בית העיר שבמתחם ביאליק מספר את סיפורה של העיר תל-אביב. המבנה המרשים, בעל המרפסת המעוגלת, הוקם בשנת 1924 על מנת לשמש כבית מלון יוקרתי. באותה שנה החליט ראש העיר מאיר דיזנגוף להקים בניין חדש לעיריית תל אביב. עיריית יפו שכנה אז בארמון הסראיה המפואר ביפו ודיזנגוף מעוניין היה להקים מבנה חדש בעיר המתפתחת. עד שיושלם המבנה, מלון סקורה נבחר להיות המשכן הזמני למשרדי העירייה, אולם בשנת 1925 פקד את הישוב היהודי בארץ משבר כלכלי ודיזנגוף החליט לזנוח את התוכניות מנקרות העיניים לבית עירייה חדש. בשנת 1928 החליט דיזנגוף לרכוש את המבנה ולהפוך אותו למשכן קבע. עם רכישתו נקבע בחזית המבנה סמל תל אביב יפו שעיצב נחום גוטמן הקבוע במקומו עד היום. העירייה שכנה בבית סקורה 40 שנה. מ-1925 ועד שעברה למבנה בכיכר מלכי ישראל בשנת 1965. 
באגף החדש שהוקם ניתן לצפות בשלוש תערוכות – "העיר הנגלית לעין"-תמונות וסיפורים מעברה של ת"א, "שלד" – צילומים ועבודות וידיאו שליוו את עבודת השיפוץ ומציגים סיפור של הרס והתחדשות, ותצוגה וירטואלית הכוללת מאגר נתונים נדיר המאפשר צפייה בסרטים דוקומנטריים, בצילומים ובמסמכים רבים המציגים את האירועים המרכזיים בשנים הראשונות של ת"א. באזור הישן, לצד החדר המשוחזר של דיזנגוף, מוצגת תערוכת קבע המציגה את מפעלו של ראש העיר הראשון של ת"א ובקומה העליונה חדר עיון המיועד לצרכי מחקר והעמקת הידע על העיר. גג הבניין שוקם גם הוא, והוא מאפשר נקודת תצפית על גגות העיר כולה.
כיום משמש בית העיר כמוקד חי של תצוגות ומידע אודות העיר, כגשר בין הוויתה הישנה של תל-אביב לבין התחדשותה וכמרכז תרבות תל-אביבית עדכנית.

מוקדי עניין בסביבה:

הוסף תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של שיחור לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון בוטה.

עוד על תל אביב

 1. יש לי גלידה הכי טובה! - אניטה

  גלידה שהיא פשוט...

 2. שירותים ציבוריים בתשלום סימלי - שווים את המחיר

  השירותים נמצאים...

 3. מלון ארט פלוס

  מלון בוטיק מקסים וקטן. למרות שהיינו בסוכות...

 4. כיכר השעון

  סביב כיכר השעון נמצאים כמה מהמבנים החשובים...

 5. מלון סנטר שיק

  מלון סנטר שיק, השוכן בבניין באוהאוס היסטורי...

הוספת תגובה
גרוע
מצויין
דרג:
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של שיחור לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון בוטה.