כסף

המרה: רצוי לרכוש ליש"ט בארץ לפני הנסיעה, ובכך להימנע מתשלום עמלת המרה גבוהה יותר בלונדון. בכל מקרה, שקלים אינם מתקבלים להמרה באנגליה. חשוב לדעת כי המגיעים לתחומי אנגליה ממדינה שאינה חברה באיחוד האירופי נדרשים להצהיר על סכום שווה ערך ל-10,000 יורו ומעלה. חוק זה חל גם על המחאות נוסעים, שטרות בנקאיים וצ'קים.

משרדי המרת כספים נקראים Exchange Point או Cash Stop. המחאות נוסעים הנקובות בליש"ט אפשר להמיר כמעט בכל בנק, במלונות ובחנויות הכלבו, ללא כל עמלה. כסף מזומן אפשר להמיר גם בסניפי הדואר. חלפנים פרטיים הפזורים בכל העיר גובים עמלה גבוהה יחסית, אם כי שער החליפין עשוי להיות משתלם. חברות פיננסים ותיקות כמו Thomas Cook ממירות אף הן כסף מזומן והמחאות נוסעים.

כרטיסי אשראי: כרטיסי האשראי הבינלאומיים מתקבלים בבריטניה, והשימוש בהם שכיח ומקובל.

בנקים: סניפי הבנקים בעיר פתוחים בדרך כלל בימים ב'-ו' ב-17:00-9:30. אחדים פועלים גם בשבת בבוקר. בנמלי התעופה הבינלאומיים של לונדון פתוחים סניפי הבנקים בכל שעות היממה.

החזר מע"מ: בבריטניה מוטל מע"מ (VAT – Value Added Tax) על רוב המוצרים והשירותים, למעט מוצרי מזון, ספרים ובגדי ילדים. גם תיירים יכולים לקבל החזר מס עבור מוצרים שנרכשו במדינה, אך לא עבור שירותים. כדי לקבל החזר יש לבקש מהחנות טופס אישור ובו פירוט הרכישות, סכום הקנייה והתאריך שבו בוצעה. לא כל החנויות מוכנות לספק את המסמכים המתאימים, וחלקן דורשות לשם כך קנייה בסכום מינימלי – יש המסתפקות בסכום של 30 ליש"ט ואחרות קובעות סף גבוה מזה. על רוב מבני החנויות המשתתפות בתוכנית החזרי המס מופיע סמל המציין זאת, ובכל מקרה כדאי לשאול את המוכרים על מדיניות החנות.

בנמל התעופה יש להראות לפקיד המכס את המוצרים שרכשתם, וכן להחתימו על הטופס שניתן לכם בחנות. את הטופס החתום שִלחו בחזרה לחנות, וזו תשלח אליכם בדואר את ההחזר הכספי או תזכה את כרטיס האשראי. חלק מהחנויות מאפשרות קבלת החזר כספי במזומן בנמל התעופה.

תשר: מתן תשר (טיפ) נפוץ בלונדון. במסעדות מקובל להוסיף עשרה אחוזים מסך החשבון, אלא אם כבר חויבתם עבור השירות – בחלק מהמסעדות דמי השירות כלולים בחשבון, ובמקרה כזה אין צורך להשאיר טיפ. במלון נהוג להשאיר כטיפ לנושאי המטען מטבעות בודדים של ליש"ט. סכום הטיפ משתנה בהתאם לכמות המזוודות וליוקרת המלון. עבור סחיבת המטען גם נהג המונית יצפה לתשר, בשיעור של עשרה אחוזים ממחיר הנסיעה. בנסיעות ללא מטען לא מסתמכים על הטיפ שלכם.
 
 
טיפים
בנמל התעופה הית'רו אפשר לרכוש את London Travelcard – כרטיס תקופתי לנסיעות...
בעת הגעתכם למרכז הקניות הזה ישנם כמה דברים חשובים שעליכם לזכור: דשנו...
שדה התעופה לוטון נמצא מחוץ ללונדון למרות שמו. הדרך הכי זולה להגיע מלוטון...