כסף

 מטבע: יורו
 
המרת כסף: כדי להחליף כסף או לקנות המחאות נוסעים, הקפידו לשאת את הדרכון שלכם אתכם. ניתן להמיר כסף במשרדי חלפנים (Change) ובסניפי הדואר המקומיים וגם בבנקים ובדלפקי בתי המלון, שם העמלה גבוהה יותר. בנקים תמצאו ברחבי העיר רודוס וביעדים התיירותיים הגדולים באי, כמו עיירות החוף המזרחיות והמערביות ובכולם תוכלו להחליף כסף ולקנות המחאות נוסעים. 
קחו בחשבון כי לא כל החלפנים יסכימו להחליף לכם את המטבע הישראלי ביורו. הקפידו לפנות רק לחלפנים מוסדרים בעלי תעודה, כי כסף מזויף יש ביוון, כמו בכל מקום אחר. כדאי גם ללמוד את הסימנים של שטרות יורו חוקיים. 
שעות הפתיחה של בתי הדואר הן ימי ב'- ו' 8:00-20:00, שבת 8:00-15:00. 
הבנקים באי פתוחים בימים ב' – ו' 8:00-14:00 ובחודשים אפריל-אוקטובר חלקם נפתחים גם בין 17:00-19:30 ובשבתות בבוקר. 
משיכת מזומנים בכספומט בדרך כלל כדאית יותר לעומת שיטות אחרות של החלפת כספים, תלוי במדיניות חברת האשראי שלכם. ברודוס יש כספומטים רבים ברחובות וגם במלונות ובמסעדות ניתן לעיתים למצוא אותם.
שימו לב שבאזורים התיירותיים יותר הכסף בכספומטים, בעיקר באלו הנושאים שילוט באנגלית, עשוי לאזול במהלך סוף השבוע והכספומט יישאר ריק עד תחילת שבוע העבודה. לכן כדאי למשוך כסף לפני סוף השבוע. 
עם זאת, לא כדאי להסתובב עם כמות גדולה של מזומנים. זול ובטוח יותר למשוך כסף בכספומט עם כרטיס אשראי בינלאומי, או להשתמש בהמחאות נוסעים.   
מרבית החנויות באי יקבלו כרטיסי אשראי בינלאומיים של Visa, Master Card, American Express ועוד. השימוש בכרטיסי אשראי אפשרי גם במרבית המלונות, סוכנויות השכרת הרכב והמסעדות, בעיקר אלו שבערים. 
 
החזר מע"מ: על רכישה בחנות אחת, או ברשת, בסכום של 120 יורו ומעלה, תקבלו החזר של 15.3%. לא בכל חנות תקבלו החזר מע"מ וצריך לבדוק אם יש בה שילוט המודיע כי בחנות זו יש Shopping Tax Free ולבקש בקופה טופס החזר מע"מ לאחר הקניה. עליכם למלא את פרטיכם האישיים בטופס, לצרף אליו את הקבלות ולהציג אותו לפקיד המכס בשדה התעופה, כדי שיחתום עליו. 
 
תשר: במסעדות דמי השירות כלולים בדרך כלל בחשבון, אך נהוג להוסיף סכום קטן. נהוג לתת תשר גם לנהגי המוניות. 
 
 
 
טיפים
מרכז קניות ענקי, מחירים סבירים. מוקד עלייה לרגל של ישראלים. ילדים מאוד...
כדאי לדעת כי תיירים זכאים לפטור ממס ערך מוסף על הקניות שהם עורכים. לפרטים...
העיר העתיקה היא גם מוקד בילויים וחיי לילה ברודוס. טיילו בסמטאות העיר העתיקה...