איך להגיע

רוזִיניֶה (Ruzyně) - נמל התעופה של פראג נמצא כ-17 קילומטר צפונית-מערבית לעיר. רוב הטיסות ממריאות ונוחתות בטרמינלים 1 ו-2 שבחלקו הצפוני. הנסיעה למרכז העיר אורכת כחצי שעה ברכב פרטי וכ-50 דקות בתחבורה ציבורית. 

בהיעדר רכבת או קו מטרו שמשרתים את נמל התעופה, אפשרויות התחבורה אל העיר וממנה הן באוטובוס, במונית, במכונית שכורה, בהסעות משותפות או בהסעות פרטיות שמוזמנות מראש. 

באוטובוס
: ארבעת קווי האוטובוס שיוצאים מנמל התעופה אינם מגיעים למרכז העיר, אלא רק עד לתחנת מטרו שממנה ניתן להמשיך אל היעד: קו 119 מגיע לתחנת Dejvická (קו מטרו A), קו 100 מגיע לתחנת Zličín (קו מטרו B) ואילו הקווים 179 ו-225 מגיעים לתחנת Nové Butovice (קו מטרו B). 
לנוסעים שממשיכים ברכבת ליעדים אחרים מחוץ לפראג, קיים אוטובוס נוסף, Airport Express, המקשר את נמל התעופה עם תחנת הרכבת.

במונית
: למוניות בצבע כסף יש מחיר אחיד וקבוע לנסיעה למרכז העיר, ואילו המוניות הצהובות מחייבות על פי קריאת מונה. נהגי המוניות של פראג ידועים כמי שלא בהכרח נוסעים אל היעד בדרך הקצרה ביותר, ולפיכך רצוי לנסות ולסכם מחיר לפני הנסיעה.

ברכב
: לכל חברות השכרת הרכב הגדולות יש נציגות בנמל התעופה. עם קבלת הרכב בקשו מפה והוראות נסיעה ליעדכם. כדאי להזמין מראש, להשוות מחירים ולחפש מבצעים לתקופת שהותכם. רישיון הנהיגה הישראלי תקף גם בפראג.

בהסעה משותפת (Shuttle) ובהסעות פרטיות
: שאטל זו צורת הסעה משותפת ומוזלת לכמה אנשים הנוסעים ליעד דומה, ומתחלקים במחיר. הנהג עוצר בכמה כתובות ולפיכך הנסיעה ארוכה מהרגיל. אפשרות אחרת היא להזמין נסיעה פרטית, שתהיה מהירה אך יקרה יותר. בשני המקרים יש להזמין מראש - חברות רבות מציעות את שירותיהן באינטרנט. אתר אקראי לדוגמה: www.shuttlepragueairport.com.
 
 
טיפים
מאד ממליץ להגיע ולטפס לגבעת פטז'ין ולהנות מהמראות והנופים הירוקים של פראג....
ממליצה בחום על מלון k+k central. המיקום שלו אידיאלי, ברחוב שקט מרחק דקת...
הסיור נעשה ע"י מדריך חביב דובר אנגלית, הקיף חלקים עיקריים בעיר והכיל...