ישירות מכספומט היא הדרך הפשוטה, הנוחה והבטוחה ביותר להתנהל עם כסף בעיר. כדאי לברר מראש מה גובה העמלה שגובה מכם חברת האשראי עבור שימוש בכרטיס בחו"ל. 
בנקים:
רוב הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' 15:00-8:00 (בימי ה' עד 17:30), וסגורים ברובם להפסקת צהריים (בין 13:00-12:30).
המרת כספים:
ניתן להמיר כסף בבנקים או בסניפי בנק הדואר, המציעים בדרך כלל את השערים הטובים ביותר, והעמלה שהם גובים נמוכה יחסית. שירותי המרת מטבע מחוץ לשעות העבודה הרגילות של הבנקים ניתן למצוא 24 שעות ביממה בסניף הדואר הראשי ברח' Fleischmarkt 19 ובנמל התעופה, בטרמינל ההגעה. ניתן להמיר כסף גם במכונות החלפת מטבע אוטומטיות הפועלות 24 שעות ביממה ונמצאות ברחובות המרכזיים בעיר הפנימית.
החזר מע"מ:
תיירים ממדינות שאינן שייכות לאיחוד האירופי, כמו ישראל, זכאים להחזר מע"מ עבור רכישת מוצרים בסכום העולה על 75 יורו לפריט. מכיוון שהמע"מ באוסטריה עלול להגיע ל -20% (לקטגוריות פריטים שונות אחוזי מע"מ שונים) מדובר בסכומים לא מבוטלים. על חשבונית הקנייה אמור להופיע הכיתוב " Mwst. inklusive" המציין את סכום המע"מ. את טופס החזרת המס יש למלא כבר בעת הרכישה בחנות עצמה. ביציאה מאוסטריה תתבקשו להציג בפני פקידי המכס את הקניות שבגינן אתם מבקשים החזר מס, ולכן דאגו לקחת אותן אתכם ולא לארוז אותן במזוודה. אחרי שווידא שהפריטים ברשותכם, פקיד המכס יבייל את הטופס (חשוב! בלי בול אין החזר). כעת תוכלו לגשת לעמדה שנמצאת בנמל התעופה (בסמוך למתחם הקניות) לדרוש החזר, או לגשת לאחד הסניפים שממוקמים ברחבי העולם (בקשו מהמוכס את הרשימה), או לשלוח את הטופס המבויל בדואר אחרי החזרה הביתה. שימו לב – למרבה הצער, באוסטריה לעולם לא תקבלו החזר מס מלא (משלל סיבות בירוקרטיות שאף אחד עוד לא ממש הבין), צפו להחזר של 10-15 אחוז. 
תשר:
בבתי מלון ומסעדות דמי השירות כלולים בחשבון, אבל נהוג לעגל את הסכום כלפי מעלה אם הייתם מרוצים מהשירות. נהגי המוניות מצפים לתשר של 10% ונותני השירות במלון ליורו או שניים. נהוג לתת תשר גם לעובדי מלתחה ומדריכי טיולים. והטיפ שלנו – האוסטרים הם עם מנומס, אל תשכחו להודות לאנשי השירות, danke היא "תודה" בגרמנית. 
 
 
 
 
 
 
 
טיפים
מדי קיץ בחודשים יולי-אוגוסט מתקיים פסטיבל אוכל בינלאומי ברחבת העירייה (Rathausplatz)...
הר Kahlenberg מהווה נקודת תצפית טובה ויפה על כל העיר. תוכלו להגיע לשם עם...
Gürtel Nightwalk הוא איזור פאבים שנבנה בתוך תחנת רכבת ישנה. כל פאב...