כסף

מטבע: דולר קנדי
 
המרה:
כסף ניתן להמיר בנמל התעופה, בבנקים ובמשרדי המרת כספים. ניתן להמיר כספים גם בחלק מבתי המלון ובחנויות המזכרות, אבל השער שיוצע לכם שם לא משתלם. בנוסף ניתן למשוך כסף בכספומטים רבים הפרושים ברחבי העיר. 
כרטיסי אשראי:
כרטיסי אשראי של כל החברות הגדולות מקובלים מאד בטורונטו וניתן לשלם איתם כמעט בכל מקום.
בנקים:
הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' בין השעות 8:00/9:00 עד 16:00/17:00, סניפים מסוימים פתוחים בשעות מאוחרות יותר וחלק מהבנקים פתוחים גם בימי שבת. 
החזר מע"מ:
מבקרים בטורונטו יכולים לקבל החזר מע"מ (שעומד במחוז אונטריו על 13%) על סחורות שהם רכשו במהלך הביקור במדינה. כדי לקבל את ההחזר עליכם להגיע עם הקבלה והוכחה לעזיבת המדינה לתחנת החזר מע"מ הנמצאת בדרך כלל בנמל התעופה או במשרדי התיירות. החזר המע"מ תקף לרכישות בסכום גבוה מ- 200$. קחו בחשבון שקבלה של כרטיסי אשראי לא תקפה לצורך העניין ואתם חייבים להציג קבלה מהקופה בחנות. ניתן להגיש בקשה להחזר עד שנה מיום הרכישה. 
תשר: 
במסעדות נהוג להשאיר טיפ של 15%-20% מהסכום הכולל של הארוחה וכן נהוג לתת טיפ לצוות בית המלון: סבל, חדרנית, ה"וולה" בחניה, ולנהגי מוניות (בדרך כלל 10% מהסכום הכולל של הנסיעה). בבתי קפה של שירות עצמי, גלידריות וקפיטריות תמצאו לא פעם "קערת טיפים" אך אל תרגישו חובה להשאיר טיפ. 
 
 
טיפים
לחובבי הספרות והטבע מביניכם אני אמליץ על מוזיאון אן מגרין גייבלס שבאי הנסיך...
כדאי לדעת כי תיירים מחוץ למדינה זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם...
"The Jewish Family Library" נמצא ברחוב 44 Edinburgh Drive, טל' 416-916-7202. לפרטים...