www.shichor.co.il

לונדון, פנינת הכתר של הממלכה המאוחדת, ניחנה בקסם מיוחד ששמור רק לה. גם אם לא ביקרתם בה מעולם, אתם יודעים בדיוק איך היא, וגם אם חייתם בה כל חייכם, אתם יודעים שעוד לא גיליתם כלום. מטרופולין עצום שהוא מיקרוקוסמוס זעיר שבו הכל מתערבב יחדיו – מסורת וחדשנות, רעש ונימוס, אפרוריות וצבעוניות, קהילות מהגרים ומבטא קוקני, חדוות חיים וניכור ופיש אנד צ'יפס, כמובן. 
ממוקמת בחלקו הדרומי של האי הבריטי, לונדון מתפקדת כמרכז מסחרי חשוב כבר מימי הקמתה בידי הרומאים לפני אלפיים שנה עד לימינו אנו. נפילת האימפריה הרומית הובילה לתקופה בת כמה מאות שנים, שבמהלכה לונדון החליפה ידיים בין פולשים וצבאות מכל צדדיה, ותוך כך גדלה והתפתחה עד להפיכתה לבירת ממלכת אנגליה ואחת הערים הגדולות והחשובות באירופה ובעולם. ההוד והתפארת של המורשת ההיסטורית של לונדון ניכרים היטב בכל אחד מאתרי החובה למטייל בלונדון – ממקום מושבם של שושלות המלוכה ב, של מוסדות השלטון האזרחיים, דרך הכנסיות המרהיבות של ו ואייקונים לונדוניים כמו ו. 
הגרעין ההיסטורי של לונדון הוא הסיטי של לונדון (או בקיצור: הסיטי), שעד המאה ה-18 הוקף בחומה הישנה של לונדון, וכיום הוא רובע העסקים המרכזי של העיר. מאז התפתחה לונדון לעיר ענקית, המורכבת מ-32 רבעים. החלוקה הגיאוגרפית הגסה של לונדון מתבצעת על ידי נהר התמזה, החוצה את לונדון לחלק צפוני וחלק דרומי, אך אין בחלוקה זו עזרה של ממש בניסיון להתמצא במטרופולין העצום הזה. הלונדוני המודרני משתמש לרוב בחלוקה של מפת אזורי הנסיעה של הטיוב (מערכת הרכבת התחתית) בשביל להקל על התפיסה המרחבית. אזורים 1 ו-2 נחשבים למרכז הפעילות הלונדונית ומכילים את הרוב המוחלט של אזורי העניין התיירותיים. בכלל, היא לא רק סמל לסדר בריטי מופתי ויעיל, אלא אולי הדרך הטובה לחוות את ההוויה הלונדונית, הנעה בין הידחקות לתוך קרון הטיוב בשעות הלחץ, בהייה במתרחש מהקומה העליונה של אוטובוס קומותיים אדום ושיחות מפולפלות עם נהגי המוניות השחורות המפורסמות.  
סמואל ג'ונסון אמר פעם כי אדם שעייף מלונדון עייף מן החיים, כי לונדון מכילה את כל מה שיש לחיים להציע. ואכן נראה כי ללונדון יש מה להציע לכל אדם, בין אם הוא חפץ בסיבוב מרגיע בין בתי הקפה של נוטינג היל, חוויה אורבנית מחוספסת בין בנייני השיכונים והגרפיטי של בריקסטון, שיטוט קופצני ב או והמשכרות של . מי שחפץ בקניות יכול למצוא את מבוקשו בחנויות הרשתות ש, בחנויות היוקרה של או בחנויות יד שנייה של , שלא לדבר על הענתיקות של והמציאות הבלתי נגמרות של . כשרוצים לנוח מכל ההסתובבות, תמיד אפשר לצפות בהמוני האנשים ב עמוסת שלטי הניאון או לעלות על הגלגל הענק של , המשקיף על כל העיר מגבוה. 
המטבח האנגלי לא נחשב מעולם לפאר הקולינריה, אבל לונדון כבר מזמן לא מתקיימת על הפיש אנד צ'יפס לבדו. שפע אדיר של מכל צדי הגלובוס, ממחירים עממיים ועד ארוחות בסדר גודל של משכנתה, מצוי בכל פינה בלונדון. האופציות הזולות המקומיות הן לרוב מעין מזללות עוף מטוגן או "דונר קבב" (גרסת המהגרים הלונדונים לשווארמה), ותמיד אפשר לעצור בפאב הקרוב ביותר ולהזמין פשטידת רועים מצוינת. השעה 17:00, אז מחליפים הלונדונים את התה המסורתי בפיינט בירה שלאחר העבודה, הוא הרגע שבו החיוך הממזרי הלונדוני נגלה בכל פעם מחדש. חוקי הסגירה הנוקשים של הפאבים בלונדון התערערו בשנים האחרונות, אבל את הלילה כדאי להמשיך בברים ובמועדונים הפזורים בעיקר בשורדיץ', הוקסטון ומייפייר. 
בכל הנוגע לתרבות מודרנית, לונדון היא אימפריה עולמית אשר ממשיכה לשגשג גם שנים רבות אחרי שקיעתה של האימפריה הבריטית. עוד מימי שייקספיר, התיאטרון הלונדוני הוכתר חסר השוואה באיכותו, בין אם מדובר במחזות הזמר בווסט אנד, הצגות האיכות ב או מופעי הפרינג' הרבים. את מיטב האמנות המודרנית תוכלו למצוא ב ובגלריות שבמזרח העיר. ב וב כמה מן האוספים החשובים ביותר של אמנות קלאסית בעולם, כאשר על הדרך אפשר ללכת בכיף לאיבוד ב המסקרן או להצטרף לעדרי התיירים המצטלמים לצד סלבריטאים משעווה ב. 
על מוזיקה אין טעם בכלל להכביר מילה מחשש לפגיעה בקדושה: מ, דרך האולפנים המיתולוגיים של אבי רוד ועד ל. לונדון היא השראה וכר פורה למוזיקה ששינתה ומשנה את העולם, מהביטלס ולד זפלין עד ללהקות הקטנות שמופיעות במאותיהן בכל ערב נתון בלונדון, מחכות לפריצה הגדולה שתיקח אותן היישר ל. גם בעיר הן מקומות פולחן לכל דבר. בבירת הולדתם של גאוני ספרות כמו שייקספיר, דיקנס, ברונטה וולף, תמצאו רחובות על רחובות של חנויות ספרים מאובקות ומסתוריות לצד סניפי ענק של רשתות מקומיות כמו ו-.  
אולימפיאדת 2012 הפכה את לונדון לעיר הראשונה בהיסטוריה, שאירחה בפעם השלישית את אירוע הספורט החשוב בעולם. אולם גם בעיתות שגרה לונדון חיה ונושמת ספורט, עם מועדוני צמרת של הכדורגל האירופי כמו , וטוטנהאם וטורניר הטניס היוקרתי של . אם הביקור בעיר הוא בעיניכם אירוע ספורטיבי מעייף כשלעצמו, תוכלו להצטרף למאות הלונדונים המנצלים כל קרן שמש ליציאה לשלל המשטחים הרחבים של ,  ושאר הריאות הירוקות הפזורות בעיר.גם אם לא תספיקו לבקר בכל המוזיאונים והגלריות, המונומנטים ההיסטוריים, שוק אחד לפחות או להשתרך במעלה ובמורד רחוב אוקספורד, לונדון תמיד תהיה אותה לונדון והחוויה תמיד תהיה מופלאה ואף עוצרת נשימה. זה לא רק שהטלוויזיה מצוינת בלונדון והאנשים יותר אדיבים, זה גם ריח המדרכות אחרי הגשם (ויש כאן הרבה ממנו), הפטפוט הלונדוני, גלישת קצף הבירה, ההליכה על גשר לונדון והישיבה על מדרגות אחת הקתדרלות - כל ביקור בה בלתי נשכח.