כסף

מטבע: פרנק שוויצרי (CHF) Swiss franc.
המטבעות שבשימוש  - 5, 10 ו- 20 ראפן. 1/2, 1, 2 ו-5 פרנק.
השטרות שבשימוש – 10, 20, 50, 100, 200 ו-1000 פרנק.
 
המרת כספים:
המרת מטבע לפרנק שוויצרי ולהמחאות נוסעים (Traveller's Cheques) ניתן לבצע במקומות שונים - בנמל התעופה, בתחנת הרכבת המרכזית, בכספומטים הפזורים בעיר (ATM), בבנקים, ב- Bureaux de change, ב-Geld Wechsel ובתי המלון. לעיתים קורה כי שער החליפין גבוה יותר ב- Geld Wechselאך בכל מקרה עדיף להמיר את הכסף בבנקים וב- Geld Wechsel מאשר בבתי מלון. הבנקים הבולטים הם UBS ו- Credit Suisse ויש להם סניפים בכל רחבי העיר. המטה של בנק UBS ממוקם בקרבת תחנת הרכבת הראשית ב- Bahnhofstrasse 45, והסניף הקרוב ביותר לתחנת הרכבת של בנק Credit Suisse נמצא ב -  Paradeplatz 8. שעות הפתיחה של הבנקים בימים ב'-ו' 16:30-8:30.
 
כרטיסי אשראי:
ניתן להוציא כסף בכספומטים (ATM) בעזרת כרטיס אשראי וקוד בעל 4 ספרות. הוצאת מזומנים באמצעות כרטיס אשראי ישירות מכספומט היא הדרך הפשוטה, הנוחה והבטוחה ביותר להתנהל עם כסף בעיר. קחו בחשבון שמשיכה מהכספומט כרוכה בתשלום עמלה. 
 
החזר מע"מ:
המע"מ בשוויץ הוא 8%. אנשים שאינם מתגוררים בשוויץ זכאים להחזר מע"מ עבור רכישת מוצרים ברחבי הארץ ובשדה התעופה בסכום של לפחות 300 פרנק שוויצרי ליום או לספק מסוים. בעת הקנייה בקשו קבלה מפורטת וחותמת מכס המציינת את סכום הקניה והמע"מ. על הסחורה לצאת מתחומה של שוויץ תוך 30 יום ועליכם להציגה בפני פקידי המכס בשדה התעופה בזמן היציאה מציריך.
יש לגשת עם הטפסים החתומים למשרד הפועל בשדה התעופה ונקרא  Global Blue Cash Refund (טל' 43-816-3237) ולקבל שם את החזר המס במזומן או בכרטיס האשראי. במידה והמשרד סגור יש לשלשל מעטפה עם הקבלות החתומות ומספר כרטיס האשראי לתיבת הדואר הממוקמת מול המשרד.
 
תשר:
בציריך התשלום עבור הארוחות כולל בדרך כלל את דמי השירות, ולכן הוספת תשר תלויה ברצונכם הטוב ובמידת הנאתכם מהארוחה ומהשירות. עם זאת, כדי לא לגרום לאי-נעימות כדאי לוודא עם קבלת החשבון אם השירות כלול בו.
בבתי מלון מפוארים נהוג לתת לשוער ולסבל 2 פרנק ובבתי מלון ברמה נמוכה – 1 פרנק. בנמל התעופה נהוג לתת 5 פרנק שוויצרי עבור כל נשיאת מזוודה.
 
 
 
טיפים
מחזיקי הכרטיס יכולים ליהנות מהעיר במלואה ובו באותו זמן לקבל ערך רב עבור...
כדאי לדעת שניתן לקנות כרטיס תחבורה ציבורית משולב - הכולל רכבת, רכבת תחתית,...
כדאי לדעת כי תיירים מחוץ למדינה זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם...