מקדוניה

בירה: סקופיה
מיקום: אירופה
שטח: 25,713 קמ"ר
אוכלוסין: 2 מיליון
מטבע: דינר מקדוני
שפות: מקדונית (רשמית), אלבנית, טורקית, סרבית
מידע כללי
פוליטיקה ואוכלוסייה: מקדוניה היא רפובליקה שבעבר הייתה חלק מיוגוסלביה. המדינה זכתה לעצמאות בשנת 1991, ובשנת 1996 הכירה בה יוגוסלביה כמדינה נפרדת. הפרלמנט מורכב מבית אחד, נבחר בכל ארבע שנים בבחירות כלליות, והוא הממנה את ראש המדינה ואת הממשלה. 64%  מהאוכלוסייה הם מקדונים, 25% הם אלבנים והשאר טורקים, סרבים וצוענים. 

כלכלה:
מקדוניה הייתה הרפובליקה הענייה ביותר ביוגוסלביה לשעבר. המצב הכלכלי הרעוע החמיר עוד יותר עקב המלחמה בקוסובו. יוגוסלביה, שותפת הסחר החשובה ביותר, נחלשה מאוד, ונוסף על כך נאלצה המדינה הענייה לקלוט כ-300,000 פליטים שנמלטו מקוסובו. כיום המדינה פגיעה לשינויים בכלכלה האירופאית עקב קשרי בנקאות ומסחר שלה עם המדינות השכנות והרצון לעמוד בקרטריונים של האיחוד הארופאי שותפות הסחר החשובות ביותר של המדינה הן סרביה ומונטנגרו (שהן השרידים שנותרו מיוגוסלביה) וגרמניה. בעקבות המשבר הכלכלי העולמי סבלה המדינה מירידה חדה בהשקעות זרות אך בעקבות מדיניות כלכלית שמרנית ומחושבת היתה במדינה צמיחה חיובית לאחרונה הועלה דירוג האשראי שלה. 

היסטוריה:
במאה העשירית לספירה הייתה מקדוניה של היום ממלכה של שבטים סלאביים, שהתקיימה במשך 200 שנה בהשפעתה של האימפריה הביזנטית. בשנת 1389, לאחר קרב קוסובו, השתלטו הטורקים העות'מנים על האזור כולו, אך שליטתם בבלקן הסתיימה סופית רק במאה ה-20. לאחר מלחמות הבלקן בשנים 1912–1913, חולק שטחה של מקדוניה בין יוון, סרביה ובולגריה. בסיומה של מלחמת העולם הראשונה הצטרפה מקדוניה לממלכת יוגוסלביה, שבה אוחדו סרביה, סלובניה וקרואטיה למדינה אחת. בשנת 1991 הכריזה מקדוניה על עצמאותה. 

גאוגרפיה:
המדינה מתחלקת לאזורים הרריים ולנוף בקעה נרחב ופורה, שבו יישובים צפופים. האקלים השולט במקדוניה הוא אירופאי פנים-יבשתי.