www.shichor.co.il

פראג היא אחת הערים הציוריות ביותר באירופה, ורחובותיה העתיקים הם מקום נפלא לטייל בו בעקבות האגדות הקדומות של מזרח אירופה. גם הסגנון הגותי האפל, שמאפיין את המונומנטים ההיסטוריים של העיר, טומן בחובו מעשיות מרתקות שאין שני להן. השיטוט בין סמטאותיה המפותלות מגלה ארמונות מפוארים, מצודות תמירות, כיכרות בנות מאות שנים, כנסיות מהודרות ובתי כנסת מרשימים. בכל מקום, לאן שלא תפנו, יתגלו בפניכם סיפורי אהבה גדולים מהחיים, בגידות שעונשן מוות, תעלומות, מסתורין ומיתולוגיה ענפה. 
ההתמצאות ברחבי פראג מתחלקת בין שני צדדיו של נהר ולטאבה, ובין עשרה הרבעים המרכיבים אותה. בצדה המערבי נמצאת , מאלה סטראנה וגם , שבראשה , חיקוי מוקטן של מגדל אייפל. בצדה המזרחי של העיר נמצאות מרבית האטרקציות לרבות הרובע העתיק, הרובע החדש וזה היהודי. מרכז העיר נמצא גם הוא בצדו המזרחי של הנהר והרחוב הראשי שלו, , עמוס חנויות מעצבים, רשתות אופנה מוכרות, קניון גדול בעל שלוש קומות, בתי קפה אופנתיים ומסעדות לכל סוגי התקציבים. בחודשי הקיץ האזור התוסס מתמלא בהופעות רחוב עליזות, דוכני אוכל ואירועים נוספים.  
הוא ללא ספק אחת האטרקציות המרכזיות של העיר ומקום מצוין לפתוח בו את האגדה ששמה פראג. מלבד העובדה שנשקף ממנו נוף מדהים של כל מרכז העיר, הגשר מהווה פיסת היסטוריה חשובה ונדבך מרכזי של סגנונה ומהותה של העיר. הגשר נבנה בשנת 1342 בהוראת המלך קארל הרביעי, שביקש לחבר בין שני חלקי העיר, והוצבו עליו 30 פסלים שלכל אחד סיפור משלו. האחד נבנה לזכרו של כומר הווידויים של המלכה, שהושלך למים על ידי המלך, מאחר שסירב לגלות לו את שם מאהבה. תחת פסל אחר מופיע כיתוב בעברית, פסל שלישי הוא בדמות נזירה שנגעה בפצעיו של ישו, וכך הלאה. 
אולם האגדות הרבות הסובבות את בנייתו של הגשר (מספרים שביצים עורבבו במלט ששימש לבנייתו) ואת פסליו הן כאין וכאפס לעומת אלו המלחשות מבין קירותיה של . כאחת הטירות הגדולות ביותר בעולם (ועל פי מקורות רבים, גם העתיקה ביותר), שבנייתה החלה בשנה התשיעית לספירה, ידעה המצודה סיפורים רבים על מלכים ואבירים, אלכימאים שיוצרים זהב ונזירים אדוקים. המתחם הענק מכיל כמה מן האטרקציות המרכזיות של העיר כמו , מגדל אבק השריפה, , והגלריה הלאומית. 
אגדה נוספת שמקורה בעיר היא זו על הגולם מפראג, מעשיה שנוצרה על ידי רבי יהודה ליווא, הידוע יותר בשם המהר"ל, על מנת לעצור את התפשטותן של עלילות אנטישמיות באזור. המרה"ל קבור ב שברובע היהודי של פראג, היכן שניצב גם , בית הכנסת הפעיל העתיק ביותר באירופה. ברובע כמה בתי כנסת נוספים, עדות לתפארתה של הקהילה היהודית בימי עבר, כמו שבו תערוכה קבועה של ילדי גטו טרזין, ו שבו מוצגים פריטי יודאיקה נדירים וספרי תפילה עתיקים. 
, כיכר סטרומסצקה, גם היא חלק בלתי נפרד מסיפורה המרתק של העיר. במרכז הכיכר, שבנייתה הושלמה במאה ה-14, עומד מבנה העירייה הישן שבנייתו מומנה מכספי המיסים על היין. המבנה נהרס על ידי הנאצים ושופץ אחרי המלחמה בשילוב של כמה סגנונות בנייה. בכיכר נמצאים גם פסלו של יאן הוס, מנהיג נוצרי שהועלה על המוקד, ומגדל , אשר האגדה מספרת שיוצרו נאלץ לעבוד עם כיסוי עיניים כדי שלא יוכל לשחזר את היצירה. השעון מצלצל בכל שעה עגולה ויוצאות ממנו דמויות קטנות בלבוש מסורתי, הנעות לצליליו. לא הרחק מכיכר העיר ניצב , הסופר היהודי-צ'כי המפורסם וגאוות העיר כולה. 
מעט דרומה משם, לכיוון העיר החדשה, נמצאת כיכר ואצלב אשר בה הסיפורים הופכים אפילו לאפלים יותר. ב, בן המאה ה-15, חברי העירייה נהגו לדחוף זה את זה מן החלונות הגבוהים, והכיכר נודעה כמקום שבו הוצאו פושעי העיר להורג. בכיכר נמצא גם פסלו של המלך האהוב ואצלב ולא רחוק ממנו, האנדרטה לזכרו של יאן פאלאך, שהצית עצמו במחאה על הפלישה הסובייטית לפראג בשנות ה-60. 
באזור זה של העיר מרוכזים גם מרבית : ברים, פאבים ומועדונים. ההיצע בהחלט מגוון וכולל סצנת אנדרגראונד, שלא הייתה מביישת גם את האפלים שבמועדוני ברלין. למי שמבקש אווירה קלילה יותר, פראג מציעה למטייל גם פאבים שקטים וזולים מאוד יחסית לאירופה, כמו גם מועדוני הופעות וג'אז טובים. מעט מזרחה, בשכונת ז'יז'קוב (Praha 3), תמצאו את מעוזם של הסטודנטים של העיר והקהל הצעיר יותר, למי שמחפש אלטרנטיבה שמרנית פחות לאזורים המתויירים יותר של העיר.