איך להגיע

לוונציה נמל תעופה בשם מרקו פולו (Marco Polo), המרוחק כ=10 קילומטרים ממרכז העיר ומשמש לטיסות בתוך אירופה וגם מישראל. כדי להגיע מנמל התעופה אל העיר יש לנסוע באוטובוס שמפעיל נמל התעופה ומכונה איירפורט שאטל (Airport Shuttle), או באוטובוס קו 5. שניהם מגיעים לפיאצלה רומא ((Piazzale Roma, החניון המרכזי של העיר, שממנו אפשר להמשיך ברגל או באמצעות שירות הוואפורטו (Vaporetto), האוטובוס הצף של ונציה, לכל נקודה בעיר. הן השאטל והן האוטובוס יוצאים מנמל התעופה לפיאצלה רומא מדי חצי שעה, בין השעות 7:50 ו=22:50, והנסיעה נמשכת כ=20 דקות.
לחילופין, אפשר להיעזר בשירות ההסעות הפרטי של חברת אלילגונה (Alilaguna). החברה מפעילה שני קווים – הקו הכתום, שמגיע ישירות לגשר הריאלטו, והקו הכחול, שמגיע לסטאציונה מאריטימה (Stazione Marittima), בסמוך לפיאצלה רומא וטרונקטו.

ברכב: תיירים רבים מגיעים לוונציה ברכב פרטי, באוטוסטרדה A4, שחוצה את איטליה ממזרח למערב; באוטוסטרדהA13  שיוצאת מבולוניה; או באוטוסטרדה A27 שיוצאת מהעיר בלונו (Belluno) שבצפון המדינה. את הרכב יש להחנות באחד מהחניונים שמחוץ לעיר, (שכן כאמור, הכניסה בכלי רכב פרטיים למרכז העיר אסורה), או להחנות באחד משני החניונים שבמערב היער. 
החניון הראשון, פארקג'ו פיאצלה רומא (Parcheggio Piazzale Roma), כולל כ=2,800 מקומות חניה ואפשר ללכת ממנו ברגל למרכז העיר, ואילו החניון השני, פארקג'ו טרונקטו (Parcheggio Tronchetto), מציע כ=3,500 מקומות חניה ומרוחק מעט יותר מהמרכז. שני החניונים מאפשרים חניה ליום שלם או למספר שעות.
לאחר שהחניתם את רכבכם תוכלו להגיע מהחניונים לוונציה עצמה באמצעות שירות נוח וזול של מעין רכבת-סירה, הנקרא People Mover (פועל בימים ב'-שבת בשעות 7:00-23:00, ובימי א' ובחגים בשעות 7:00-21:00, למעט בחודשי החורף, שבהם הוא מסתיים ב=20:00; פרטים נוספים אפשר לברר באתר www.asmvenezia.it). השירות מחבר בין חניון לחניון, ובנוסף לכך הוא מחבר בין כל אחד משני החניונים לטרמינל הנוסעים (Stazione Marittima).

ברכבת: הדרך הנוחה ביותר להגיע לוונציה היא באמצעות רכבת, שקוויה הנוחים מחברים את העיר לערים רבות, ובהן מילאנו, ורונה, פאדובה, בולוניה, פירנצה ורומא. תחנת הרכבת המרכזית של ונציה נקראת ונציה סנטה לוצ'יה (Venezia Santa Lucia), וביציאה ממנה נמצאת תחנת הוואפורטו פרובייה (Ferrovie), שממנה מוביל האוטובוסירה הוונציאני לכל נקודה בעיר.
 
 
 
 
טיפים
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
אם דמיינתם את עצמכם מאכילים יונים בכיכר העיר המרכזית, דעו שלא ניתן לעשות...
איך מגיעים: יש לנסוע באוטוסטראדת A4 לוונציה.– זה לוקח כשעתיים וחצי...