כסף

מטבע: רובל
 
המרת כספים:
ניתן להמיר דולרים ויורו במשרדי המרת כספים ( (exchange office הפזורים ברחבי מוסקבה, כמו גם בנמל התעופה, בבתי מלון ובתי קזינו (בשניים האחרונים תיגבה מכם עמלה גבוה יותר). כדאי שהשטרות בידיכם יהיו במצב טוב, שכן הבנקים ומשרדי המרת כספים קפדנים ומסרבים לקבל שטרות בלויים, ישנים מאד, או קרועים מעט. במשרדי המרת כספים תצטרכו למלא טפסים ולהציג את דרכונכם כתנאי להמרה.  
המחאות נוסעים פחות מומלצות : בנקים רבים לא יפרעו אותן וגם אם כן התהליך יהיה ארוך, תצטרכו לעבור מספר פקידים בבנק וכו'. 
 
כרטיסי אשראי:
כרטיסי אשראי, בעיקר ויזה ומאסטרקארד, מתקבלים בברכה בבתי מלון, מסעדות וחנויות.  לעומת זאת במוזיאונים , אטרקציות תירותיות ואמצעי תחבורה כדאי שיהיה ברשותכם מזומן. 
המחאות נוסעים פחות מומלצות שכן לא תמיד הבנקים מקבלים אותם. כספומטים פזורים בנקודות רבות בברחבי העיר. חפשו את השלט: (bankomat (Банкомат.

בנקים:
הבנקים פתוחים בימים ב'-ו' בין השעות 20:00- 9:00 , חלק מהבנקים פתוחים גם בימי שבת בין השעות 18:00-10:00. 
 
החזר מע"מ:
המע"מ ברוסיה עומד על 20% והוא בדרך כלל כלול במחיר הסופי של המוצר. החל משנת 2012, כחלק מרפורמה שתתחיל במוסקבה וסנט פטרבורג, יוכלו תיירים ליהנות מהחזר מע"מ על קנייה בסכום שמעל 10000 רובל, כשלושה חודשים לאחר שחזרו למדינתם. החנויות שישתתפו בתוכנית יסומנו בשלטים מיוחדים שיבהירו לתיירים על התהליך לקבלת החזר מע"מ על הסחורה שירכשו בחנות. 

תשר:
חלק מהמסעדות במוסקבה מכלילות את התשר בתוך החשבון. במידה וזה לא המקרה, מקובל להשאיר תשר בסך של 10%-15% מהמחיר הכולל של הארוחה. במידה ואתם משלמים בכרטיס אשראי הקפידו להשאיר את הטיפ במזומן. נותני שירותים נוספים שיצפו לטיפ: סבלים בבתי המלון, מדריכי טיולים במידה ונעזרתם בהם ונהגי מוניות.
 
 
 
טיפים
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
מסעדה מומלצת מאוד במוסקבה, מומו. מסעדה זולה וטעימה מאוד! הגשה עצמית. מומלץ!  
ממליצה בחום על שייט בראדיסון רויאל כרטיסים אפשר לקנות במקום, רומנטי ומדהים....