הרשמו עכשיו אפליקציית שיחור לסמארטפון - לאייפון ולאנדרואיד

כסף

מטבע: יורו

המרת כספים:
רצוי להמיר את כספכם בארץ, כדי להימנע מתשלום העמלה הגבוהה באיטליה. אם יש ברשותכם סכום הגבוה מ-10,000 יורו, יש להצהיר על כך. 

כרטיסי אשראי:
ברוב בתי העסק ניתן לשלם באמצעות כרטיסי האשראי של החברות הגדולות. בדרך כלל יופיעו על חלון הראווה סמלי חברות כרטיסי האשראי שהמקום מכבד.

בנקים
פתוחים לרוב בימים ב'-ו' בשעות 13:35-8:35 ובשעות 16:00-15:00. בחלק מהאזורים המתויירים פתוחים הבנקים ברציפות בימי ב'-ו' בשעות 16:00-8:35. הבנקים סגורים בשבתות, בימי א' ובחגים לאומיים. 

החזר מע"מ
תיירים שאינם שייכים לאיחוד האירופאי, הקונים בסכום מסוים בחנויות בהן מוצגים שלטי Tax Free זכאים להחזר מע"מ. יש לבקש מהמוכר להכין את הטפסים הנדרשים ועמם יש לגשת לקבל את ההחזר במשרדי המכס שלפני עמדת הצ'ק-אין בנמל התעופה. יש להביא בחשבון שלעיתים הדבר כרוך בעמידה ממושכת בתור. את החזרהמע"מ ניתן לקבל עד שלושה חודשים מיום הגשת הטפסים.

תשר
בחלק מהמסעדות נהוג להוסיף תשר, אולם ברוב המסעדות אין צורך בכך, והשירות כלול בדמי "עריכת השולחן" (קופרטו - Coperto). גובה התשר נקבע על פי רמת השירות ומידת הנאתכם, אך באופן כללי סכום של עשרה אחוזים ממחיר הארוחה יהיה טיפ נאה. לנהגי המוניות לא נהוג לתת תשר. 
 
 
 
אירועים קרובים
Festa di San Giovanni
חגיגות יום הולדתו של ג'יובאני הקדוש - ג'ון, מתקיימות...
 
טיפים
כאשר מציעים לכם מלון "במרכז רומא" קחו בחשבון שמדובר באזור גדול, ושמוטב...
שופינג ברומא משתלם במיוחד בעונת הסיילים. מכירת החורף מתחילה ב-6 בינואר...
מערכת התחבורה הציבורית ברומא אינה עושה חסד עם בלייני הלילה, ומרחקי ההליכה...