לעקוף את התור

ישראלים ידועים כמי שלא נתברכו בסבלנות יתר עם הגיעם לתורים ארוכים. התייר הישראלי עוד פחות סבלני כאשר מדובר בשילוב של תור, זמן וכסף רב. להלן כמה עצות שיסייעו לכם לדלג באופנים מתוחכמים יותר או פחות מעל התורים באתרי תיירות פופולריים.
מאת: , 29.07.2011

התורים המשתרכים בכניסה למוזיאונים ולאתרי תיירות פופולריים הם מראה שגרתי בכל עיר גדולה ומתויירת. קרוב לוודאי כי גם עבורכם התורים יהיו חלק בלתי נפרד מהחופשה בחו"ל, בעיקר אם אתם מתכננים ביקור בערים גדולות, שבהן חל גידול תמידי בכמות התיירים המבקרים באתרים החשובים והמוכרים, מבלי שנפתחים כמעט אתרי תיירות חדשים. אם לא התברכתם בעצבי ברזל חזקים במיוחד, היעזרו באוסף העצות הבא כדי לחסוך זמן ולהימנע מעוגמת נפש במהלך חופשתכם הבאה.  
הדרך העיקרית להתמודד עם התורים היא להזמין כרטיסים מראש באמצעות הטלפון או אתרי האינטרנט ולהדפיסם עוד טרם הנסיעה. ייתכן כי בעת ההזמנה תצטרכו להתחייב לביקור בימים ובשעות מסוימות, אך במחיר של ויתור על קצת ספונטניות תחסכו זמן יקר, שתוכלו להקדיש בהמשך לאתרים נוספים, למנוחה בבית קפה או למסע קניות. מומלץ להזמין כרטיסים מראש במיוחד אם אתם נוסעים בחברת ילדים, ומתכננים לבקר במוזיאונים המוקדשים לתחומי העניין שלהם. המלצה נוספת היא להגיע בשעות הסמוכות לפתיחת או סגירת האתרים, כך שלא תצטרכו להצטרף לגדודי התיירים הצובאים על פתחי האתרים רב שעות היום. 
ישנן גם דרכים מתוחכמות יותר להימנע מתורים: ברייכסטאג, למשל, תוכלו לדלג באלגנטיות מעל התור אם תזמינו מקום במסעדה שבמבנה, או אם תצטרפו בהזמנה מראש לסיור המאורגן הנערך בבניין, המלצה שתקפה למוזיאונים רבים ונוספים באירופה.    

הוסף תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של שיחור לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון בוטה.