destination:explore ז'נבה

כתיירים, תוכלו להתנהל בז'נבה באותה אלגנטיות שבה מתרועעים נציגי המדינות והארגונים הפועלים בתחומה. הביקור בעיר, שבה איכות חיים מהגבוהות בעולם, מזמן לבאים אליה סוף שבוע אירופאי קלאסי או עצירה נינוחה בדרך לחופשת סקי באלפים. העיר היא שילוב מדויק בין היצע מצומצם של אתרי "חובה" תיירותיים (רובם סמוכים זה לזה), פארקים מוריקים, כמה מוסדות תרבות ומסעדות מכובדות, שופינג איכותי וטעימות בבוטיקים של שוקולד. מעוניינים לגלות לעומק את ז'נבה? כאן תקבלו מידע על מגוון אטרקציות בז'נבה, דברים שכדאי לעשות, אתרים שאסור לפספס בטיול זוגי עם הילדים. באמצעות אפליקציית שיחור תוכלו לתכנן טיול נפלא בז'נבה ולרכוש כרטיסים מראש לכל האטרקציות והסיורים בעיר.

destination:a-bit-more-details-about

אומרים על ז'נבה שהיא העיר הקטנה ביותר בין הערים הגדולות בעולם ובניגוד למה שנהוג לחשוב, היא בכלל לא בירת שוויץ. בעיר מתגוררים בסך הכל כ-192 אלף תושבים, אך חשיבותה הבינלאומית היא זו המעניקה לה את המוניטין וההילה שלה. כיאה לעיר במדינה הידועה בניטרליות מעוררת מחלוקת, ז'נבה שואפת להתהדר בתואר הכבוד של "בירת הדיפלומטיה".

 

תואר זה אכן הולם אותה מאחר שהעיר, שכמעט מחצית מתושביה הם בני לאומים שונים, היא חלוצת הסובלנות ההומניטרית, מקום הולדתם של ארגוני הסיוע הבינלאומיים, ובראשם האו"ם. על כן, היא בראש ובראשונה מקום מחייתם של עובדי כ-200 מוסדות בינלאומיים, דיפלומטים, אנשי עסקים ובנקאים, המסתכלים בפליאה על כי מי שאינו דובר חמש שפות לפחות, ומעניקים לעיר את צביונה הקוסמופוליטי והרב-תרבותי. 

 

כתיירים, תוכלו להתנהל בז'נבה באותה אלגנטיות שבה מתרועעים נציגי המדינות והארגונים הפועלים בתחומה. הביקור בעיר, שבה איכות חיים מהגבוהות בעולם לצד יוקר מחיה בלתי-ישוער, מזמן לבאים אליה סוף שבוע אירופאי קלאסי או עצירה נינוחה בדרך לחופשת סקי באלפים.

 

העיר היא שילוב מדויק בין היצע מצומצם של אתרי "חובה" תיירותיים (רובם סמוכים זה לזה), פארקים מוריקים, כמה מוסדות תרבות ומסעדות מכובדות, שופינג איכותי וטעימות בבוטיקים של שוקולד.  

 

מיקום יוקרתי במערב אירופה

העיר ז'נבה משופעת במקורות מים רבים, בין הרי האלפים לבין הרי היורה, בקצה הדרום-מערבי של שוויץ, בסמוך לגבול צרפת. בצפונה אגם למאן, המכונה גם אגם ז'נבה, בדרומה נהר Arve היורד מן האלפים ונפגש עם נהר הרון, החוצה את העיר מצפון מזרח לדרום מערב.

 

אגם למון, הנושק לעיר בקצהו הדרומי, הוא הגדול באגמי שוויץ, ובאגמי מערב אירופה בכלל. מעברו השמאלי של הרון, נמצאת העיר העתיקה, וכן רובע הבנקים והמסחר. מימין לנהר תחנת הרכבת, רבעי המגורים החדשים, הפארקים והרובע הבינלאומי, שבו שוכנים ארמון האומות, מרכז הצלב האדום ובנייני הארגונים הבינלאומיים השונים.  

 

האתר המזוהה ביותר עם העיר שמולו תוכלו לעמוד נפעמים הוא ה-Jet d'Eau, המזרקה הגבוהה ביותר בעולם. לא הרחק מהטיילת המקסימה שממנה תוכלו לראות את פלא המים, נמצא הגן האנגלי המפורסם בשל שעון הפרחים, שפורח כל עונות השנה בגוונים מרהיבים ושמחוגיו נעים בדיוק שוויצרי כמובן.

 

פארק נוסף שחובה לבקר בו הוא פארק פרומאנד דה באסטיון. בתחומי הפארק מרוכזים כמה מבנים ומונומנטים ששזורים בהיסטוריה של העיר, הידוע שבהם הוא קיר הרפורמטורים. בין שני הפארקים מתפרשת העיר העתיקה, על סמטאותיה הפסטורליות, ובמרכזה קתדרלת סנט פייר, לבה הדתי של העיר מאז ראשית ימי הרפורמציה בז'נבה.  

 

אטרקציות, מוזיאונים ותרבות בז'נבה

בעיר גם היצע מוצלח של מוזיאונים ומוסדות תרבות, אך לא כזה העלול לגרום לאובדן חושים ובלבול בקרב חובבי היסטוריה ותרבות. חובבי אמנות יוכלו לשלב את הסיור בעיר העתיקה בביקור במוזיאון לאמנות ולהיסטוריה, הנחשב למוזיאון של העיר בה' הידיעה.

 

מוזיאון נוסף, אינטימי אך מרתק לא פחות, הוא Musee Rath המציג רק שתי תערוכות מקיפות ויסודיות כל שנה. לעיר גם יש את מוסד האמנות המודרנית שלה, MAMCO, השואף ומצליח לעמוד בסטנדרטים של מיטב המוזיאונים בבירות העולם.  

 

אופייה הבינלאומי של העיר ניכר גם במסעדות שלה, שתפריטן נועד לקלוע לחיך של עשרות בני הלאומים המתגוררים בה. בעיר מבחר עשיר של מסעדות צרפתיות, שוויצריות, איטלקיות, אתניות ואחרות, אך על אף השפע, המחירים נעים על הסולם שבין יקר ויקר מאד ובשביל ארוחה טובה, צריך לשלם הרבה.

 

ארוחות זולות יחסית באווירה קלילה יותר תוכלו למצוא בבתי הקפה הרבים והטובים, הפזורים ברחבי העיר. אולם, אם אתם בכל זאת נדיבים בהוצאות שלכם, נסו למשל את אחת המסעדות באזור העיר העתיקה, המגישות מנות שוויצריות המוכיחות כי המטבח המקומי מסוגל להרבה יותר מגבינה מותכת בסיר לוהט.

 

ברחובות שכונת Carouge, הבוהמית אך המסוגננת, תמצאו מסעדות אתניות וים תיכוניות רבות בשל אופייה המגוון של השכונה. גם בשכונת ו Paquis quarter המציעה ערבוב אתני ותרבותי, ששובר את הניטרליות והאחידות השוויצרית, מסעדות וברים באווירה פחות מעונבת.

 

באמצעות אפליקציית שיחור תוכלו לתכנן טיול בז'נבה, להוסיף נקודות עניין מרכזיות לרשימות המועדפים וכך לבנות טיול בעצמכם - וכך להיות מוכנים תמיד לשאלה - "מה יש לעשות בז'נבה?"..

דוגמא ליום טיול בעיר - העיר העתיקה והמוזיאונים >>