www.shichor.co.il

אומרים על ז'נבה שהיא העיר הקטנה ביותר בין הערים הגדולות בעולם ובניגוד למה שנהוג לחשוב, היא בכלל לא בירת שוויץ. בעיר מתגוררים בסך הכל כ-192 אלף תושבים, אך חשיבותה הבינלאומית היא זו המעניקה לה את המוניטין וההילה שלה. כיאה לעיר במדינה הידועה בניטרליות מעוררת מחלוקת, ז'נבה שואפת להתהדר בתואר הכבוד של "בירת הדיפלומטיה". תואר זה אכן הולם אותה מאחר שהעיר, שכמעט מחצית מתושביה הם בני לאומים שונים, היא חלוצת הסובלנות ההומניטרית, מקום הולדתם של ארגוני הסיוע הבינלאומיים, ובראשם האו"ם. על כן, היא בראש ובראשונה מקום מחייתם של עובדי כ-200 מוסדות בינלאומיים, דיפלומטים, אנשי עסקים ובנקאים, המסתכלים בפליאה על כי מי שאינו דובר חמש שפות לפחות, ומעניקים לעיר את צביונה הקוסמופוליטי והרב-תרבותי. כתיירים, תוכלו להתנהל בז'נבה באותה אלגנטיות שבה מתרועעים נציגי המדינות והארגונים הפועלים בתחומה. הביקור בעיר, שבה איכות חיים מהגבוהות בעולם לצד יוקר מחיה בלתי-ישוער, מזמן לבאים אליה סוף שבוע אירופאי קלאסי או עצירה נינוחה בדרך לחופשת סקי באלפים. העיר היא שילוב מדויק בין היצע מצומצם של תיירותיים (רובם סמוכים זה לזה), , כמה ו, וטעימות בבוטיקים של שוקולד. 
העיר ז'נבה משופעת במקורות מים רבים, בין הרי האלפים לבין הרי היורה, בקצה הדרום-מערבי של שוויץ, בסמוך לגבול צרפת. בצפונה אגם למאן, המכונה גם אגם ז'נבה, בדרומה נהר Arve היורד מן האלפים ונפגש עם נהר הרון, החוצה את העיר מצפון מזרח לדרום מערב. אגם למאן, הנושק לעיר בקצהו הדרומי, הוא הגדול באגמי שוויץ, ובאגמי מערב אירופה בכלל. מעברו השמאלי של הרון, נמצאת העיר העתיקה, וכן רובע הבנקים והמסחר. מימין לנהר תחנת הרכבת, רבעי המגורים החדשים, הפארקים והרובע הבינלאומי, שבו שוכנים , ובנייני הארגונים הבינלאומיים השונים.
האתר המזוהה ביותר עם העיר שמולו תוכלו לעמוד נפעמים הוא ה-, המזרקה הגבוהה ביותר בעולם. לא הרחק מהטיילת המקסימה שממנה תוכלו לראות את פלא המים, נמצא הגן האנגלי המפורסם בשל שעון הפרחים, שפורח כל עונות השנה בגוונים מרהיבים ושמחוגיו נעים בדיוק שוויצרי כמובן. פארק נוסף שחובה לבקר בו הוא . בתחומי הפארק מרוכזים כמה מבנים ומונומנטים ששזורים בהיסטוריה של העיר, הידוע שבהם הוא בין שני הפארקים מתפרשת , על סמטאותיה הפסטורליות, ובמרכזה , לבה הדתי של העיר מאז ראשית ימי הרפורמציה בז'נבה.  

בעיר גם היצע מוצלח של מוזיאונים ומוסדות תרבות, אך לא כזה העלול לגרום לאובדן חושים ובלבול בקרב חובבי היסטוריה ותרבות. חובבי אמנות יוכלו לשלב את הסיור בעיר העתיקה בביקור ב, הנחשב למוזיאון של העיר בה' הידיעה. מוזיאון נוסף, אינטימי אך מרתק לא פחות, הוא המציג רק שתי תערוכות מקיפות ויסודיות כל שנה. לעיר גם יש את מוסד האמנות המודרנית שלה, , השואף ומצליח לעמוד בסטנדרטים של מיטב המוזיאונים בבירות העולם. 
אופייה הבינלאומי של העיר ניכר גם שלה, שתפריטן נועד לקלוע לחיך של עשרות בני הלאומים המתגוררים בה. בעיר מבחר עשיר של מסעדות צרפתיות, שוויצריות, איטלקיות, אתניות ואחרות, אך על אף השפע, המחירים נעים על הסולם שבין יקר ויקר מאד ובשביל ארוחה טובה, צריך לשלם הרבה. ארוחות זולות יחסית באווירה קלילה יותר תוכלו למצוא הרבים והטובים, הפזורים ברחבי העיר. אולם, אם אתם בכל זאת נדיבים בהוצאות שלכם, נסו למשל את אחת המסעדות באזור העיר העתיקה, המגישות מנות שוויצריות המוכיחות כי המטבח המקומי מסוגל להרבה יותר מגבינה מותכת בסיר לוהט. ברחובות שכונת  , הבוהמית אך המסוגננת, תמצאו מסעדות אתניות וים תיכוניות רבות בשל אופייה המגוון של השכונה. גם בשכונת ו Pâquis quarter המציעה ערבוב אתני ותרבותי, ששובר את הניטרליות והאחידות השוויצרית, מסעדות וברים באווירה פחות מעונבת.