כסף

מטבע: יורו

המרה
: רצוי לרכוש יורו לפני הנסיעה ולהימנע מתשלום עמלת המרה גבוהה יותר בפריז. אפשר להמיר כספים בכל הבנקים, בסניפי הדואר, בחלק מהמלונות וכן בחלק מחנויות הכלבו, תחנות הרכבת ונמלי התעופה. שערי החליפין קבועים, אך העמלה משתנה! הבנקים והחנויות להמרת כספים (Bureaux de Change) יגבו בדרך כלל עמלה נמוכה, לעומת המלונות ונמלי התעופה שיגבו עמלה גבוהה יותר.

בנקים
: הבנקים בפריז פתוחים בימי ב'-ו' מ-9:00 עד 16:30 או 17:00. אחדים מהבנקים נסגרים בין 13:00 ל-15:00, ואחרים נפתחים בשבת בבוקר. בכספומטים של צרפת אפשר למשוך כסף באמצעות כל כרטיסי האשראי הבינלאומיים הנפוצים, ואם אתם משלמים עבור קניות בכרטיס אשראי תיהנו משער חליפין משופר.

המחאות נוסעים: כמעט בכל מקום מקבלים המחאות נוסעים. בבנקים ובמשרדי החלפנות מציעים שער חליפין משתלם יותר לפדיון של המחאות נוסעים מאשר עבור מזומנים.

החזר מע"מ: תושבי מדינות מחוץ לאיחוד האירופי זכאים להחזר מע"מ (VAT, המוכר בצרפת כ-détaxe או TVA) על קניות שהם עורכים בצרפת. שיעור המע"מ משתנה בין סוגי המוצרים ועומד לרוב על 15-12 אחוז. בקניית מוצרי מותרות המע"מ עשוי להגיע עד 33 אחוז. ההחזר תקף רק עבור מוצרים שתוציאו החוצה מצרפת (ובכל מקרה אינו תקף עבור מזון, מוצרי טבק, נשק, כלי רכב או מוצרים המוגדרים "אוצרות תרבות"), ורק אם סכום הרכישה (בקנייה אחת) עולה על 175 יורו. בעת הקנייה, אם אתם עומדים בסכום הנדרש, בקשו מהמוכר בחנות למלא עבורכם טופסי החזר מס (הטפסים זמינים כמעט בכל החנויות הגדולות). בדרך כלל יהיה עליכם להציג דרכון. עם צאתכם מהמדינה הציגו את הטפסים במכס. את הטפסים שהוחתמו במכס שלחו בדואר בתוך שלושה חודשים חזרה לחנות שבה קניתם והכסף יוחזר לכם בצ'ק או בזיכוי כרטיס האשראי.

כרטיסי אשראי: כרטיסי האשראי של החברות הבינלאומיות העיקריות מתקבלים בצרפת והשימוש בהם באתרים תיירותיים שכיח ומקובל.

תשר: באשר לטיפים (פורבואר, Pourboire), הפעילו שיקול דעת; במסעדות ובמלונות מוסיפים לחשבון 15-10 אחוז, אבל מקובל להשאיר כמה מטבעות אם השירות היה יעיל. נהוג לעגל את הסכום כלפי מעלה. גם במוניות מקובל להשאיר טיפ בשיעור של 10 אחוז. גם למדריך בסיור או במוזיאון מקובל לתת טיפ קטן.

 
 
אירועים קרובים
טיול האביב
טיול האביב השנתי מציע שני מסלולים. הראשון הוא בן 12...
 
טיפים
מומלץ לכוון את הנסיעה למועדים מיוחדים. הם מוסיפים נופך מיוחד לנסיעה. בעדיפות...
בחודש יולי נפתחה טיילת חדשה על שפת נהר הסיין, מ-PONT ALMA עד MUSEE D'ORSAY...
מדובר בקניון גדול ומכובד, שבסופו מתחיל אאוטלט גדול של מעצבים (טומי, ראלף...