תחבורה

התחבורה במרסיי יעילה למדי: אפשר להתנייד בעיר באמצעות רכבת תחתית, חשמליות ואוטובוסים. כרטיסים ניתן לקנות בתחנות הרכבת התחתית ובתחנת הרכבת, כמו גם במכונות אוטומטיות ובעמדות מידע לתייר. ניתן לקנות כרטיס משולב לכמה ימים שתקף לרכבת התחתית ולאוטובוסים גם יחד. 
 
רכבת תחתית:
הרכבת התחתית פועלת בשני קווים, הקו הכחול (קו מספר 1) והקו הכתום (קו מספר 2). הקו הכחול יוצא מתחנת Catellane ומגיע עד לתחנתLa Rose . הקו הכתום יוצא מתחנתSainte-Marguerite/Dromel  ומגיע עד תחנת Bougainville. במהלך השבוע הקווים פועלים בין השעות 21:00-5:00. אחרי 21:00 רוב מסלולי המטרו מכוסים על ידי קווי האוטובוסים M1 ו M2. התחנות המשותפות מסומנות בניאון ירוק המציין métro en bus. 
 
אוטובוס:
במידה ואתם "ציפורי בוקר" או "חיות לילה" יתכן שתמצאו את שעות הפעילות של האוטובוסים מגבילות. האוטובוסים במרסיי פועלים בין השעות 21:00-9:30. אחרי 21:00 בערב פועלים קווים ליליים אך הם מצומצמים יותר והתדירות שלהם מוגבלת (אחת ל-45 דקות ולפעמים אף אחת לשעה). 
 
חשמליות:
קווי החשמלית חוצים את מרסיי והם פעילים בין השעות 24:30-5:00. 
לפרטים נוספים: http://www.marseille-provence.com/. 
 
השכרת רכב: 
נהיגה במרסיי יכולה להיות חוויה מורטת עצבים. כמו במקומות רבים בדרום צרפת, חוקי התנועה הם בגדר המלצה בלבד, חנייה היא בעיה מתישה ולכן אולי כדאי לוותר על השימוש ברכב. אם אתם בכל מעוניינים לטייל עם רכב, ניתן להשכיר אותו בנמל התעופה ובכמה סניפים הממוקמים במרכז העיר, רצוי להזמין מראש. 
 
מוניות:
תחנת מוניות שוכנת ביציאה מתחנת הרכבת המרכזית Marseille St Charles. המוניות פועלות 24 שעות ביממה. 
 
אופניים:
במרסיי תחנות רבות להשכרת אופניים ושבילי אופניים למכביר. קחו בחשבון שתחנות ההשכרה נסגרות בחצות ואם איחרתם להחזיר את האופניים עד לשעה זו תצטרכו לשלם עלות השכרה של יום נוסף. 
 
 
טיפים
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
בעיר מספר סניפי בית חב"ד, המרכזי נמצא ב-3 Rue des Électriciens, טל' 33-6-2570-3212. לפרטים...