איך להגיע

לניו יורק שלושה נמלי תעופה: ג'ון פ' קנדי (John F. Kennedy International Airport או JFK), לה גווארדיה (La Guardia) וניוארק (Newark). טיסות בינלאומיות נוחתות ב-JFK ובניוארק, וטיסות מקומיות נוחתות ב-JFK ובנמל לה גווארדיה. 

נמל התעופה JFK 

ברכבת: 
רכבת ה-AirTrain, שיוצאת מנמל התעופה JFK, מורידה נוסעים בתחנות הרכבת התחתית A ,E ,J ו-Z. רכבת זו והרכבת התחתית פועלות 24 שעות ביממה, וזו האפשרות הזולה ביותר מבין אפשרויות התחבורה לעיר. הרכבות A ו-E מגיעות למנהטן וזמן הנסיעה בהן הוא כ-45 דקות לדרום מנהטן, וכשעה ורבע לצפון מנהטן. 

באוטובוס: 
אין אוטובוסים ציבוריים ישירים מנמל התעופה למנהטן, אך קיימות כמה חברות פרטיות שמפעילות שירות הסעות - שאטל (Shuttle) למנהטן.New York Airport Service Express Bus מפעילה קו שיוצא מדי 30-15 דקות מ-6:30 ועד 23:10 למרכז העיר (פרטים נוספים באתר www.nyairportservice.com או בטל' 718-875-8200). חברת סופר שאטל (Super Shuttle) מפעילה קו אוטובוס 24 שעות ביממה מהנמל ועד לעיר (פרטים נוספים באתר www.supershuttle.com או בטל' 800-258-3826). משך הנסיעה כשעה עד שעה וחצי, תלוי במספר הנוסעים.

במונית: 
את המוניות הצהובות תמצאו מחוץ לטרמינל ההגעה. משך הנסיעה במונית צהובה מ-JFK למרכז ניו יורק הוא שעה עד שעה וחצי, לפי מצב התנועה, והמחיר נקבע על פי מונה. תוכלו למצוא גם מוניות שירות (Car Service) שבהן המחיר נקבע מראש, ואותן תוכלו להזמין בדלפקי ה-Ground Transportation. 
טיפ: הסברים מפורטים על התחבורה הציבורית לנמל התעופה JFK וממנו ניתן למצוא באתר www.mta.info 

נמל התעופה ניוארק 

ברכבת: 
כדי להגיע ברכבת למנהטן מנמל התעופה ניוארק יש לקחת אוטובוס אל תחנת רכבת ה-PATH המרוחקת מעט מנמל התעופה. קחו את ה-New Jersey Transit`s Airlink Bus (טל' 973-762-5100) לתחנת הרכבת Newark Penn Station ומשם את ה-PATH הפועל 24 שעות ביממה (טל' PATH-800-234). כל קווי ה-PATH מגיעים לחלק המערבי של מנהטן. משך הנסיעה הכולל הוא כ-45 דקות, אך בשעות הערב ובסופי שבוע הנסיעה יכולה להימשך עד שעה ויותר עקב תדירות נמוכה יותר של ה-PATH.

באוטובוס: 
קו האוטובוס של חברת Olympia Trails פועל בין נמל התעופה למנהטן מדי 30-20 דקות, 24 שעות ביממה. עוד חברה שמפעילה קווי אוטובוס בין ניוארק למרכז מנהטן היא Newark Liberty Airport Express, המפעילה גם היא אוטובוסים היוצאים מדי רבע שעה, 24 שעות ביממה. כל האוטובוסים מגיעים ל-Penn Station ,Bryant Park ו-Grand Central Station שנמצאים במרכז מנהטן. משך הנסיעה הוא כ-45 דקות.

במונית: 
נסיעה במונית מניוארק למרכז ניו יורק אורכת כ-45 דקות. בניוארק יש רק מוניות שירות (Car Service) שבהן המחיר קבוע מראש. להזמנת מוניות גשו לדלפקי ה-Ground Transportation הממוקמים בקומת ההגעה. 

נמל התעופה לה גווארדיה

ברכבת: 
על מנת להגיע מנמל התעופה לתחנות הרכבת התחתית יש לקחת את קווי האוטובוס הציבוריים Q48 ו-Q33, היוצאים מנמל התעופה ומגיעים לתחנות הרכבת התחתית. אוטובוס Q48 מגיע לתחנת Mets-Willets Point, ו-Q33 מגיע לתחנתJackson Heights-Roosevelt Avenue. משתי תחנות אלו יש לקחת את רכבת מספר 7 המגיעה לרחוב 42 במנהטן.

באוטובוס: 
קו האוטובוס הישיר היחיד שמחבר את נמל התעופה עם צפון מנהטן הוא M60, הנוסע על רחוב 116 במנהטן ומסיים ברחוב 106 מערב. הקו פועל מ-5 בבוקר ועד 1 בלילה ויוצא מדי 9-7 דקות בממוצע. בשעות הלילה הקו פועל בתדירות נמוכה יותר. בנוסף, כמה חברות פרטיות מפעילות שירות הסעות (Shuttle) למנהטן. New York Airport Service Express Bus מפעילה קו שיוצא מדי 30-20 דקות מ-6:45 ועד חצות מנמל התעופה למרכז העיר (טל' 800-875-8200; www.nyairportservice.com). חברה נוספת שמפעילה אוטובוסים היא Express Shuttle USA, בשעות 23:00-7:00, וניתן לבקש לעצור בכל כתובת במנהטן בין הרחובות 23 ל-96. גשו לדלפק התחבורה (Ground Transportation Desk) ושם יזמינו עבורכם את האוטובוס. הסופר-שאטל (Super Shuttle) מפעילה מיניבוסים 24 שעות ביממה מלה גווארדיה עד לכתובת המבוקשת (טל' 800-258-3826; www.supershuttle.com). 

במונית: 
בנמל התעופה תמצאו מוניות צהובות שיביאו אתכם למקום מבוקשכם. התשלום עבור הנסיעה נקבע לפי מונה. מלבד המוניות הצהובות תוכלו למצוא בלה גווארדיה גם מוניות שירות (Car Service) שבהן המחיר קבוע מראש. על מנת לחסוך בהוצאה תוכלו לחלוק את המונית עם נוסעים נוספים. להזמנת מונית שירות גשו לדלפקי ה-Welcome Center/Ground Transportation Information הממוקמים בקומת ההגעה.

כרטיסי טיסה לניו יורק
 
 
טיפים
כרטיס New York CityPASS מאפשר הנחות משמעותיות בכניסה לשישה אתרים מרכזיים...
התשלום עבור נסיעה במונית הצהובה יכול להתבצע באמצעות כרטיס אשראי, ואפשר...
הכניסה למוזיאונים בעיר עולה לא מעט, אך כולם מאפשרים כניסה ללא תשלום במשך...