תחבורה

מערכת התחבורה הציבורית בוורשה התפתחה מאוד בשנים האחרונות וכיום היא מציעה מגוון אפשרויות לחקור את העיר. רוב הקווים פועלים בין השעות 23:00-5:00, בשישיו שבת המטרו פועל עד 2:30 לפנות בוקר. כרטיסים נמכרים בדוכני העיתונים, בתי מלון, סניפי דואר, תחנות המטרו, וחנויות נוחות שונות. 
 
מטרו:
המטרו המהיר חוצה את עיר הבירה ממזרח למערב ובכיוון ההפוך, כאשר הוא מאפשר להגיע מקצה אחד של העיר לקצה השני בתוך מספר דקות בלבד. המטרו פועל בתדירות של כל 3 דקות ויכול להכיל מאות נוסעים.
חשמלית:
מרבית החשמליות פועלות בתדירות של כל 10 דקות וכל חשמלית בעלת מספר קרונות, כך שהן יכולות להכיל עשרות נוסעים. החשמליות מגיעות לכל הנקודות המרכזיות בעיר ולמעשה הן אמצעי התחבורה הנוח ביותר בתוך תחומי העיר. הכרטיסים לחשמליות הם אותם כרטיסים המשמשים לנסיעה באוטובוס וניתן לרכוש אותם בכל קיוסק או חנות נוחות ליד תחנות האוטובוסים.
אוטובוס:
האוטובוסים פועלים 7 ימים בשבוע, אך במהלך סופי השבוע תדירותם נמוכה יותר ולכן כדאי לבדוק היטב את לוח הזמנים. את כרטיסי הנסיעה לאוטובוסים העירוניים ניתן לרכוש בקיוסקים הנמצאים סמוך לכל תחנת אוטובוס, ממכשירי אוטומט הנמצאים סמוך לתחנות רבות (ומציעים אפשרות לרכוש כרטיסים גם בשפה האנגלית) וכן מהנהג עצמו, לרוב בתוספת עמלה קטנה. לוחות הזמנים של האוטובוסים מופיעים בתחנות והאוטובוסים מגיעים בדרך כלל בדיוק מרבי. 
מוניות: 
אמצעי תחבורה נוח, אם כי מעט יקר. בוורשה פועלות מספר רב של חברות מוניות. כל מונית מצוידת במונה המחשב את המחיר על פי אורך הנסיעה. מומלץ להשתמש במוניות רק במקרה ואין תחבורה ציבורית זמינה, שהיא אופציה זולה הרבה יותר. החל מהשעה 22:00  ובמהלך סופי השבוע יגבו נהגי המוניות תעריף 2, הגבוה במעט מהמחיר הרגיל.
רכב:
הכבישים בוורשה מלאים בבורות ומהמורות ולכן רצוי להיות זהירים במיוחד בזמן הנסיעה. ברחובות מרכזיים החנייה היא רק בתשלום (על ידי מדחנים). ניתן לשכור רכב מחברות השכרה שסניפיהן נמצאים במרכז העיר וכן בנמל התעופה. הנהיגה היא בצד ימין של הכביש וחובה לשים לב לחשמליות הנוסעות בכבישים. מומלץ להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי.
 
 
טיפים
ביקרתי בשנים האחרונות כמה פעמים בפולין, ומהניסיון שלי ושל חברים אשמח לשתף...
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
שווה ביקור משם ממליץ להמשיך רגלית לעיר העתיקה .המוזיאון עדין לא פתוח בצורה...