כסף

מטבע: דולר אמריקאי

המרה: רצוי שתגיעו לניו יורק כשבכיסכם מטבע אמריקאי. אומנם סניפי בנק מצויים בכל פינה, אך רק מעטים מהם עוסקים בהמרת מטבע. כסף ניתן להמיר במשרדי המרת כספים הנקראיםCurrency Exchange Offices . תמצאו משרדים אלה במסופים של נמלי התעופה והרכבות וברוב בתי המלון הגדולים. בבתי המלון השער המוצע בדרך כלל נמוך יותר. ברוב המקומות יגבו מכם עמלת מינימום, ועל כן עדיף להמיר סכומים גדולים. המחאות נוסעים הנקובות בדולרים אפשר להמיר כמעט בכל בנק, במלונות ובחנויות הכלבו, ללא כל עמלה.

כרטיסי אשראי: כרטיסי האשראי הבינלאומיים מתקבלים בניו יורק, והשימוש בהם נפוץ ומקובל.

בנקים: סניפי הבנקים בעיר פתוחים לרוב בימים ב'-ו' בשעות 16:30-9:00, ובשבת בשעות 13:00-9:00. בנמלי התעופה של ניו יורק סניפי הבנקים פתוחים בכל שעות היממה.

החזר מע"מ: בארצות הברית אין מע"מ, אך בכל מדינה, לרבות בניו יורק, מוטל "מס מדינה" על כלל המוצרים. לא ניתן לקבל החזר על מס זה. המחירים המצוינים על המוצרים בחנויות אינם כוללים את מס המדינה, ולכן אל תופתעו אם כשתגיעו לקופה תגלו שהסכום הסופי אינו מה שהיה מצוין על הפתקית. גובה המס בניו יורק נע בדרך כלל סביב תשעה אחוז מסכום המוצר, וישנן תקופות מסוימות שבהן העירייה וממשלת המדינה מבטלות את מס הקנייה על מנת לעודד קניות. בגדים ונעליים שמחירם נמוך מ-110 דולר פטורים ממס כל השנה. ניתן להתעדכן לגבי מכירות פטורות ממס ועל גובה המס באתר האינטרנט של העיר ניו יורק: www.nyc.gov.

תשר: מתן תשר (טיפ) מקובל ונפוץ בניו יורק, ואי-השארת טיפ נחשבת למעשה מאוד לא מנומס. במסעדות מקובל להוסיף 20-15 אחוז מסך החשבון, אם לא עשו זאת כבר עבורכם, וכן נהוג לתת טיפ לעובדי המלון. גם נהג המונית יצפה לתשר בשיעור של כעשרה אחוזים ממחיר הנסיעה, אם אתם נושאים מטען ואם לאו. בברים ובמועדונים יצפו מכם להשאיר לפחות דולר על כל משקה שהזמנתם מהבר, ועל כל פריט שהפקדתם בשמירת חפצים.
 
 
 
טיפים
כרטיס New York CityPASS מאפשר הנחות משמעותיות בכניסה לשישה אתרים מרכזיים...
התשלום עבור נסיעה במונית הצהובה יכול להתבצע באמצעות כרטיס אשראי, ואפשר...
הכניסה למוזיאונים בעיר עולה לא מעט, אך כולם מאפשרים כניסה ללא תשלום במשך...