כסף

מטבע : פרנק שוויצרי.
 
המרת כספים:
משרדי החלפת כספים פועלים הן בשדה התעופה והן בתחנת הרכבת המרכזית Gare Cornavin.  מעבר לכך ניתן להחליף כסף בבנקים או אצל חלפנים מורשים. קחו בחשבון שמשרדי החלפת כספים נהנים משעות פעילות גמישות יותר מאשר הבנקים ופתוחים גם בסופי השבוע. בנוסף אתם תמיד יכולים להשתמש בשירותי הכספומטים הפזורים ברחבי העיר. 
 
כרטיסי אשראי:
השימוש בכרטיסי אשראי בינלאומיים מקובל ונפוץ בז'נבה. רובם המוחלט של בתי העסק, המסעדות ובתי המלון מקבלים כרטיסי אשראי בנוסף  כספומטים זמינים באופן נרחב בכל רחבי העיר.
 
בנקים:
רב הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' בין השעות 16:30- 8:30. לפעמים ניתן למצוא סניפים מסוימים הפתוחים גם בימי שבת אך זה משתנה מבנק לבנק ומסניף לסניף. 
 
החזר מע"מ:
שיעור המע"מ הסטנדרטי בז'נבה הוא 7.6%. תושבים שאינם אזרחים שוויצרים יכולים לקבל החזר מע"מ על כל חשבונית הגבוהה מ- 400 פרנק בקנייה אחת בקבלה אחת.  מילוי הטפסים יעשה בשדה התעופה בדוכן המכס לפני מסירת המטען. 

תשר:
מסעדות, בתי מלון ואפילו מוניות מוסיפות דמי שירות הנעים בין 15%-10% ממחיר השירות כך שבאופן כללי אין צורך להשאיר תשר נוסף. מסעדות בדרך כלל יכללו את דמי השירות והמיסים בתוך החשבון. עם זאת, ז'נבה הולכת ומאמצת את המנהגים של שכנתה צרפת וכך יוצא שכיום סועדים רבים נוהגים להשאיר בתום הארוחה, טיפ שלכ- 2 פרנק לכל סועד, כסימן של שביעות רצון מצוות המסעדה, כמובן רק במידה שהשירות היה הוגן וטוב. 
 
טיפים
כל יום מתחילת מאי ועד סוף אוקטובר ניתן להשאיל זוגות אופניים ללא תשלום,...
בשדה התעופה בג'נבה ניתן לשחרר עגלות למזוודות רק באמצעות מטבע מקומי. במקום...
כדאי לדעת כי תיירים זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם עורכים. לפרטים...