איך להגיע

לפריז שני נמלי תעופה בינלאומיים מרכזיים המנתבים את תנועת מיליוני המבקרים בעיר המגיעים דרך האוויר: רואסי-שארל דה גול (Roissy-Charles de Gaulle) ואורלי (Orly).

נמל התעופה רואסי-שארל דה גול

ברכבת: רכבת ה-RER (רכבת הפרוורים של פריז) בקו B משרתת את הטרמינלים 1, 2 ו-3. היא פועלת כל השבוע, בשעות 24:00-5:00, בתדירות של 15-10 דקות. הנסיעה אורכת 25 דקות לגר דו נורד (Gare du Nord), ו-45 דקות לרובע ה-14. לרכבת שבע תחנות בפריז.
כדי להגיע לתחנת ה-RER, נמל התעופה מספק שאטלים (הסעות) ללא תשלום מהטרמינלים השונים:
• טרמינל 1: דלת יציאה 28 באולם ה-Arrivals.
• טרמינל 2A: דלת יציאה 5 באולם ה-Departures.
• טרמינל 2B: דלת יציאה 6 באולם ה-Departures.
• טרמינל 2C: דלת יציאה 9 באולם ה-Departures.
• טרמינל 2F: דלת יציאה F באולם ה-Departures.

באוטובוס: ישנם כמה שירותי נסיעה באוטובוס בין נמל התעופה לעיר. ניתן לחסוך מעט בקניית כרטיס הלוך ושוב. הכרטיסים לילדים קטנים זולים בכמה יורו.
שירות האוטובוס של חברת Air France נוסע מנמל התעופה ועד לשער הניצחון (Arc de Triomphe), או ליד פורט מיילו (Porte Maillot). השירות מתחיל ב-5:45 ופעיל עד 23:00. אוטובוס יוצא מדי רבע שעה, זמן הנסיעה הוא כ-45 דקות. קבוצות של ארבעה נוסעים ויותר נהנות מהנחה של 15 אחוז.
ניתן למצוא את האוטובוס במקומות הבאים:
• טרמינל 1: דלת יציאה מספר 34 באולם ה-Arrivals.
• טרמינל 2: דלתות יציאה A6, B6, ו-D6 באולם ה-Arrivals.

קו נוסף נוסע משארל דה גול לתחנות גר דה ליון (Gare de Lyon) וגר מונפרנס (Gare Montparnasse) בשעות 19:00-7:00. אוטובוס יוצא מדי חצי שעה. זמן הנסיעה הוא כ-50 דקות. לקבוצות הנחה של 15 אחוז.

קווי האוטובוס של Air France יוצאים מטרמינל 1 מאולם ה-Arrivals (שער 34) ומקומת הגלריה (שער 3). בטרמינל 2 שלוש תחנות מהן יוצאים אוטובוסים של Air France לפריז. הן ממוקמות בין האולמות A2 ו-C2, B2 ו-D2 ובין האולמות E2 ו-F2.

ה- Roissy Bus נוסע בין רואסי-שארל דה גול לאיזור האופרה בשעות 23:00-6:00. התדירות היא מדי רבע שעה עד 19:00, ולאחר מכן מדי 20 דקות. הנסיעה אורכת כ-60-45 דקות. האוטובוס עוצר בטרמינלים 1, 2, ו-3.

אופציה זולה יותר היא ה-Paris City Bus, הפועל בין טרמינלים 1 ו-2 לעיר. הקווים 350 ו-351 יוצאים מדי יום עד 21:00 (350) ועד 20:20 (351). אף שזמני הנסיעה עלולים להיות ארוכים בשל הפקקים, אפשר לראות את הנוף בזמן הנסיעה ולהתרשם משכונותיה השונות של פריז. אם המלון שלכם בפריז ממוקם ברובע ה-18 (מונמרטר), ברובע ה-9 או ה-10 ליד תחנת גר דו נורד (Gare du Nord) ותחנת גר ד'אסט (Gare de l'Est), מומלץ לנסוע בקו 350. אם אתם מתאכסנים ברבעים ה-20, ה-11 או ה-12, קו 351 ייקח אתכם קרוב למלונכם.

בשאטלים: חברות אחדות מציעות הסעות במיני-ואנים ממוזגים (נסו את: www.airport-connection.com). יש גם אפשרות להסעה מדלת לדלת. שירות זה אידיאלי עבור זוגות, קבוצות קטנות ומשפחות עם ילדים. רצוי לתאם מראש.

במוניות: נסיעה במונית לפריז יכולה לארוך בין 40 דקות לשעתיים. תיירים שיכולים להרשות לעצמם יכולים למצוא לימוזינה ליד היציאה מרוב הטרמינלים. כיוון שמדובר פעמים רבות בנהגים פיראטיים, דאגו לסכם את מחיר הנסיעה מראש.

ברכב פרטי: בכדי להגיע לפריז ברכב מרואסי-שארל דה גול, סעו דרך מערכת הכבישים A1 via Porte de la Chapelle.

נמל התעופה אורלי

לנמל התעופה אורלי שני טרמינלים: מערבי (Ouest) ודרומי (Sud).

ברכבת: נמל התעופה מחובר למרכז פריז על ידי ה-Orlyval, קו מטרו מיוחד ללא נהג המקשר בין נמל התעופה לתחנת ה-RER הקרויה Antony (בפרוור Arcueil), ומשם אפשר לקחת את רכבת ה-RER בקו B, המחובר למערכת המטרו האזורית היישר למרכז פריז. הנסיעה אורכת 35 דקות עד לתחנת לה האל (Les Halles) שברובע הראשון. הקו פועל בשעות 23:00-6:00. רכבת יוצאת מדי ארבע עד שבע דקות מכל הטרמינלים בנמלי התעופה. אפשר לרכוש כרטיסים בתחנות המטרו וה-RER וגם בדוכני מכירה מיוחדים של ה-Orlyval בנמל התעופה. ניתן גם לרכוש את ה-Paris Visite Pass ליום, ליומיים, לשלושה או לחמישה ימים. כרטיס זה כולל נסיעות באורלי-ואל, במטרו וב-RER.

באוטובוס: ישנם כמה קווי אוטובוס הפועלים בין אורלי לפריז. הדרך החסכונית ביותר היא ה-Orlybus, שיוצא משני הטרמינלים של אורלי לתחנת המטרו-RER שברובע ה-14, Denfert-Rochereau, שממנה אפשר להמשיך במטרו לכל תחנה בפריז. ה-Orlybus פעיל בשעות 23:30-5:35, יוצא מדי 20-15 דקות וזמן הנסיעה בו הוא כ-30 דקות.

ה-Paris City Bus פועל בקווים 183 ו-285, וכן בקו ה-Noctilien. שלושת הקווים פועלים רק בטרמינל הדרומי של נמל התעופה (Orly Sud). קו 183 מגיע לתחנת המטרו Porte de Choisy שברובע ה-13. קו 28 מגיע ל-Louis Aragon station שמדרום לפריז. משתי התחנות הללו אפשר לנסוע בקו 7 של המטרו למרכז העיר. קו 183 פועל עד 21:40, וקו 285 עד 1:30. קו ה- Noctilien פועל רק בלילה, החל ב-24:30 ועד 5:30. קו N31 פועל בין אורלי לגר דה ליון שברובע ה-12, ומשם ניתן לנסוע בקווים N01 או N02 שממשיכים לתחנות מונפרנס, סן לאזאר וד'אסט. מחיר הנסיעה תלוי במרחק ובכמות האזורים שתחצו.
חברת Air France מציעה שירות אוטובוסים מאורלי ועד לתחנת מונפרנס ולאינווליד. הקו פועל בשעות 23:00-6:00, אוטובוס יוצא מדי רבע שעה וזמן הנסיעה הוא כ-35 דקות. יש הנחה של 15 אחוז לקבוצות. ניתן למצוא את האוטובוס בטרמינלים Orly-Ouest בדלת D באולם ה- arrivalsוב-Orly-Sud בדלת היציאה K.

בשאטלים: חברות אחדות מציעות הסעות במיני-ואנים ממוזגים (בין היתר: שירות השאטל ADP מפעיל קו תדיר לתחנתGare d'Austerlitz , ומשם לוקחים את קו C של רכבת ה- RERהיוצאת מדי 20 דקות ותביא אתכם ללב העיר).

במוניות: כיוון שנמל התעופה אורלי קרוב יחסית למרכז פריז, מוניות יעלו פחות מאשר מנמל התעופה שארל דה גול, אך לא בשעת העומס! בשעות העומס עלות הנסיעה עלולה כמעט להכפיל את עצמה.

ברכב פרטי: על הבאים ברכב מנמל התעופה אורלי לפריז לנסוע בכביש A6 דרך Porte de Orléans או Porte de Gentilly. לחלופין ניתן לנסוע ב-RN7 דרך Porte d'ltalie. 
 
 
אירועים קרובים
טיול האביב
טיול האביב השנתי מציע שני מסלולים. הראשון הוא בן 12...
 
טיפים
מומלץ לכוון את הנסיעה למועדים מיוחדים. הם מוסיפים נופך מיוחד לנסיעה. בעדיפות...
בחודש יולי נפתחה טיילת חדשה על שפת נהר הסיין, מ-PONT ALMA עד MUSEE D'ORSAY...
מדובר בקניון גדול ומכובד, שבסופו מתחיל אאוטלט גדול של מעצבים (טומי, ראלף...