הרשמו עכשיו אפליקציית שיחור לסמארטפון - לאייפון ולאנדרואיד

היסטוריה

 לאס וגאס שוכנת באזור של מדבר צחיח המנוקד בכמה מעיינות, שבו התגוררו בני השבט האינדיאני פאלוט עד בשנת 1829 גילתה את המקום קבוצת מגלים ספרדיים בראשות אנטוניו ארמיחו, שהייתה בדרכה לטקסס. בחג המולד עצרה הקבוצה, שמנתה 60 איש לערך, במרחק של 100 מייל מהמקום שבו שוכנת לאס וגאס של היום, ואחד מחברי המשלחת, רפאל ריברה, עזב אותה בחיפוש אחר מים. שבועיים לאחר מכן הוא הפך ללא-אינדיאני הראשון שנתקל במעיינות של לאס וגאס. מתיישביה האנגלוסקסים הראשונים של לאס וגאס (שמשמעות שמה בספרדית היא "כרי מרעה") היו המורמונים, שהגיעו לאזור בשנת 1855 כדי להגן על קו הדואר בין סולט לייק סיטי לבין לוס אנג'לס, ובכוונה לנצר את האינדיאנים המקומיים. הם עזבו את האזור בשנת 1857 עקב מאבקים עם האינדיאנים, רק כדי לשוב אליו ב- 1895, ובאותה תקופה עסקו המורמונים בעיקר בחקלאות וכרייה. בין לבין, בשנת 1864 הצבא האמריקאי הקים במקום מחנה צבאי בשם מבצר בייקר. באותה שנה הצטרפה מדינת נבדה לארצות הברית. המעיינות שבלאס וגאס הפכו אותה לנקודת עצירה פופולרית עבור שיירות המתיישבים בדרכם מערבה, ובשנת 1904 צורפה לאס וגאס לשאר המדינה כאשר הוקמה תחנת רכבת במקום, ולצידה החלו להיפתח בארים, מסעדות ובתי הימורים. 
שנת 1931 הייתה שנת מפנה ללאס וגאס - אז הפכו ההימורים בה לחוקיים. מה שנעשה עד אז בסתר, בבתי קזינו עלובים ותחת מעטה של חשאיות, נעשה מעכשיו בגלוי והחל למשוך אל העיר אלפים מקורבנות השפל הכלכלי, שגם זרמו לאזור בשל אפשרויות העבודה בבניית מסילת הרכבת וסכר הובר, שהוקם באותן שנים, ושהעסיק יותר מ-5000 פועלים. מלחמת העולם השנייה גרמה להתפתחות נוספת בעיר כשבסיס חיל אוויר נבנה בסמוך אליה, והאוכלוסייה הצבאית הפכה את העיר לביתה גם לאחר המלחמה. 
הפוטנציאל הגדול של לאס וגאס לא חמק מעיניהם של ארגוני המאפיה בארצות הברית. על פי המיתוס, באגסי סיגל, המאפיונר היהודי, היה בדרכו מלוס אנג'לס לניו יורק עת החליט לעצור בדרך בעיירה שכוחת האל לאס וגאס. הביקור הותיר בו רושם עז והוא זיהה את הפוטנציאל שהיה גלום בשילוב בין נהירת ההמונים אל העיר, לבתי הימורים חוקיים וקרקעות זולות. הוא רתם להרפתקה את חברו המאפיונר מאיר לנסקי, ויחד הם תכננו את "כיבוש" העיר. באגסי השקיע את כספי המאפיה בבניית מלון הפאר הראשון בעיר, מלון "פלמינגו" הידוע (שנקרא על שם כינויה של וירג'יניה היל, אחת ממאהבותיו( . בסופו של יום - ההשקעה המתוכננת לא הספיקה לצרכי הבנייה, בניית הפרויקט התארכה מעל המצופה, וראשי המאפיה נאלצו להשקיע הרבה יותר ממה שהם תכננו מלכתחילה. סיגל נחשד כמי שגונב מהמאפיה ומאיר לנסקי, חברו לפשע מילדות, הציל את חייו לא פעם. סיגל המשיך להשקיע עוד מכספי המאפיה ובסופו של דבר הוא נרצח על ידי מתנקש אנונימי כחצי שנה לאחר פתיחת המלון (1947). בדיעבד התברר כי כספם של המאפיונרים אכן נגנב על ידי המאהבת של סיגל אשר נמלטה לפריז ואחר כך לשבדיה, אך מלון הפלמינגו כבר עמד איתן ובעקבותיו קמו עוד עשרות מלונות פאר בעיר. עם השנים, השפע והתחרות גרמו לבתי המלון לחפש רעיונות ייחודיים על מנת לבלוט בין שלל המתחרים, וכיום בתי המלון בעיר הם המפוארים ובעלי העיצובים המופרכים ביותר שניתן למצוא בארצות הברית (ויש שיגידו בעולם). בין הבולטים ניתן למנות את בית המלון "הוונציאני", שבו ניתן לשוט בגונדולה, מלון "פריז", ממנו מתנשא מגדל אייפל לא קטן, ה"לוקסור" הבנוי בצורת פירמידה ו"ארמון הקיסר", כמובן, המדמה ארמון יווני. 
כיום, בירת ההימורים העולמית יכולה להיות גאה גם בהיותה העיר בעלת שעור גידול האוכלוסין הגבוה ביותר בארצות הברית, אבל עובדה זו אינה מפחיתה מהיותה גן עדן למהמרים, קרקע פורייה לתעשיית מין ענפה, ויעד לבילויים נטולי עכבות, שבו כסף יכול לקנות כמעט הכל – מקום של קבע בשולחן הרולטה, כרטיסים למופעי בידור צעקניים מהמובילים במדינה, משקאות חריפים בכל שעות היממה, וכל העולה בדמיון. 
 
 
 
טיפים
זוהי דרך קלה ומהירה כדי להימנע מעומסי תנועה ולהגיע בקלות ליעדכם. המונורייל...
מתחם גדול של 150 חנויות מותגים במחירי סוף עונה., מתחם אוכל ענק, חנויות...
המרכז היהודי נמצא ברחוב 1261 Arville Street, טל' 702-259-0770. לפרטים...