destination:explore מילאנו

מילאנו, בירת מחוז לומברדיה והעיר השנייה בגודלה באיטליה (אחרי רומא), היא העיר שבה נפתחות רוב התערוכות החשובות במדינה, הזירה שאליה נוהרים השפים המצליחים ביותר ומושא חלומותיהם של מעצבי אופנה, מעצבי מוצר ואדריכלות פנים ידועים וטירונים כאחד. אתריה המרכזיים - הקתדרלה (הדואומו) המרשימה, תיאטרון לה סקאלה המפואר, המוזיאונים המצוינים, הפארקים הירוקים והשפע האינסופי של חנויות ומרכזי קניות - הופכים אותה לאחת הערים הנחשבות באירופה ומוקד משיכה למבקרים רעבים לתרבות מכל קצוות הגלובוס. לפניכם מידע מגוון על כל האתרים שחייבים לראות, הפעילויות והאטרקציות שאסור לפספס בטיול זוגי במילאנו או בחופשה עם הילדים. באמצעות שיחור תוכלו לתכנן את הטיול המושלם עבורכם ולרכוש כרטיסים מראש לכל החוויות, האטרקציות והסיורים בבירת אופנה.

destination:a-bit-more-details-about

רומא היא אמנם הבירה הרשמית של איטליה, אך מילאנו היא לבה הכלכלי והתרבותי. עיר עם אוכל מצוין, שפע אינסופי של חנויות ומרכזי קניות, מוזיאונים, הדואומו - ואפילו כדורגל עם 2 קבוצות בכירות (אינטר ומילאן). 2-3 ימי טיול בהחלט יכולים להספיק כאן עבורכם, אלא אם הגעתם לנסיעת עסקים או לאחת הביאנלות שנערכות בה.

 

עשורים האחרונים קנתה לה מילאנו גם שם של מרכז העצבים הכלכלי והפיננסי של איטליה. ברחביה שוכנים הבורסה האיטלקית ומטות תאגידים בינלאומיים, שפעילותם מכתיבה את קצבם המסחרר של האירועים החשובים ביותר באיטליה בתחומי הכלכלה, המסחר, האופנה והעיצוב. יש האומרים כי קצב אורבני מואץ זה נוגד את קצב החיים אפוף השלווה המאפיין את שאר מחוזות איטליה. בנוסף, העיר סובלת מזיהום אוויר ומצפיפות קשה, ולכן מבקרים שטרם חוו אותה עשויים להירתע מהביקור בה, במיוחד לאחר ביקור באזור האגמים, למשל.  

 

מילאנו - יעד חובה בצפון איטליה

העיר המישורית השוכנת בעמק פו מהווה, יחד עם טורינו וגנואה, את "המשולש התעשייתי" של איטליה, והיא התברכה בשלושה נהרות העוברים בה. למברו (Lambro), אולונה (Olone) וסווסו (Seveso) ובתעלות הנאבילי (Navigli) המלאכותיות שנכרו בה. שלושת הנהרות אינם פוגמים במבנה העיר - סדרה של מעגלים שבטבורם נמצא המרכז ההיסטורי. גודלו של המרכז והריכוז של אתרי התיירות העיקריים בשטחו הקטן מקלים על הטיול במילאנו, ומאפשרים להתרשם מכל אתרי התיירות במהירות.  

 

בלב המרכז ההיסטורי שוכן הדואומו המפורסם, שבנייתו החלה ב-1386 ושהאחרון מבין 135 צריחיו הגותיים התווסף רק ב-1958. צפונית לדואומו ניצבת גלריה ויטוריו עמנואלה השני, מרכז הקניות המודרני הראשון באירופה, שחלונות הראווה של חנויותיו היוקרתיות הם יצירת אמנות בפני עצמה. מרכז הקניות בעל החזית הניאו-קלאסית המרשימה, שבנייתו הושלמה ב-1867, מסמל באופן מובהק את המסורת האלגנטית רבת-השנים של העיר.

 

גם "מלבן הזהב", אזור חנויות היוקרה של מילאנו, הוא יעד עבור חובבי מותגים ותיקים וחדשים, בעלי כיסים עמוקים. צפונית לגלריה ויטוריו עמנואלה השני ניצב מופת התרבות האיטלקית: בתיאטרון לה סקאלה, שנחנך ב-1778 ושמבנהו משתייך אף הוא לזרם האדריכלות הניאו-קלאסית, נחרץ גורלן של הפקות פאר ושל זמרות אופרה מתחילות במחי כף או בשריקת בוז אחת.  

 

אדריכלות, קתדרלות והיסטוריה

מסביב למרכז ההיסטורי מצויים כמה אזורי מסחר ושכונות מגורים המוקפות בפרברים המתפרשים על שטחים נרחבים. בשכונת מגנטה המערבית לדואומו, מרוכזות שתיים משכיות החמדה הנוספות של העיר: מצודת ספורצסקו, מופת אדריכלות הרנסנס, הנחשב לאחד מסמליה של מילאנו ומושך אליו מבקרים הבאים לחזות ביצירה האחרונה של מיכלאנג'לו, הפייטה רונדאניני; וכנסיית סנטה מריה דלה גראציה, אכסנייתה של "הסעודה האחרונה" של ליאונרדו דה וינצ'י, אחת מיצירות האמנות המפורסמות בעולם. לא הרחק משם נמצא פינקוטקה אמברוזיאנה, המוזיאון העתיק ביותר במילאנו. 

 

בעיר גם שתי שכונות שהן תחנות חובה עבור אלו המוקירים את תרבות המאה ה-20 וחיי לילה משובחים. בשכונת בררה, שבעשורים האחרונים טיפסה ממעמד של אזור מפוקפק לשכונה אופנתית ושוקקת, נמצא פינקוטקה די בררה, המוזיאון המאכלס את אחד מאוספי האמנות החשובים באיטליה. עם בוא הערב מרחבי השכונה מציעה אינספור ברים ומסעדות בעלות שם. בקצה פארק סמפיונה היפהפה שבסמוך לשכונה, תוכלו לשזוף עיניכם בפריטי עיצוב קלאסיים המוצגים בטריאנלה \- התערוכות המתחלפות המוצגות כאן מוכיחות את מעמדה האיתן של מילאנו כבירת העיצוב הבינלאומית.  

 

במעגל רחב יותר של העיר העתיקה ודרומית לפיאצה דל דומו, נמצאת שכונת הנאבילי. התעלות המלאכותיות של השכונה איבדו זה מכבר את תפקידן המסורתי ואת מקומם של בתי המלאכה הוותיקים תפסו בוטיקים קטנים, גלריות אופניות ובתי קפה המתמלאים בשעות הערב.  

 

כיום קו הרקיע של מילאנו הולך ומשנה את פניו, לקראת אירוח אקספו בשנת 2015. עם היוודע החדשה על הבחירה בעיר כמארחת היריד העולמי ב-2008, החלה בעיר פעילות אדריכלית קדחתנית, שגם זוכה לביקורת קשה בשל המשבר הכלכלי העולמי.

 

ייתכן כי כתיירים המגיעים לחופשה או טיול במילאנו לא תתקלו בתנופת הבניה המתרכזת באזורי העסקים אלא דווקא בעבודות התשתית נרחבות המבוצעות ברחבי העיר. אולם, קרוב לוודאי (במיוחד אם ניחנתם בעין אדריכלית מפותחת) לא תוכלו שלא הבחין בגורדי השחקים בעלי האופי עתידני מובהק, שהולכים ומורמים בעיר, כמו מתחם פאלאצו לומברדיה שתפס את מקומו של מגדל פירלי המודרניסטי כבניין הגבוה ביותר במילאנו, ומגדל גריבלדי הסמוך שעלות בנייתו מוערכת במאות מיליוני יורו.

 

בעמוד זה באתר שיחור תוכלו להתרשם ממגוון רחב של אטרקציות ודברים לעשות במילאנו. מתכננים טיול במילאנו או סיור בן יום בבירת מחוז לומברדיה? צפו בנקודות העניין המובילות ובנו טיול באמצעות האפליקציה שלנו.

לדוגמא - סיור במילאנו מהדואומו ועד נאבילי >>