תחבורה

התחבורה הציבורית בטורונטו מאד נוחה לשימוש. בעיר פועלים רכבת תחתית, חשמליות ואוטובוסים. ניתן לרכוש כרטיס חד פעמי, חד יומי, או משפחתי. חשוב מאד להגיע עם כסף מדויק. מדריך של ה- TCC (Toronto Transit Commission) שיסייע לכם לעקוב אחר הקווים השונים ניתן לאסוף בתחנות הרכבת התחתית.
 
רכבת תחתית:
הרכבת התחתית פועלת על שני צירים מרכזיים: הציר המזרחי-מערבי החוצה את העיר לאורך רחובות Bloor-Danforth והציר הצפוני-דרומי לו מסלול בצורת פרסה: לאורך רחוב יאנג, הרחוב הארוך ביותר בטורונטו המקביל לשדרות האוניברסיטה. בנוסף ישנה רכבת של Go Transit המחברת בין מרכז העיר לפרבריה.
הרכבת התחתית פועלת בין השעות 1:30-6:00, למעט ימי ראשון, אז היא מתחילה לפעול בשעה 9:00. 
חשמלית:
החשמליות איטיות משמעותית מהרכבת התחתית אך הן עוצרות בכל פינת רחוב ומאפשרות ליהנות מהנוף תוך כדי נסיעה. החשמליות פועלות בין השעות 1:30-5:00 במהלך השבוע ועם קווים מוגבלים בסופשבוע.  יעד הנסיעה מופיע בקדמת החשמלית ובחלק האחורי.
אוטובוסים:
נסיעה באוטובוס בטורונטו פחות מומלצת. האוטובוסים איטיים ומתעכבים עוד יותר בגלל עומס התנועה בעיר. 
מוניות:
לא תתקשו לעצור מונית בטורונטו, מוניות בדרך כלל מחכות מחוץ למוזיאונים, אטרקציות מרכזיות ובתי מלון. הנהגים בדרך כלל הגונים והמחירים בהתאם. קחו בחשבון שהמוניות מגיעות בצבעים שונים וקשה לזהות אותן. 
אופניים ורולר בליידס:
אפשרות נהדרת להתנייד בעיר היא על אופניים או רולרבליידס. העיר מציעה שבילי אופניים ארוכים כשהמסלול הידוע ביותר הוא מסלול מרטין גודמן שלאורך אגם אונטריו. 
 
 
טיפים
לחובבי הספרות והטבע מביניכם אני אמליץ על מוזיאון אן מגרין גייבלס שבאי הנסיך...
כדאי לדעת כי תיירים מחוץ למדינה זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם...
"The Jewish Family Library" נמצא ברחוב 44 Edinburgh Drive, טל' 416-916-7202. לפרטים...