תחבורה

מערכת התחבורה הציבורית של מינכן יעילה ומרושתת היטב והיא כוללת את הרכבת התחתית ,(U-Bahn)  הרכבת העילית (S-Bahn) , אוטובוסים, חשמליות (Tram) מוניות ואופניים. החברה המפעילה את הרכבות והאוטובוסים נקראת MVV. הרכבות הבינעירוניות מופעלות על ידי חברת  Deutsche Bahn. התחבורה בעיר זולה, בטוחה, אמינה ומאפשרת הגעה לכל יעד תיירותי בקלות. לפרטים נוספים: www.mvv-muenchen.de   או טל' 089-210-330 
 
רכבת תחתית:
הרכבת פועלת בין השעות 4:00 עד חצות, בסופי השבוע קווי הלילה פועלים גם בשעות מאוחרות יותר. מחיר נסיעה מתחיל ב-2 יורו ואליו נוספות עמלות מעבר בין האזורים השונים. רצוי לתכנן את המסלול היומי מראש ועל פיו לרכוש כרטיסיה משולבת, הכוללת מספר נסיעות במחיר נמוך יחסית, בכל אמצעי התחבורה. זמני ההמתנה בין הרכבות קצרים למדי, ואם תלמדו מעט את מערכת הרכבות תוכלו לחסוך זמן יקר. סימון התחנות על המפה כולל את מוקדי העניין הסמוכים, כך שקל לזהות היכן לרדת. 
 
רכבת עילית:
הרכבת העילית יוצאת ממרכז העיר ומגיעה עד לפרברים. התדירות תכופה פחות מזו של הרכבת התחתית ועומדת על 20 דקות בין הרכבות. 
תחנות הרכבת העילית והתחתית נמצאות סמוך זו לזו והמעבר ביניהן קל מאד.
 
אוטובוסים:
עשרות קווי אוטובוס בתדירות גבוהה מאפשרים הגעה נוחה לכל יעד בעיר ובסביבתה. כפי שציינו, מומלץ לשלב בין אמצעי התחבורה השונים על ידי רכישת כרטיס יומי. אוטובוס תיירים מיוחד עובר בין האטרקציות השונות, האוטובוס פועל בין השעות 17:00-10:00, כל 30 דקות, מחיר כרטיס 11 יורו וניתן לרדת ולעלות כרצונכם. 
 
חשמלית:
בדומה לקווי הרכבת והאוטובוס נסיעה בטראם היא קלה, נוחה, מרובת קווים המגיעים בתכיפות ובד"כ התחנות סמוכות ליעד המבוקש.  
.
מוניות:
להבדיל מערים מרכזיות אחרות באירופה, המוניות בעיר אינן יקרות ותעריף נסיעה סטנדרטי נע בין 10-5 יורו, אליו נהוג להוסיף טיפ לנהג. להזמנה:  (01733) 825 038 Taxi-München 
 
אופניים:
במינכן שבילי רכיבה באורך כולל של יותר מ-1000 קילומטרים, שנסללו במטרה לשמור על בריאות התושבים ולהפחית מתנועת הרכבים בעיר. לשם כך מפוזרות אין ספור תחנות עגינה להשכרת אופניים על בסיס שעתי/יומי. ההשכרה נעשית על ידי הזנת קוד אישי: לפתיחת חשבון להשכרה  www.callabike-interaktiv.de ובטל'  0700-0522-5522.
 
 
 
טיפים
כדאי לדעת כי תיירים זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם עורכים. לפרטים...
מקום שלא נמצא בקרבת מינכן, אבל מומלץ בחום! פארק השעשועים Fantasialand שליד...
כשעה נסיעה ממינכן נמצאת עיירת אינגולשטאט בה נמצא מפעל ייצור של מכוניות...