תחבורה

מערכת התחבורה הציבורית בפראג היא זולה, מהירה ויעילה, ובעזרת הרכבת התחתית, החשמליות והאוטובוסים ניתן להגיע כמעט לכל פינה בעיר. הרכבת התחתית נקראת מטרו. יש לה שלושה קווים: A (ירוק), B (צהוב), C (אדום), ותכנון עתידי לשני קווים נוספים. החשמליות הן האפשרות הנוחה ביותר לתיירים, המאפשרת גם לראות את העיר. ישנם 25 קווי יום, 9 קווי לילה וקו נוסטלגי אחד (91) שנוסע רק בעונת התיירות במסלול היסטורי מיוחד. האוטובוסים משמשים בדרך כלל אמצעי תחבורה למקומות שהמטרו והחשמליות אינם מגיעים אליהם. מידע נוסף קיים באתר האינטרנט: www.dpp.cz. לתכנון מוקדם מהארץ תוכלו להיעזר במפה המצורפת למדריך זה.

סוגי כרטיסים
: כאשר רוכשים כרטיסים יש להבחין בין כרטיסים המיועדים לנסיעה בודדת, לבין כרטיסי מעבר שאומנם עולים יותר, אך מאפשרים מעבר מאמצעי תחבורה אחד לאחר או מקו לקו, וזאת במסגרת פרק הזמן הנקוב עליהם (75 עד 90 דקות). 

לתיירים שמתוכננים לנסוע הרבה בתוך פראג, כדאי לשקול קנייה של Pass - כרטיס חופשי לתקופה נקובה. יש כרטיסים ל-24 שעות, לשלושה או לחמישה ימים, וכן כרטיסים חודשיים או רבע-שנתיים לשוהים תקופות ארוכות. את הכרטיס החופשי יש להחתים פעם אחת בלבד, בשימוש הראשון.

אם נתקעתם ללא כרטיס ולא מצאתם מקום שבו אפשר לרכוש אותו, פראג המודרנית מאפשרת קניית כרטיס גם באמצעות הטלפון הסלולרי. שלחו מסרון (SMS) עם המילה DPT למספר 9020626, ובתוך שניות תקבלו כרטיס דיגיטלי ישירות לטלפון. מחירו זהה לכרטיס מעבר רגיל, והוא תקף למשך 90 דקות מרגע קבלת ה-SMS.

אופניים
: בפראג יש כ-200 קילומטר של שבילי אופניים, ומספרם צפוי להכפיל את עצמו בשנים הקרובות. חלק מן השבילים עוברים בפארקים ובגנים, וחלקם האחר הוא תוצאה של תודעת רכיבה מתפתחת והקצאת שבילי אופניים ייחודיים בכל אזור של בנייה חדשה. יש בעיר כמה חנויות להשכרת ציוד, וגם סיורים מאורגנים באופניים. אתר אקראי שניתן להיעזר בו: www.prahabike.cz.

רכב
: מומלץ לא להתקרב למרכז העתיק של פראג ברכב. מלבד הרחובות הצרים והפקוקים, קיימת בעיית חנייה רצינית בעיר. אם בכל זאת תרצו לשכור רכב, בפראג יש סניפים של כל החברות הבינלאומיות להשכרת רכב, למשל: Europcar, טל' 224811290 (420); Avis, טל' 221851225 (420); Sixt, טל' 222324995 (420).

מוניות
: המוניות בפראג הן לרוב צהובות ונושאות על הגג שלט צהוב ושחור עם הכתובת Taxi. לנהגי המוניות של פראג מוניטין מפוקפק בהתנהלות מול תיירים תמימים שאינם מכירים את התעריפים ואת הכבישים, ולכן נדרשת ערנות ואסרטיביות. עיקר התלונות הן בגין הפקעת מחירים ונסיעה מיותרת שמקפיצה את המונה מעלה. המחיר מורכב מסכום התחלתי שמופיע עם הפעלת המונה, וממחיר קבוע לכל קילומטר של נסיעה. רצוי להזמין מוניות בטלפון או לעלות עליהן בתחנה מוסדרת, כיוון שנהגיהן נתונים לפיקוח. להלן מספר טלפון של אחת החברות האמינות: AAA - 222333222 (420).
 
 
טיפים
מאד ממליץ להגיע ולטפס לגבעת פטז'ין ולהנות מהמראות והנופים הירוקים של פראג....
ממליצה בחום על מלון k+k central. המיקום שלו אידיאלי, ברחוב שקט מרחק דקת...
הסיור נעשה ע"י מדריך חביב דובר אנגלית, הקיף חלקים עיקריים בעיר והכיל...