תחבורה

למרות שקל מאד להסתדר בז'נבה רגלית, התחבורה הציבורית בעיר יעילה ומפותחת. העיר מציעה אוטובוסים, טרוליבוס (אוטובוסים המונעים בחשמל) וטראם (חשמלית). 
את כרטיסי הנסיעה ניתן לרכוש באוטומטים למכירת כרטיסים שנמצאים בתחנות. כמו כן, ניתן לרכוש כרטיס יומי שמקנה נסיעה חופשית באוטובוס, בטרוליבוס ובטראם. 
תחנת הרכבת המרכזית Gare Cornavin היא כוורת של פעילות עם קו לשדה התעופה וכמעט לכל מקום אחר שניתן לחשוב עליו.
לבדיקת יעדים ולוח זמנים : www.sbb.ch/en/index.htm
 
אוטובוסים  וחשמליות (טראם):
מערכת האוטובוסים והחשמליות מכסה כמעט כל מטר מרובע של העיר ופועלת בשעות 6:00 עד חצות, והיא הדרך היעילה ביותר להתנייד ברחבי ז'נבה. כרטיסים ניתן לקנות במכונות ליד רוב התחנות או בדוכני העיתונים. המחירים משתנים בהתאם למספר האזורים שחוצה האוטובוס/חשמלית ובהתאם למשך תוקפו של הכרטיס. קחו בחשבון שמכונות הכרטיסים מקבלות מטבעות בלבד ולא מחזירות עודף. 
למסלולים ולוחות זמנים בקרו ב- www.tpg.ch
מעבורת:
חלק ממערכת התחבורה המקומית כוללת מעבורות המחברות בין שתי גדות הנהר בעיר. השירות פועל כל השנה בשעות היום ומספק דרך זולה לצפות בעיר מפרספקטיבה שונה. 
אופניים:
אופניים חינם זמינים עם השארת פיקדון, ומרוכזים מאחורי תחנת הרכבת המרכזית בעיר. המדרונות התלולים של העיר העתיקה והמחסור בשבילי אופניים הם גורם מרתיע עבור רוב הרוכבים, אבל השבילים לאורך האגם מצוינים.
השכרת רכב:
ככלל, לא מומלץ להתנייד בז'נבה ברכב, עקב המחסור במקומות חנייה והעלות הגבוהה שלהם. עם זאת, בנמל התעופה תמצאו סניפים של כל החברות הגדולות.
 
 
טיפים
כל יום מתחילת מאי ועד סוף אוקטובר ניתן להשאיל זוגות אופניים ללא תשלום,...
בשדה התעופה בג'נבה ניתן לשחרר עגלות למזוודות רק באמצעות מטבע מקומי. במקום...
כדאי לדעת כי תיירים זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם עורכים. לפרטים...