תחבורה

מומלץ לחוות את וינה ברגל. אזורים גדולים בעיר העתיקה הפכו למדרחובים, ומחזיתות הבניינים לאורכם של הרחובות הקטנים והמתפתלים אפשר להתרשם בטיול רגלי.
מערכת התחבורה הציבורית בווינה כוללת אוטובוסים, רכבת תחתית (U-Bahn) וחשמלית (טראם), כולם נקיים, נוחים ובטוחים לשימוש בכל השעות. מומלץ לרכוש מפה שמכסה את כל אמצעי התחבורה באחת מעמדות המידע, המחיר סמלי בלבד וההתניידות קלה הרבה יותר. לבירור עמדת המידע הקרובה אליכם ולשאלות בנושא תחבורה: (0)1-7909-100 או www.wienerlinien.at.
תעריף קבוע תקף עבור כל אמצעי התחבורה: כרטיס בודד יעלה לכם 1.8 יורו בקנייה מראש ו -2.2 יורו אם תרכשו אותו בתחילת הנסיעה. ניתן לרכוש את הכרטיסים בכל קיוסק (tabac-trafiks). כל אמצעי התחבורה נגישים מאד לנכים ובעלי מוגבלויות. כרטיס Vienna Card יקנה לכם הנחות בנסיעה בתוך העיר. 
רכבת תחתית: חמישה קווים פעילים משש בבוקר ועד חצות. התחנה השימושית ביותר לתיירים היא תחנת Karlsplatz. הרכבת הינה הדרך הנוחה ביותר להגיע לפרוורי העיר.  
טראם (חשמלית): כמו הרכבת התחתית, גם קווי הטראם פעילים משש בבוקר עד שש בערב. ראוי לציון הקו הצהוב שנוסע לאורך הטבעת ההיסטורית, הרינגשטרסה, בין השעות 18:00-10:00 (בקיץ עד 19:00). ניתן לעלות ולרדת בתחנות מרכזיות לאורך המסלול ועל הקרונית עצמה מותקנים מסכי LCD  שיספקו לכם הסברים על העיר בכמה שפות. מחיר הכרטיס יקר יותר מנסיעה רגילה. 
אוטובוס: להבדיל מהתחתית והטראם, קווי האוטובוס פעילים גם בשעות הלילה, ואפילו בתדירות גבוהה יחסית. רשת האוטובוסים מכסה את כל וינה.
מונית: אמצעי תחבורה נוח, אם כי יקר יותר בצורה משמעותית. לתעריפים הקבועים מתווספות עמלות עבור מטען, הזמנה טלפונית, נסיעה אחרי 11:00 בלילה, בסופישבוע או בחגים. אם תרצו לצאת מחוץ לעיר מומלץ לסכם על תעריף מראש. נהוג להשאיר לנהג תשר של 10%. 
רכב: משרדים של חברות השכרה בינלאומיות פזורים ברחבי העיר. כדאי לדעת שווינה ידועה בבעיות החניה שלה, אזור מרכז העיר במיוחד מגביל מאד חניית רכבים פרטיים. החנייה באזורים 9-1 מוגבלת לשעות בודדות וכרוכה בתשלום גבוה יחסית, את שוברי החנייה ניתן לרכוש בקיוסקים ובתחנות הדלק. 
אופניים: תושבי וינה אוהבים מאד להתנייד בעיר על אופניים כשמזג האוויר מאפשר זאת. ברחבי העיר כ -250 ק"מ של שבילי אופניים ומעל ל -80 תחנות שמשכירות אופניים חינם או תמורת תעריף סמלי, תלוי בשעות היום. על מנת ליהנות מהשרות יש להנפיק כרטיס תייר (אלא אם כן יש ברשותכם כרטיס אשראי אוסטרי) בדוכני חברת Citybike, לפרטים: www.citybikewien.at.  
 
 
 
טיפים
מדי קיץ בחודשים יולי-אוגוסט מתקיים פסטיבל אוכל בינלאומי ברחבת העירייה (Rathausplatz)...
הר Kahlenberg מהווה נקודת תצפית טובה ויפה על כל העיר. תוכלו להגיע לשם עם...
Gürtel Nightwalk הוא איזור פאבים שנבנה בתוך תחנת רכבת ישנה. כל פאב...