קוריאה הדרומית

קבלו את אחד היעדים הפחות מוכרים אך ללא ספק אחד המרתקים והמסקרנים ביותר במזרח אסיה.

קוריאה הדרומית, שחקנית מרכזית בכלכלה העולמית ומעצמת ייצור חדשנית ומתקדמת, המייצאת ספינות, מכוניות, מחשבים ומוצרי אלקטרוניים נוספים, היא מדינה לא גדולה וקומפקטית, הנוחה להתמצאות ובעלת שכיות חמדה רבות. קוריאה הדרומית היא מדינה דמוקרטית מערבית, בעלת תרבות מסורתית המשתלבת בצורה מופתית עם מודרניות וקידמה. היא עדיין פחות ממוסחרת ומטויילת, מה שתורם לאותנטיות ולקסם שלה.                                                                                                          

 

קוריאה הדרומית, ששמה הרשמי הוא הרפובליקה של קוריאה, שוכנת בדרום חצי האי קוריאה. היא גובלת בצפון קוריאה מצפון ומוקפת בים סין המזרחי ממזרח ובים יפן ממערב. בנוסף לעריה המעניינות היא בעלת כפרים עתיקים ומסורתיים, ארמונות עתיקים, איים וולקניים, נוף הרים יפהפה, ושמורות טבע גדולות. בנוסף היא בעלת רשת של רכבות מעולות, היצע של אוכל בריא ומיוחד, פסטיבלים המתקיימים לאורך השנה, תושבים מסבירי פנים ואמנות ייחודית.

 

לאורך השנים התנהלו מלחמות בין קוריאה למדינות השכנות והן השאירו את חותמן במדינה. ההשפעות הזרות ניכרות בשרידי המבנים והמקדשים העתיקים הפזורים לכל אורכה.

 

במבט לאחור, משנת 1910 ועד מלחמת העולם השנייה שלטה יפן בקוריאה. לאחר המלחמה, בשנת 1948 חולקה קוראה והוקמה ממשלה צפונית תחת השפעת ברית המועצות וממשלה דרומית תחת השפעה אמריקאית.  ב- 1950 פרצה מלחמת קוראה בין הצפון לדרום ובסופה נחתם הסכם שביתת נשק בו חזרה קוראה לחלוקת הגבולות הקודמת. המתח בין המדינות קיים עד עצם היום הזה.

 

בקוריאה הדרומית ערים ואתרי טבע מהיפים בעולם שהם יעדי חובה למטיילים.

 

עיר הבירה סיאול (Seoul), אחד היעדים החמים ביותר באסיה, הנמצאת בצפון המדינה, מהווה את ליבה הפועם של דרום קוריאה והמרכז הכלכלי, מסחרי ופיננסי שלה. ככזאת היא מהווה מטרופולין מודרני הומה ושוקק בעל גורדי שחקים הנישאים אלעל, חברות היי-טק מקומיות, שופינג מעולה, חיי לילה סוערים, סצנת מוזיקת קיי-פופ, ואדריכלות מודרנית ולצדם ארמונות ומקדשים מסורתיים המשוחזרים בקפידה, שווקי לילה אותנטיים תוססים ובתי האנוק היסטוריים. סיאול כשלעצמה מציעה מבחר עצום של אטרקציות המצריכות ביקור של מספר ימים. בין האטרקציות המומלצות - הרובע העתיק, עשרות מוזאונים מצוינים, ספריית סטרפילד, ארמון צ'אנגדאוקגונג (Changdeokgung), הנחל המשוקם צ׳ונגצון (Cheonggyecheon) ועוד המון.

 

בדרום מזרח המדינה נמצאת פוסאן (Busan), העיר השנייה בגודלה במדינה, בעלת החופים ואתרי הנופש היפים וגם הרבה תרבות והיסטוריה. פוסאן מפורסמת במאכלי הים שלה והיא בעלת שוק דגים ענק.

 

ג'ונג'ו (Jeonju) השוכנת בדרום-מערב המדינה הייתה הבירה של שושלת ג'וסון, ממלכה קוריאנית שהתקיימה בשנים 1897-1392. בעיר אתרים היסטוריים עתיקים כגון מקדשים, קברים ובתים המאפשרים להתחקות אחר החיים בקוריאה העתיקה.

 

אטרקציה בולטת בקוריאה הדרומית היא האזור המפורזDMZ , המפריד בין צפון קוריאה הקומוניסטית לדרום קוריאה. האזור ממוקש ומוקף בחיילים חמושים ובגדרות תיל וניתן לבקר בו רק באמצעות סיור מודרך. במקום פארק, מנהרה שנחפרה על ידי צפון קוראה כדי להקל על הפלישה לדרום, תצפית בה ניתן לצפות בקוראה הצפונית ותחנת רכבת מודרנית.

 

מבחינת אתרי הטבע - בצפון מזרח המדינה שוכן הפארק הלאומי סאורקסאן (Seoraksan), ה"יוסמיטי" של קוריאה הכולל צוקים, אגמים, מפלים, נחלים וקילומטרים של מסלולי הליכה . הפארק מפורסם במגוון הטבעי שלו, והוא כולל גם שני מקדשים בודהיסטים ורכבל הצופה לנופים המדהימים של ההרים והעמקים הסובבים את הר סאורקסאן.

 

במרחק של 130 ק"מ מחופי קוריאה הדרומית נמצא האי הוולקני היפהפה ג'ג'ו (Jeju) שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. האי נוצר כולו מהתפרצויות געשיות לפני כ-2 מיליון שנה והוא מורכב בעיקר מבזלת ולבה. האי, הנחשב ליעד נופש פופולארי אליו ניתן להגיע בטיסה של שעה, בעל תצורה ייחודית, ויש בו מאות קילומטרים של מסלולי הליכה והרבה מעיינות חמים. במידה ותהיו בחוף ג'ונגמון תוכלו לצפות במנהג המסורתי של הנשים הצוללות לים כדי לשלות פירות ים ממעמקים.

 

התקופה הטובה ביותר בשנה לביקור בקוריאה הדרומית היא חודשי האביב ( אפריל- יוני) עם פריחת הדובדבן וחודשי הסתיו (ספטמבר-נובמבר) עם השלכת הססגונית. במהלך עונות אלה הימים בדרך כלל חמימים ויבשים והטמפרטורות נוחות.