כסף

מטבע: קורונה צ'כית, הנקראת לפעמים גם כתר צ'כי, שסימנה הבינלאומי הוא .CZK 

המרה
: המטבע הצ'כי הוא הקורונה. בעיר ישנם דלפקי המרה רבים, כך שלא תיתקלו בבעיה להמיר את כספכם למטבע המקומי, אך חשוב לשים לב לשער החליפין ולאחוז העמלה. בכמה מקומות מוצג בהבלטה שער המכירה של הקורונה, כאשר הסכום שיינתן לכם יתבסס על שער הקנייה הנמוך יותר. במקום שבו ממירים ללא עמלה נהוג לציין זאת, והיכן שלא כתוב - כדאי לשאול מראש. 

החלפת כסף במלון היא עסקה גרועה וכדאי להימנע ממנה, כיוון ששער החליפין בבתי המלון בדרך כלל נמוך מאוד. בשום מקרה לא כדאי להחליף כסף אצל אנשים ברחוב, ולא משנה עד כמה טוב השער שיציעו. סוגי התרמית המופעלים על תיירים מאוד מקוריים ויצירתיים, וחבל להסתבך.

כרטיסי אשראי
: מתקבלים כמעט בכל בתי המלון, החנויות הגדולות והמסעדות. נוח מאוד להשתמש בכרטיס אשראי כדי למשוך כספים ממכונות ATM (כספומטים) המצויות בעיר בשפע. 

המחאות נוסעים
: אלו אינן מקובלות כאמצעי תשלום בפראג, ויש להחליפן לקורונות. בנקים יעשו זאת בדרך כלל תמורת שני אחוזי עמלה, ואילו משרדי החלפנות ידרשו בין 3 ל-10 אחוזים. לתומס קוק ולאמריקן אקספרס יש כמה סניפים ברחבי העיר, והם מחליפים את המחאות הנוסעים שלהם בלבד ללא כל עמלה. 
בנקים: הבנקים פתוחים בימים ב' עד ו' בין 9:00 ל-18:00, כאשר כמה סניפים נסגרים מוקדם יותר. בימים שבת, א' וימי חג רשמיים כל הבנקים סגורים.

החזר מע"מ
: תושבי מדינות מחוץ לאיחוד האירופי זכאים להחזר מע"מ (שנקרא כאן DPH) על קניות שהם עורכים בצ'כיה. שיעור המע"מ על מזון וספרים בדרך כלל נמוך משיעור המס על שאר המוצרים. ההחזר תקף רק עבור מוצרים שתוציאו מצ'כיה, ורק אם סכום הרכישה (בקנייה אחת) עולה על כ-80 יורו. תוכלו לבקש מהמוכר בחנות למלא עבורכם טופסי החזר מס, ולשם כך תידרשו להציג דרכון. עם צאתכם מהמדינה, הציגו את הטפסים בדלפק המכס שבאולם הנוסעים (לפני שתפקידו את מזוודותיכם, משום שהמוכסים עשויים לבקש לראות את המוצרים שקניתם). אחרי שתעברו את ביקורת הדרכונים, תוכלו לגשת עם הטופס החתום על ידי המכס אל דלפק Global Refund שבנמל התעופה, ולקבל החזר כספי במזומן. לחלופין, תוכלו לשלוח את הטופס בדואר, אחרי צאתכם משטח האיחוד האירופי. אם אתם ממשיכים לארץ אחרת החברה באיחוד, תוכלו לקבל את ההחזר הכספי בכל אחד ממאות סניפי Global Refund הפזורים ברחבי האיחוד האירופי. למידע עדכני על החזר מע"מ: www.globalrefund.com.

תשר
: פראג שאחרי "מהפכת הקטיפה" התאהבה במנהג הקפיטליסטי של מתן תשר, והוא מקובל במסעדות, בפאבים, בבתי קפה ובנסיעה במוניות. בדרך כלל נהוג לעגל את הסכום ל-10 או ל-20 הקורונות הבאות, ואולם הכלל של 10 אחוז הולך ותופס תאוצה, בעיקר בשירותים התיירותיים. בחלק מן המסעדות לא רק מצפים לזה, אלא אף מציינים זאת בתחתית התפריט. במסעדות שמוסיפות לחשבון דמי שירות, אפשר להסתפק בעיגול הסכום. בבתי מלון מקובל לתת תשר למי שנושא את המזוודות, ורק אם שהייתכם היתה ארוכה או קיבלתם שירות מיוחד - גם לחדרניות. בשירותים ציבוריים מקובל להשאיר כמה מטבעות למנקה.
 
 
טיפים
מאד ממליץ להגיע ולטפס לגבעת פטז'ין ולהנות מהמראות והנופים הירוקים של פראג....
ממליצה בחום על מלון k+k central. המיקום שלו אידיאלי, ברחוב שקט מרחק דקת...
הסיור נעשה ע"י מדריך חביב דובר אנגלית, הקיף חלקים עיקריים בעיר והכיל...