תחבורה

הדרך הטובה ביותר להתנייד בפירנצה היא ללכת ברגל. בסיור של כמה שעות תקיפו את כל מרכז העיר ותבקרו בכל האטרקציות המרכזיות. בנוסף עומדת בפניכן האפשרות להשכיר אופניים או אופנועים וטוסטוסים שיכולים להיכנס לכל סימטה בעיר. 
 
השכרת רכב:
בשדה התעופה ניתן לשכור רכב משלל חברות ההשכרה הידועות. אפשר לשכור רכב במקום אך רצוי להזמין מראש. עם זאת יש לקחת בחשבון שחק גדול מהעיר סגור לתנועת כלי רכב ולכן יש לבדוק עם בית המלון בו אתם מתאכסנים נגיש לרכבים. במידה והטיול שלכם מוגבל רק לפירנצה עצמה, מומלץ לוותר על האופציה של רכב ולהתנייד ברגל או בתחבורה הציבורית שכן מעבר לאזורים הסגורים לתנועת כלי רכב, החנייה בעיר יקרה מאד. אם בכל זאת בחרתם ברכב מומלץ להחנות בחניון מחוץ למרכז העיר או סמוך לתחנת רכבת וללכת ברגל או לנסוע באוטובוס למרכז העיר. 
 
אוטובוסים:
בפירנצה מערכת של קווים עירוניים. כדאי להצטייד במפה של הקווים, אותה ניתן להשיג במשרד המידע שב. Piazza Stazione- תחנת המוצא של רוב הקווים היא בפיאצה אדואה ביציאה מתחנת הרכבת סנטה מריה די נובלה. את כרטיסי האוטובוס יש לרכוש מראש בבארים השונים ובחנויות הטבק שבעיר כמו גם בקיוסקים ובדוכני עיתונים. הכרטיס טוב לשעה מרגע רכישתו והוא תקף לכל הקווים בעיר. ניתן לרכוש גם כרטיסים יומיים התקפים ל- 24 שעות. בעלייה לאוטובוס יש לנקב את הכרטיס. 
 
מוניות:
המוניות בפירנצה לא זולות. רצוי לנסוע במוניות מורשות. אלו מאופינות בצבעי לבן או צהוב והן בעלות שלט על הגג ומספר הרישוי שלהן מופיע בצידן. קחו בחשבון שדי קשה לעצור מונית באמצע הרחוב, אך כמעט בכל כיכר תמצאו תחנת מוניות וכמובן ליד תחנת הרכבת סנטה מריה די נובלה.
 
רכבת:
הרכבות מגיעות אל העיר וממנה והן לא פועלות בתוך העיר. הרכבת מקשרת את פירנצה לכל הערים הראשיות באיטליה. תחנת הרכבת הראשית נקראת סנטה מריה די נובלה.
 
 
 
טיפים
לכל המטיילים באיטליה עם רכב, ובכלל - פירנצה היא יעד חובה! המון מבנים...
כדאי לדעת כי ישראלים שאינם תושבי האיחוד האירופי זכאים לפטור ממס ערך מוסף...
לכל מי שמתכנן להגיע לפירנצה ורוצה לקבל ערך מוסף על הפן האמנותי, אדריכלי...